SP v NMNM pouze pro 3000 diváků

Datum vydání: 4. 9. 2020

Novoměstský svě​ťák se blíží, závodníci jsou nažhavení a pořadatelé nachystaní. Jaké jsou horké novinky z Nového Města? Představme si je popořadě.


Vstupenky – maximálně 3000 diváků každý závodní den
 

Dlouho se řešilo, jestli se letošní svěťák v NMNM bude moct vůbec uskutečnit, naštěstí pro všechny závodníky se diskuse postupně přesunula do roviny možné účasti či neúčasti diváků. Teď konečně přichází dobrá zpráva i pro ně: závody se uskuteční s diváky, byť bude každý závodní den do Arény vpuštěno pouze omezené množství 3000 z nich. Na tribunách budou zřízeny 3 oddělené divácké sektory o maximálním počtu 1000 osob.

„Je jasné, že uspořádat letos akci ve formátu, na který jsme byli za poslední roky zvyklí, nebude možné. Ale jsme rádi, že se vyhneme zcela komornímu pojetí a můžeme na Vysočinu pozvat alespoň omezené množství fanoušků. Současná vládní nařízení v kombinaci s logistickými možnostmi Vysočina Arény umožňují vstup maximálně třem tisícovkám diváků. Na víkendový program od pátku do neděle je už více než polovina těchto vstupenek prodaná z předprodeje, který probíhal před vypuknutím koronakrize, takže závodníci se prázdných tribun obávat nemusejí. Na druhou stranu ale máme závodní program rozšířený o dodatečné 2 dny, protože nám Mezinárodní cyklistická unie UCI vlivem řádění koronaviru přisoudila uspořádání hned dvou kol Světového poháru. Pro zájemce, na které se ve víkendových dnech vstupenky již nedostanou, se tedy nabízí možnost přijet na Vysočinu v úterý a čtvrtek, kdy bude také možnost vidět největší esa pelotonu horských kol na tradičních novoměstských tratích“, říká předseda organizačního výboru Petr Vaněk.

Vstupenky bude možné koupit pouze v předprodeji, na místě již nebudou k dispozici. Kompletní program akce naleznete zde.
 

Doprovodný program: omezení ve znamení bezpečnosti
 

Akce se uskuteční v souladu se všemi vládními nařízeními, které se týkají nového typu koronaviru. Proto letos nebude možné zpřístupnit v Novém Městě tolik populární týmovou zónu, kde je každoročně možnost potkat oblíbené sportovce tváří v tvář, vyfotit se s nimi, nebo je jen sledovat při jejich obvyklé předzávodní rutině. Sportovci putují hned z Nového Města na Mistrovství světa do rakouského Leogangu a nemohou si dovolit byť jen potenciální riziko nákazy, proto budou v rámci celého závodního týdne maximálně izolováni. 

„Takový je letošní trend, vidět to je třeba na Tour de France. Všichni sportovci se od diváků izolují, ihned po dojezdu si nasazují roušky, dezinfikují ruce a bezpečnostních opatření je samozřejmě mnohem víc. Pokud chceme být pro všechny zúčastněné důvěryhodným pořadatelem, musíme se tomuto trendu přizpůsobit a letos zkrátka vynechat některé tradiční součásti programu. Tentokrát tedy kompletně vypouštíme oblíbenou prodejní zónu Expo Area a doprovodné akce jako večerní party, závody pro veřejnost či partnerské aktivace zredukujeme na minimum. Oželet musíme i kemp, který obvykle zřizujeme v těsném sousedství Vysočina Arény,“ vysvětluje Vaněk.

Hojná sportovní účast
 

Opačnou situaci registrují pořadatelé z pohledu účasti závodníků. Díky tomu, že je letos závodní sezóna skutečně krátká, k účasti v Novém Městě se registruje enormní množství sportovců. Předpokládá se nabité startovní pole ve všech kategoriích a maximální účast elitních závodníků.

„V současné situaci pro nás bylo obtížné připravit podmínky pro vstup závodníků z potenciálně „rizikových“ zemí do České republiky, ale díky skvělé spolupráci s Národní sportovní agenturou a dalšími úřady se nám daří i tyto organizační „špeky“ úspěšně řešit. Proto to prozatím vypadá na velmi hojnou účast závodníků prakticky z celého světa,“ doplňuje šéf organizačního týmu Vaněk.

Tak co, přijedete se letos podívat na vrcholnou cyklistickou akci do Nového Města na Moravě? Pokud to máte v plánu, tak neváhejte, především na víkend jde do prodeje už jen méně než polovina vstupenek.
 
Zdroj: TZ NMNM


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Cink sahal po medailovém úspěchu. Defekt ho vyřadil ze závodu
26. 7. 2021 | Kategorie: MTB
Český reprezentant Ondřej Cink byl kousíček k medailovému úspěchu na Olympijských hrách v Tokiu, ale v cestě za jeho snem ho zastavil defekt zadního kola, který ho vyřadil ze závodu.
V Motole se bojovalo o pohárové body i tituly Akademických Mistrů ČR
21. 7. 2021 | Kategorie: MTB
Víkendový dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru ovládl český reprezentant Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli).
CYKLOŠVEC přijme prodavače, mechanika do Písku i do Vlašimi
21. 7. 2021 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC, s. r. o. dovozce a distributor řady značek do ČR a SR přijmeme prodavače - mechanika do prodejen CYKLOŠVEC v Písku i ve Vlašimi.
Adam Ťoupalík - po dobrých výsledcích první vítězství
19. 7. 2021 | Kategorie: silniční
Veliká radost vyzařovala z Adama Ťoupalíka ze stáje Elkov Kasper poté, co ovládl třetí závod Visegrad 4 Bicycle Race v Brně patřícího i do prestižního seriálu ŠKODA Cup.
Víkendový dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru a AMČR v Motole!
19. 7. 2021 | Kategorie: MTB
Víkend 17. a 18. července je v kalendáři řady bikerů vyčleněný pro dvojzávod ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole.
Česká špička a zahraniční konkurence na startu Visegrad 4 Bicycle Race GP Czech Republic
14. 7. 2021 | Kategorie: silniční
Velmi mezinárodní peloton se v sobotu 17. července postaví na start českého dílu série Visegrad 4 na trati Brno - Mikulov - Brno. K náročnému klasikářskému závodu je přihlášeno celkem 21 týmů z 9 zemí.
Finále letošní Tour de France: Tento týden čekají závodníky náročná stoupání
13. 7. 2021 | Kategorie: silniční
Nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France pořádaný od roku 1903 je v plném proudu.
Motol čeká premiérový závodní víkend ŠKODA Pražského MTB poháru!
12. 7. 2021 | Kategorie: MTB
Biková trať v pražském Motole je úplným nováčkem v seriálu ŠKODA Pražského MTB poháru a ve dnech 17. a 18. července ji čeká první ostrá závodní zkouška.
Adel obhájil vítězství na MTB Trilogy
8. 7. 2021 | Kategorie: MTB
Závodem MTB Trilogy v Teplicích nad Metují pokračoval seriál Prima CUP, který se jel zároveň jako čtvrtý závod ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu.
Daniel Polman: Vítězství v závodě přes Německo korunované výstupem na Zugspitze
8. 7. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Novopacký ultra vytrvalec Daniel Polman si jako vrchol letošní sezóny vybral závod Race Across Germany.
Segafredo Sahara Race již 6. a 7. srpna!
7. 7. 2021 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání a mnoho novinek je připraveno pro letní blížící se závod Segafredo Sahara Race, které se odehrají od 6. do 7. srpna 2021.
Dominika Durčáková na Crankworx Innsbruck 2021
7. 7. 2021 | Kategorie:
Dominika vyrazila na Crankworx do Innsbrucku se slovenskou partou a zdokumentovala pro vás tento event!
» více novinek a videí

 
Reklama 
►