SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?

Datum vydání: 24. 3. 2021

Jaro se hlásí o slovo a s ním i​ tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.

Po loňském ročníku, který byl z logických důvodů přesunut na podzimní termín, a nakonec se odehrál v komorním duchu bez diváků, se všichni těšili, že se akce v termínu 14. – 16. května 2021 opět uskuteční tak, jak jsme zvyklí. Tedy s nabitými tribunami a fantastickou atmosférou. Aktuální pandemická situace ale stále není příznivá hromadným veřejným akcím, proto se spíše operuje s variantou eventu uzavřeného pro veřejnost. Jak pokračují přípravy a jaké jsou možné scénáře?

Předseda organizačního výboru Petr Vaněk trpělivě vysvětluje:

„Situace rozhodně není jednoduchá a hlavně: téměř vůbec se nedá předvídat, jak se bude vyvíjet. V loňském roce, když se v půlce března vše zavřelo, jsme v ČR za 2 měsíce již rozvolňovali. Pokud by stejný průběh nastal i letos, tak bychom dost možná mohli v květnu na Vysočině přivítat třeba alespoň omezené množství diváků. Je jasné, že plné tribuny a tradičních 15 tisícovek diváků to tentokrát nebudou, ale i pár set fanoušků by bylo při dodržení pravidel nastavených hygienou pro sportovce i atmosféru závodu určitě lepších než loňský tichý scénář. Nicméně jak jsem zmínil v úvodu – letos je situace jiná, nemocných je více, a proto se z loňského roku nedá příliš vycházet.“ 

S ohledem na aktuální pandemickou situaci koncem března předpokládá pořadatelský tým Petra Vaňka jako nejpravděpodobnější scénář konání akce bez diváků, podobně jako na podzim 2020.

„Ano, v tuhle chvíli to tak vypadá. Musíme nyní akcentovat především sportovní důležitost našeho závodu, a ta je neoddiskutovatelná. Jsme posledním závodem před uzavřením olympijské kvalifikace, řada sportovců bude časovat svoji formu na dvojblok Světových pohárů Albstadt – Nové Město, aby získali potřebné body a probojovali se do Tokia. Proto chceme v prvé řadě zajistit férové sportovní klání a bezpečný průběh pro všechny zúčastněné, jakož i pro všechny obyvatele Vysočiny, aby se nikdo necítil naší akcí omezený nebo ohrožený. Z tohoto důvodu budeme samozřejmě dbát na splnění všech bezpečnostních opatření a počítáme také s testováním účastníků akce, aby vše proběhlo zcela hladce.“ 

Aktuálně chystá organizační tým ve spolupráci s UCI pokyny závodním týmům k bezproblémovému květnovému příjezdu do země. V nejbližších dnech budou zveřejněny na webu mtbnmnm.cz / mtbnmnm.com. 

Do úvahy pořadatelského týmu však přicházejí i další nápady: třeba bezplatný vstup do arény pro očkované, kterých by v květnu mělo být v Česku již dostatek.

„Takhle letos proběhl třeba americký SuperBowl, akce pro 25 tisíc diváků byla mimo jiné zdarma poskytnuta i naočkovaným zdravotníkům jako forma poděkování za zdravotní péči, kterou v období pandemie neúnavně poskytovali,“ vysvětluje Vaněk.

I čeští zdravotníci, učitelé nebo senioři by jistě rádi využili možnost užít si po dlouhém ročním půstu sportovní akci vrcholného významu. Záležet ale bude na vývoji situace v následujících týdnech a také na stanovisku představitelů Ministerstva zdravotnictví, Kraje Vysočina i města Nové Město na Moravě, se kterými jsou pořadatelé v úzkém kontaktu. Zatím se však jedná spíše o myšlenky a spekulace, jasněji bude v následujících týdnech. 

Pro fanoušky a diváky je důležitá informace ohledně již zaplacených vstupenek.

„Řada našich fanoušků má zakoupené vstupenky ještě na loňský rok, a ty samozřejmě zůstávají nadále v platnosti. Pokud by bylo alespoň trochu možné přizvat letos na Vysočinu obecenstvo, právě držitelům již zakoupených vstupenek bychom nabídli přednostní možnost účasti. Pokud ale bude nezbytné uspořádat akci bez diváků, platnost vstupenek samozřejmě prodloužíme do příštího roku. Máme uzavřenou smlouvu na pořádání SP i v roce 2022, konkrétně v termínu 13. – 15. května, kdy snad už bude situace s nemocí covid-19 pod kontrolou a budeme moct odehrát vše tak, jak se patří pro sportovní svátek světové důležitosti,“ uzavírá své shrnutí Petr Vaněk.

Zdroj: Jan Němec


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►