SP horských kol v NMNM 2020: jak nás ovlivní COVID-19?

SP horských kol v NMNM 2020: jak nás ovlivní COVID-19?

Datum vydání: 20. 3. 2020

Vyjádření SP v NMNM:

Složitá situace, kterou nyní prochází naše země a vlastně celý svět, se logicky promítá i do světa horských kol.​ Jaký je aktuální stav vzhledem k blížící se letošní ouvertuře Světového poháru MTB cross country na Vysočině?


Poslední zprávy z Mezinárodní cyklistické unie UCI hovoří o tom, že při organizaci závodů se máme řídit nařízením místních samospráv, což je samozřejmě logické. Stejné zdroje hovoří i o tom, že doposud byly „oficiálně“ zrušeny nebo přesunuty na jiný termín pouze cyklistické akce s plánovaným konáním v březnu či dubnu. Květnové eventy, mezi něž patří i náš novoměstský - zahajující celý seriál Světového poháru horských kol - jsou stále registrovány jako ty, které se uskuteční v původním termínu, konkrétně tedy 22. – 24. května 2020. 
 

Mezi dalšími organizátory Světových pohárů se však již objevují i opačné hlasy: například pořadatelé Světového poháru ve sjezdu ve slovinském Mariboru (plánováno na 2. – 3. května) otevřeně hovoří o tom, že je konání akce v současné situaci nereálné a poohlížejí se po jiném vhodném termínu. Další sjezdový svěťák, který se měl konat na chorvatském Lošijnu (9. – 10. května) již pořádání akce dokonce úplně odřekl: s ohledem na aktuální situaci od akce odstoupili hlavní partneři – místní turistická centrála i poskytovatelé ubytování. Hledání potenciálního náhradního termínu zde proto bylo již bezpředmětné. Naopak pořadatelé červnového SP ve sjezdu ze skotského Fort William stále věří, že se jejich díl seriálu uskuteční v nezměněném termínu, alespoň se tak vyjadřují prostřednictvím svých komunikačních kanálů.
 

Monitorujeme i jiné kulturní, sportovní a společenské akce, jak v ČR, tak ve světě. A situace je ale velmi těžko předvídatelná a mění se každým dnem. Denně tedy vyhodnocujeme aktuální stav v naší zemi a reportujeme jej představitelům UCI. I díky tomu, že je náš díl populárního závodního seriálu stále vzdálen více než 2 měsíce od dnešního dne, můžeme doufat, že se uskuteční v původním termínu. Pravděpodobnost, že se tak skutečně stane, se ovšem každým dnem snižuje. Proto jsme si stanovili rozhodné datum: 20. dubna 2020. Pokud budeme mít do tohoto data jasné vyjádření české vlády i UCI, že se akce může v původním termínu uskutečnit, půjdeme do toho. 
 

Důležité je vnímat situaci z pohledu UCI a závodníků z celého světa. I pokud by se pandemii koronaviru podařilo v naší zemi rychle eliminovat a udržet pod kontrolou, bude záležet na celosvětovém vývoji. Naše akce má mezinárodní charakter a je tedy jasné, že UCI bude o případných opatřeních rozhodovat tak, aby se akce mohlo zúčastnit co největší množství obvyklých účastníků a žádná z národních federací nebyla znevýhodněna (např. tím, že by její závodníci nemohli k závodu vycestovat). S UCI se proto bavíme i o potenciálních „náhradních“ termínech, na které bychom případně mohli náš závod v Novém Městě na Moravě přesunout. Vzhledem k letošnímu specifickému závodnímu kalendáři (hlavně díky srpnové Olympiádě) se nabízí několik termínů v září či říjnu, které by mohly zapadnout do pozměněné termínovky velmi dobře. Konkrétní návrhy představíme již brzy. 
 

Prozatím přejeme všem pevné zdraví a věříme, že se opět brzy setkáme. A udržujte si i v těchto těžkých časech optimismus, je to potřeba! 😉
 

Sledujte: www.mtbnmnm.cz.

Zdroj: TZ pořadatelé SP NMNM, Foto: Michal Červený

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Strabag Cup: 900 bikerů a mimořádná mezinárodní konkurence na startu
6. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dlouhé čekání na první pohárový závod letošní mountainbikové sezony se vyplatilo, do Plzeňského kraje se na Strabag Cup, který je v mezinárodním kalendáři zařazen do kategorie UCI C1 sjeli závodníci devíti a závodnice osmi národností, a neméně bohatá a mezinárodní byla konkurence i v juniorských kategoriích.
V Brně na Špilberku vyvrcholí letošní cyklistická sezóna
6. 7. 2020 | Kategorie:
Zadostiučiněním za letošní zkrácenou sezónou silniční cyklistiky bude její velkolepé finále v Brně.
Vítězové aNti Corona Cupu obdrží v Touškově unikátní poháry!
1. 7. 2020 | Kategorie:
Vítězové jednotlivých soutěžních kategorií aNti Corona Cupu obdrží od prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka a nejúspěšnějšího cyklisty paralympijské historie Jiřího Ježka unikátní poháry vyrobené na zakázku uměleckým kovářem.
Karla Štěpánová ovládla zličínský dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru!
30. 6. 2020 | Kategorie: MTB
ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár pokračoval víkendovým dvojzávodem v Bike Parku na Zličíně za účasti více než 800 bikerů.
Představení SPECIALIZED Epic 2021 | Jak funguje brain?
26. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Specialized představil nový Epic 2021.
Závod Okolo republiky 1400/1000 bude. Se vším, co k němu patří
26. 6. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Dilema vyřešeno, závod Okolo republiky 1400/1000 se uskuteční.
Představení nových modelů Pardus
26. 6. 2020 | Kategorie: silniční
Špičkové závodní kolo Robin SL, které jezdí český kontinentální tým Tufo Pardus Prostějov nebo nový model – Spark –  za cenu, která Vás určitě neurazí, 44 900 Kč.
ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu pokračuje závodem Kupkolo.cz MTB Trilogy
26. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Už jen pár dní zbývá do startu 9. ročníku Kupkolo.cz MTB Trilogy, které již tradičně hostí Teplice nad Metují.
Hit letošního léta: Rodinná dovolená na elektrokolech
26. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Letošní léto bude z hlediska cestování trochu jiné než ta předchozí. Většina z nás se kvůli omezením spojených s nákazou koronavirem rozhodla strávit prázdniny v Čechách.
Národní šampionát v maratonu ŠKODA AUTO Dolní Morava již 25. července!
23. 6. 2020 | Kategorie: MTB
ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu odstartuje na Dolní Moravě již 25. července.
Na Zličíně se chystá víkendový dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru!
23. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Pražský Zličín se připravuje na bikovou lahůdku. V sobotu 27. a v neděli 28. června se v oblíbeném Bike Parku Zličín uskuteční 3. a 4. kolo ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru.
Škarnitzl má formu, zvítězil i v druhém kole Pražského MTB poháru!
22. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Pražské Kbely hostily druhé kolo ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►