SP horských kol v NMNM 2020: jak nás ovlivní COVID-19?

SP horských kol v NMNM 2020: jak nás ovlivní COVID-19?

Datum vydání: 20. 3. 2020

Vyjádření SP v NMNM:

Složitá situace, kterou nyní prochází naše země a vlastně celý svět, se logicky promítá i do světa horských kol.​ Jaký je aktuální stav vzhledem k blížící se letošní ouvertuře Světového poháru MTB cross country na Vysočině?


Poslední zprávy z Mezinárodní cyklistické unie UCI hovoří o tom, že při organizaci závodů se máme řídit nařízením místních samospráv, což je samozřejmě logické. Stejné zdroje hovoří i o tom, že doposud byly „oficiálně“ zrušeny nebo přesunuty na jiný termín pouze cyklistické akce s plánovaným konáním v březnu či dubnu. Květnové eventy, mezi něž patří i náš novoměstský - zahajující celý seriál Světového poháru horských kol - jsou stále registrovány jako ty, které se uskuteční v původním termínu, konkrétně tedy 22. – 24. května 2020. 
 

Mezi dalšími organizátory Světových pohárů se však již objevují i opačné hlasy: například pořadatelé Světového poháru ve sjezdu ve slovinském Mariboru (plánováno na 2. – 3. května) otevřeně hovoří o tom, že je konání akce v současné situaci nereálné a poohlížejí se po jiném vhodném termínu. Další sjezdový svěťák, který se měl konat na chorvatském Lošijnu (9. – 10. května) již pořádání akce dokonce úplně odřekl: s ohledem na aktuální situaci od akce odstoupili hlavní partneři – místní turistická centrála i poskytovatelé ubytování. Hledání potenciálního náhradního termínu zde proto bylo již bezpředmětné. Naopak pořadatelé červnového SP ve sjezdu ze skotského Fort William stále věří, že se jejich díl seriálu uskuteční v nezměněném termínu, alespoň se tak vyjadřují prostřednictvím svých komunikačních kanálů.
 

Monitorujeme i jiné kulturní, sportovní a společenské akce, jak v ČR, tak ve světě. A situace je ale velmi těžko předvídatelná a mění se každým dnem. Denně tedy vyhodnocujeme aktuální stav v naší zemi a reportujeme jej představitelům UCI. I díky tomu, že je náš díl populárního závodního seriálu stále vzdálen více než 2 měsíce od dnešního dne, můžeme doufat, že se uskuteční v původním termínu. Pravděpodobnost, že se tak skutečně stane, se ovšem každým dnem snižuje. Proto jsme si stanovili rozhodné datum: 20. dubna 2020. Pokud budeme mít do tohoto data jasné vyjádření české vlády i UCI, že se akce může v původním termínu uskutečnit, půjdeme do toho. 
 

Důležité je vnímat situaci z pohledu UCI a závodníků z celého světa. I pokud by se pandemii koronaviru podařilo v naší zemi rychle eliminovat a udržet pod kontrolou, bude záležet na celosvětovém vývoji. Naše akce má mezinárodní charakter a je tedy jasné, že UCI bude o případných opatřeních rozhodovat tak, aby se akce mohlo zúčastnit co největší množství obvyklých účastníků a žádná z národních federací nebyla znevýhodněna (např. tím, že by její závodníci nemohli k závodu vycestovat). S UCI se proto bavíme i o potenciálních „náhradních“ termínech, na které bychom případně mohli náš závod v Novém Městě na Moravě přesunout. Vzhledem k letošnímu specifickému závodnímu kalendáři (hlavně díky srpnové Olympiádě) se nabízí několik termínů v září či říjnu, které by mohly zapadnout do pozměněné termínovky velmi dobře. Konkrétní návrhy představíme již brzy. 
 

Prozatím přejeme všem pevné zdraví a věříme, že se opět brzy setkáme. A udržujte si i v těchto těžkých časech optimismus, je to potřeba! 😉
 

Sledujte: www.mtbnmnm.cz.

Zdroj: TZ pořadatelé SP NMNM, Foto: Michal Červený

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Petr Leták: Z 10% Sportovcem
31. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Často se mě lidé ptají „Chodíš ty vůbec do práce?“, „Vidím tě pořád jen na kole, kde pracuješ, že máš tolik volného času?“. Pravdou je, že stejně jako většina lidí trávím každý den 7-10 hodin prací. Jak stíhat tréninky, české závody, závody světového poháru a zároveň chodit do práce?
Trénuj s repre - Kristýna Burlová
31. 3. 2020 | Kategorie: dráha
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Kristýna Burlová – „Kiki“.
Trénuj s repre - Jiří Ježek
30. 3. 2020 | Kategorie: dráha, ostatní, silniční
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Jiří Ježek – „Ježura“.
Trénuj s repre MTB - Ondřej Cink
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je Ondřej Cink – „Cimbál“!
Na kole v době koronavirové
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Trail Hunter na kole v době koronavirové.
Trénuj s repre MTB - Jaroslav Kulhavý
28. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu "Trénuj s repre MTB!" je Jaroslav Kulhavý - "Jaro".
Biker Hynek představuje plán B: Rozvoz polévek zaměstnancům odběrových míst v rámci tréninku
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
V současné situaci pomáhá každý, kdo může, a nejinak je tomu i u sportovců.
Trénuj s repre MTB - Jitka Čábelická
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jitka Čábelická - "Jíťa".
Děti Velo Akademie cvičí už 10. den!!!
26. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Každý den nové cvičení na blogu Velo Akademie.
Trénuj s repre MTB - Jan Vastl
26. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jan Vastl - "Vastlík".
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
25. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021 Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. Dohodli se na tom prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé.
Trénuj s repre MTB - Jana Czeczinkarová
25. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je nejmladší členka elitní formace Reprezentace MTB, Jana Czeczinkarová - „Čičina“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►