SP La Bresse: Štěpánová 18., Cink 21.

Datum vydání: 26.08.2018

Závěrečný závod Světového poháru horských kol ve Francii ovládli letošní suveréni celého seriálu - Švýcaři Jolanda Neff a Nino Schurter. Z českých jezdců se nejlépe prosadila 18. Karla Štěpánová a 21. Ondřej Cink.

O celkovém vítězi světového poháru se rozhodlo na novém čtyřkilometrovém okruhu ve francouzském La Bresse, kde nechyběly divácky atraktivní technické prvky.

Vítězem světového poháru se stal suverénní Švýcar Nino Schurter, který slavil po šesté v kariéře prvenství. I v dnešním závodě byl neporazitelný, když se téměř od startu ujal vedení. Ondřej Cink sahal po druhé desítce, ale v závěrečném finiši ho předstihl domácí Jordan Sarrou a obsadil 21. místo. Smolaře Jaroslava Kulhavého potkaly opět technické problémy a po defektu obsadil 32. místo. O dvě místa za ním dojel Jan Vastl. Jan Škarnitzl závod vynechal z důvodu přípravy na nadcházející mistrovství světa.

V celkovém hodnocení světového poháru se z českých reprezentantů nejlépe vedlo po vzrůstající formě Ondřeji Cinkovi, který skončil 31. Druhým nejlépe hodnoceným byl Jan Škarnitzl na 37. místě. Jaroslav Kulhavý skončil 40. a Jan Vastl 62.

Své 18. místo z předchozího podniku SP v Mont Saint Anne zopakovala Karla Štěpánová, 21. dojela česká šampionka Jitka Škarnitzlová, jež si rovněž svými stabilními výsledky zajistila slušné 20. místo v celkovém hodnocení. O čtyři místa níže, jako 24., skončila Karla Štěpánová. V La Bresse se očekával zajímavý souboj mezi Dánkou Annikou Langvad a Švýcarkou Jolandou Neff. Lépe na tom byla Neff a i díky dnešnímu vítězství slavila své již třetí celkové vítězství.

V kategorii do třiadvaceti let skončil 40. Matěj Průdek, v celém seriálu tak atakoval druhou desítku a zajistil si slušné 20. místo. Mezi ženami do třiadvaceti let Češky neměly zastoupení, když Jana Czeczinkarová dala přednost přípravě na mistrovství světa. V seriálu skončila jako nejvýše postavená z českých reprezentantů na 16. místě. Celkově 38. skončila Barbora Průdková.

Výběr reprezentace se nyní připravuje na nadcházející mistrovství světa, které se uskuteční od 5. do 9. září ve švýcarském Lenzerheide.

Celkové hodnocení Světového poháru MTB 2018:

Muži:
1. Schurter (Švýc.) 1861, 2. M. Van der Poel (Niz.) 1355, 3. Marotte (Fr.)1242, ...31. Cink 411, 37. Škarnitzl (ČR) 323, 40. Kulhavý 284, 62. Vastl 102.

Ženy:
1. Neff (Švýc.) 1930, 2. Langvad (Dán.) 1743, 3. Batty (Kan.) 1305, ...20. Škarnitzlová 523, 24. Štěpánová 406, 47. Nash 153, 67. Ježková 78, 98. Veselá 20, 113. Pichlíková 11.

Muži do 23 let:
 1. Fagerhaug (Nor.) 390, 2. Dubau (Fr.) 360, 3. Colombo (Švýc.) 280, ...20. Průdek 68.

Ženy do 23 let:
1. Frei 610 (Švýc.), 2. Degn (Dán.) 435, 3. Richards (Brit.) 410, ...16. Czeczinkarová 73, 38. Průdková 13.

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.