ŠKODA eMČR 2022: MČR ve virtuální cyklistice s hvězdami na startu

ŠKODA eMČR 2022: MČR ve virtuální cyklistice s hvězdami na startu

Datum vydání: 18.03.2022

Už podruhé se na domácí scéně bude bojovat o tituly ve virtuální cyklistice na trenažerech na platformě ROUVY.

ŠKODA eMČR 2022 se uskuteční už příští týden, 22. března od 18 do 20 hodin v Showroomu AUTO OPAT v Nupakách u Prahy. Startovní listiny se teprve finalizují, ale už teď je jisté, že se na startu objeví řada hvězd.

 

Vloni se uskutečnil premiérový ročník šampionátu ve virtuální cyklistice, letos k tomu přibyl čtyřdílný mezinárodní seriál Visegrad 4 e-CUP a vše nyní vyvrcholí druhým bojem o české tituly v rámci ŠKODA eMČR. Vloni vybojovali tituly Daniel Turek a Martina Sáblíková, mezi juniory byl nejlepší Štěpán Telecký.

Turek letos vyhrál jeden ze závodů Visegrad 4 e-CUP, konkrétně GP Slovenska, a o titul mistra republiky bude usilovat i letos. „Z virtuálních závodů se stává skoro regulérní cyklistická disciplína. Řada kluků tomu v zimě propadla a já to rozhodně nepovažuji za nějakou degradaci. Titulu mistra republiky si cením a určitě ho budu chtít obhájit,“ řekl Daniel Turek, profesionál z rakouského týmu Felbermayr-Simplon Wels.

Účast potvrdil i člen španělské stáje Equipo Kern Pharma Vojtěch Řepa, jenž v lednu vyhrál GP České republiky, úvodní díl Visegrad 4 e-CUP. Domácí nejlepší stáj Elkov Kasper budou reprezentovat Tomáš Obdržálek a Filip Řeha. Chybět nebude ani celkový vítěz kategorie juniorů Visegrad 4 e-CUP Milan Kadlec (Dukla Praha), který je loňským juniorským mistrem Evropy v bodovacím závodě. Dalším skvělým dráhařem na startu bude Radovan Štec (Tufo Pardus Prostějov), jenž na MS na dráze v Egyptě 2021 získal mezi juniory titul v omniu a k němu přidal stříbra v bodovačce a madisonu. V boji o mistrovský dres mezi ženami bude určitě patřit k velkým favoritkám Eliška Kvasničková. Závodnice týmu SportRaces skončila v seriálu Visegrad 4 e-CUP 2022 celkově druhá.

„Zvučná jména profesionálů nechybí ani v letošním ročníku, novinkou oproti loňskému roku ale bude start dvou nejlepších jezdců v kategorii Hobby, tedy nejlepšího muže a ženy, kteří nevlastní závodní licenci ČSC. Ti dostanou možnost startovat vedle opravdových profesionálů, a čeká je tak zcela nevídaný zážitek. Snahou Českého svazu cyklistiky je i tímto způsobem propojovat profesionální cyklistiku s širokou veřejností,” uvedl Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky.

„Jsme velice rádi, že zájem o sportovní klání nepolevuje a těší nás i stoupající zapojení žen. Sledujeme s nadšením rostoucí zájem o závody, v rámci nichž se mohou k řadám profesionálů připojit i zástupci hobby cyklistů. Sezóna je v plném proudu a tento šampionát opět otevírá příležitost zažít něco nového,“ uvádí jeden ze zakladatelů a CEO ROUVY Petr Samek.

 

ŠKODA eMČR se pojede na části trasy jarní silniční klasiky Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Ve hře budou celkem tři mistrovské dresy: muži/U23, junioři a ženy/juniorky.

Celkem by mělo přímo v Showroomu Auto Opat bojovat o tituly do 20 vybraných závodníků. Pojedou na stejném typu trenažérů, které budou kalibrovány a nastaveny na přesné parametry hmotnosti nominovaných, aby vše proběhlo podle pravidel UCI pro e-sport. Závod bude živě streamován na youtube kanálu ROUVY a bude ho vysílat také Česká televize v rámci HbbTV/www vysílání.

Předpokládaná startovní listina:

MUŽI ELITE/U23

 • Petr Vávra, DUKLA Praha
 • Jaromír Skála, ROUVY Specialized Cycling Team
 • Vojtěch Řepa, Equipo Kern Pharma
 • Mathias Vacek, Czech National Team
 • Turek Daniel, Felbermayr Simplon Wels
 • Tomáš Obdržálek, Elkov Kasper Czech Cycling Team
 • Filip Řeha, Elkov Kasper Czech Cycling Team

JUNIOŘI

 • Milan Kadlec, DUKLA Praha
 • Kobr Richard, Roman Kreuziger Cycling Academy
 • Štec Radovan, Tufo Pardus Prostějov

ŽENY ELITE/JUNIORKY

 • Eliška Kvasničková, SportRaces Cycling Team
 • Hanka Runtová, DUKLA Praha
 • Tereza Kadlecová, SportRaces Cycling Team
 • Patricie Srnská, DUKLA Praha

HOBBY

 • Jiří Petr, Salomon/Suunto 
 • Eliška Kleiberová 

Závodu se může zúčastnit každý uživatel s chytrým trenažerem a závodit tak spolu s hvězdami na stejné trati a ve stejný čas, avšak profesionálové budou mít své vlastní kategorie a výsledky.

Zdroj a foto: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí