ŠKODA eCUP vyvrcholí mistrovstvím ČR za účasti olympijské vítězky Martiny Sáblíkové

ŠKODA eCUP vyvrcholí mistrovstvím ČR za účasti olympijské vítězky Martiny Sáblíkové

Datum vydání: 23. 3. 2021

Čtyřdílní seriál virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021, vyvrcholí ve čtvrtek 25. března prvním oficiálním mistrovstvím České republiky v e-cyklistice.

Na startu nebudou chybět zvučná jména včetně mnohonásobné medailistky z OH a MS v rychlobruslení Martiny Sáblíkové. Přidělovat se budou mistrovské dresy pro kategorie Ženy Elite, Muže Elite a Juniory.

Finálový závod ŠKODA eCUPu nebude jen o účasti 20 nejlepších českých závodníků a závodnic nominovaných na první oficiální šampionát v e-cyklistice, ale rovněž o více než 400 převážně „hobby“ závodnících, kteří pojedou online ze svých „obýváků“ čtvrté finálové kolo tohoto virtuálního seriálu.

Finálový závod se opět pojede na virtuální platformě ROUVY na části trasy české jarní klasiky Velká Bíteš - Brno a bude měřit 39,5 km.

„Trať je víceméně na závodní trati Brno – Velká Bíteš – Brno, jede se kolem nové Velké ceny a po starém okruhu přes Kohoutky. Jsou na něm dvě těžké stoupání a dvě pozvolnější. Samozřejmě ale bude docela rychlá, počítám, že se pojede kolem 45 minut, možná těsně pod,“ řekl český reprezentační silniční trenér Tomáš Konečný.

Jak již bylo uvedeno, v rámci finálového kola ŠKODA eCUP proběhne i první oficiální Mistrovství ČR v e-cyklistice. Účast na českém šampionátu podléhá nominačním kritériím schváleným Českým svazem cyklistiky a pravidlům, kterým mistrovství podléhá. Závod MČR se na rozdíl od předchozích virtuálních závodů musí jet prezenčně v jednom místě na kalibrovaných trenažerech a za přítomnosti rozhodčího. Jako lokalita pro závod byly zvoleny prostory autosalonu ŠKODA - Auto Opat v Nupakách u Prahy. Závodníci i členové realizačního týmu musí projít všemi epidemiologickými opatřeními včetně absolvování PCR testu na COVID-19. 

Aby šampionát byl korektní tak všichni pojedou na stejných trenažérech, shodně kalibrovaných a s nastavenou váhou jezdců. Bude to zcela objektivní,“ zdůraznil Konečný a poukázal i na to, že všichni budou na jednom místě, tak závodníci nemusí čekat až na to, co ukáže aplikace a hlídat nástupy to bude jednodušší.

Největším tahouhem závodu mezi ženami bude určitě Martina Sáblíková, která s přehledem vyhrála třetí kolo ŠKODA eCUPu s výjezdem na Tourmalet. Dále závod žen pojede mistryně ČR silničním závodě Jarmila Machačová, Petra Ševčíková a juniorka Hanka Runtová,“ přidal Konečný. 

Na šampionát se kvalifikovala také Karla Štěpánová, ale ta je v termínu závodu v zahraničí, takže do oficiálního šampionátu nezasáhne, nepojede ani Nikola Nosková. 

Největší počet jezdců bude v kategorii mužů, kde o medaile bude bojovat devítka jezdců.

Většinu virtuálních závodů vyhrál Daniel Turek a zcela jistě bude patřit k favoritům. Pojede ale trojice jezdců Elkov Kasper, kteří budou moci uplatnit i týmovou taktiku a to může sehrát důležitou roli,“ míní Konečný, který předpokládá hodně zajímavý průběh mezi juniory. 

Již nyní mají organizátoři přihlášeno přes čtyři stovky startujících a předpokládají, že těch, co pojede závod online, možná přinese absolutní rekord přes 500 startujících.

Přímý přenos celého závodu můžete sledovat na HbbTV/www vysílání ČT sport od 17:45 nebo na webu Českého svazu cyklistiky: www.czechcyclingfederation.com/zive-skoda-emcr-2021/

Startovní listina ŠKODA eMČR:

Ženy/juniorky: Martina Sáblíková, Jarmila Machačová, Petra Ševčíková, Hanka Runtová.

Junioři: René Zoaitter, Pavel Novák, Matyáš Vondráček, Štěpán Telecký, Petr Vávra.

Muži: Jakub Otruba, Daniel Turek, Filip Řeha, Petr Kelemen, Jan Zatloukal, Matěj Zahálka,  Jaromír Skála, Jan Kraus, Jan Škarnitzl.

Startovní listina 4.kola ŠKODA eCUP: my.rouvy.com/online-zavody/live/42826  
 
Zdroj a foto: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►