ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů

ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů

Datum vydání: 1. 2. 2021

Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.

Jednou z rychle se rozvíjejících forem sportovních aktivit jsou i virtuální cyklistické závody na on-line platformách, které jsou otevřené pro cyklisty všech věkových i výkonnostních kategorií. Tento druh e-sportu, do nedávna považovaný za zcela okrajovou a neatraktivní formu cyklistiky, se v dnešní době, poznamenané koronavirem, dostává do popředí jednak jako forma tréninkové přípravy ale také jako forma soutěže, s mnohdy velmi prestižním startovním polem závodníků.

Český svaz cyklistiky na tento trend reagoval již v loňském roce, když během jarního lockdownu zařadil do svého kalendáře dva virtuální závody, kterých se zúčastnilo vedle zvučných jmen českých reprezentantů i široké pole startujících z řad výkonnostních jezdců i veřejnosti.

Pro letošní rok připravil Český svaz cyklistiky ucelený seriál virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021, který je v historii svazu prvním českým  pohárem v e-sportu a proběhne v únoru a březnu 2021 na platformě ROUVY. Seriál bude zakončen oficiálním Mistrovstvím České republiky v e-cyklistice.
 


Není to však seriál pouze silničáře, naopak je to akce Českého cyklistického svazu napříč všemi disciplínami. 

„Myslím, že to sice není budoucnost cyklistického sportu, ale jeden z možných směrů v dnešní digitální době. Je to další způsob sportování s možností zapojení aktivní sportovní veřejnosti. Proto jsme tento seriál virtuálních cyklistických závodů ve spolupráci s partnery Škoda Auto a Strabag připravili,“ řekl prezident ČSC Petr Marek.

Kalendář a jednotlivé tratě jsou již stanovené, komentování závodů obstará redaktor ČT Tomáš Jílek. Tratě čtyřdílného seriálu jsou vybrané s ohledem na jejich profil a atraktivnost. Na organizaci a na výběru tratí se podílel především reprezentační kouč Tomáš Konečný.

"Z pohledu závodníků to hodnotím jako přínos. Virtuální závody jsme měli již loni a není to špatné, dokonce se uskutečnilo i první mistrovství světa pod hlavičkou UCI. Další nespornou výhodou je, že se jich může zúčastnit prakticky kdokoliv. Jezdí se to na reálných tratích a mě přijde zábavné, moci si zajet na Tournmalet, Stelvio, jet etapy Vuelty a Tour," řekl Tomáš Konečný.

První závod seriálu ŠKODA eCUP 2021 se jede v Toskánsku a trať je na rozjetí, více méně po rovině s celkovým převýšením 200 metrů a délkou 27 kilometrů. Druhý závod se pojede na Šumavě a trať je náročnější než v úvodním podniku. Je na ní šest kilometrů dlouhé stoupání s celkovou délkou 35 kilometrů. Třetí závod se pojede ve Francii s výšlapem na slavný Tourmalet a bude to tedy závod zejména pro vrchaře (dojezdy etap Tour a Vuelty). 


Finálový závod bude na trase Velké Bíteše a ten se uskuteční za přítomnosti těch nejlepších z úvodních závodů. Bude to zároveň první e-mistrovství ČR a budou se udělovat mistrovské dresy pro ženy, muže a juniory. Tento závod se pojede na stanoveném místě a na stejném typu trenažéru a startovat na něm bude moci 15-20  závodníků z předních míst seriálu. Účastnit se jej samozřejmě budou moci i další závodníci online doma. Postupový a nominační klíč na ŠKODA eCUP - mistrovství ČR se teprve dolaďuje a včas bude oznámen.

 

Program a trasy ŠKODA eCUP 2021:
 

11. února: ŠKODA eCUP 2021 Toskánsko - my.rouvy.com

18. února: ŠKODA eCUP 2021 Šumava - my.rouvy.com

4. března: ŠKODAa eCUP 2021 Tourmalet - my.rouvy.com

25. března: ŠKODA e-MČR 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno - tato trať se ještě připravuje, ale bude část závodu na trase Říčany - Brno - Říčany a bude dlouhá 30 kilometrů.


Start všech závodů bude vždy v 18:00h.


Přihlásit na jednotlivé závody se můžete zde:

ŠKODA eCUP 2021 | Toskánsko - my.rouvy.com.

ŠKODA eCUP 2021 | Šumava - my.rouvy.com.

ŠKODA eCUP 2021 | Tourmalet - my.rouvy.com.

ŠKODA eMČR 2021 | Brno - my.rouvy.com.

Foto: Michal Červený a ČSC, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►