ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března

ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března

Datum vydání: 13. 3. 2023

Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském XCO.

A stejně tak je tomu i letos. V neděli 19. března v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“ vstoupí volnočasový seriál pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem, do své jedenácté sezóny závodem nazvaným Velká cena NUTREND Specialized!

Letmý pohled do plnících se startovních listin závodu napovídá, že biková sezóna 2023 začne už od začátku pěkně zostra. Registrační systém eviduje pro úvodní motolský závod, týden před uzavřením přihlášek, téměř čtyři stovky bikerů všech věkových a výkonnostních úrovní z celé naší republiky i zahraničí. 
 
Jarní závody pražského seriálu využívá každý po svém. Profesionálové a výkonnostní závodníci vnímají start jako kvalitní trénink a rozjetí před důležitými závody sezóny s možností otestovat v závodní zátěži materiál i svou připravenost po dlouhé zimní pauze, mládežnické týmy mají konečně možnost porovnat se s konkurencí a zástupci četné bikové komunity kategorií hobby a Masters většinou vstupují do závodu s nadhledem a cílem dobře si zazávodit ve skupině podobně „postižených“ nadšenců.
 

 
Lokalita Traily Motol – „Jízda pod napětím“ je nejmladším okruhem v úzkém portfoliu pražských areálů, kde je možné závod rozměrů ŠKODA Pražského MTB poháru uskutečnit. Traily jsou zasazeny do výseku koridoru pod vedením kabelů vysokého napětí. Areál vzniknul během koronavirové pandemie, je celoročně udržovaný a využívaný širokou cyklistickou veřejností. O budování trailů, údržbu i pořádání závodů se starají členové týmu NUTREND Specialized Racing v čele s reprezentačním trenérem Viktorem Zapletalem, který do architektury trailů začleňuje zajímavé prvky světových bikových tratí. Nedělní závod se pojede na okruhu totožném s minulým rokem, větší změny a úpravy plánuje pořadatelský tým až na další sezónu, kdy by zároveň také mělo dojít k prodloužení trailů. Závodní okruh měří 3200 metrů a během jednoho okruhu závodníci překonají převýšení 110 metrů.         
 
Na sobotní i nedělní den předpovídají meteorologové v Praze jarní, slunečné počasí s teplotami kolem 15 stupňů. Tréninky na trati jsou možné kdykoliv během týdne, závodní okruh je přehledně viditelný celoročně umístěným značením.
 
Vyznačení okruhu páskou a značení dětských okruhů bude hotové v pátek. Vzhledem k velkému množství týmů a bikerů, kteří do Motola přijíždějí trénovat prosí pořadatelé o ukázněnost řidičů a parkování vozidel výhradně na dolním parkovišti. Respektujte, že pro celý areál platí dopravní omezení pohybu vozidel. 
 
Registrace do závodu je možná do pátku 17.3. 12:00 hodin na sportt.cz.     
Rozpis závodu, vypsané kategorie, časový program na prahamtb.cz.
          
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023:
 

• neděle 19.března    Motol            Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1.května     Kbely            Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy 
• sobota 3.června      Zličín            Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4.června      Zličín            O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3.září           Libuš            O pohár MČ Praha Libuš
 
Zdroj a foto: TZ SKC PrahaPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►