ŠKODA Pražský MTB pohár se připravuje na finálový závod v Libuši!

ŠKODA Pražský MTB pohár se připravuje na finálový závod v Libuši!

Datum vydání: 30.08.2023

Tradiční závod v pražské Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“ určí celkové vítěze a majitele unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou jedenáctého ročníku volnočasového seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, ŠKODA Pražský MTB pohár.
 
Přírodní bikový okruh podél potoka Písnice bude dějištěm finálového závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, který rozhodne o celkových vítězích ve všech 24 vypsaných kategoriích, včetně prestižní soutěže týmů. 

Trať v Libuši je celoročně udržovaná a využívaná díky týmu SK VELO Praha, vedeného Karlem Kubínem a tento tým je také pořadatelem finálového závodu. Nádherné, divoké údolí libušského potoka neznalého návštěvníka nutí k zamyšlení, zda se opravdu nachází v metropoli hlavního města. Bikový okruh kopíruje lesní pěšiny a cesty, využívá členitý terén a obsahuje vše, co činí MTB tak vyhledávanou a atraktivní disciplínou: traily v lesních pasážích, náročný výjezd, adrenalinový sjezd i úseky, kde mohou jezdci „založit“ a upřednostnit své tempařské vlastnosti.   
 
„Trať zůstává ve většině stejná s minulými ročníky“ informuje ředitel závodu Karel Kubín. „Ovšem mění se díky své přírodnosti, tak jak pracuje sama příroda, takže obsahuje celou řadu úseků, zatáček a nerovností, které budou pro jezdce novinkou. Cíleně jsme upravili okruh žákovských kategorií, který je delší, techničtější a závod žáků tak bude spravedlivější i divácky zajímavějšíPro jezdce starších kategorií pak máme připravenou volbu přejezdu potoka, kde mohou volit brod nebo lávku“ doplňuje Karel Kubín.      
  
Finálový závod slibuje atraktivní podívanou, jezdce v jednotlivých kategoriích dělí jenom minimální bodové rozdíly, vše je otevřené a o celkových vítězích rozhodne skutečně momentální forma, připravenost a zvládnutí finálového závodu. 

To samé se týká sledované soutěže v kategorii týmů. O pouhý bod vede soutěž pražský Rexonic před silnými mládežnickými celky Author Team Stupno a Cycling Academy Tábor. Ovšem minimální bodová ztráta dělí i řadu dalších celků a z minulosti víme, že favorizované kluby většinou nedokázaly udržet své vedení a v emotivní atmosféře a psychickém tlaku finálového závodu podlehly svým soupeřům.    
   

Zázemí závodů v Libuši – Písnici nedisponuje prostorem, který by dokázal akceptovat požadavky vysoké návštěvnosti, kterou Pražský MTB pohár ve své současné podobě má. Veškeré zázemí je rozdělené do mnoha menších prostorů a parkovacích míst v obci Písnice, pro parkování závodníků je vyčleněné parkoviště u základní školy v ulici Ladislava Coňka. Pořadatelé v této souvislosti prosí a žádá všechny návštěvníky a týmy o ukázněnost a důsledné respektování pokynů pořadatelů, pořadatelské služby a policie. 

Organizátoři Pražského MTB poháru pak s velkým respektem děkují obyvatelům Libuše a Písnice za toleranci vůči souvisejícím opatřením a velmi si váží dlouhodobého sportovního nadšení, které tyto krásné a sympatické městské části mají. 
 
Trénink na trati: sobota po celý den    
Rezervace týmového prostoru: info@skvelopraha.cz.
Registrace pouze online do pátku 1.9. (!!!) na sportt.cz.
Propozice na prahamtb.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru na sportt.cz-
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů na sportt.cz.
          
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2024: 
sobota   6. dubna  XCC    Traily Motol            Velká cena NUTREND SPECIALIZED
neděle   7. dubna  XCO    Traily Motol             Velká cena ŠKODA AUTO  
sobota 27. dubna  XCO    Bike Arena Zličín     Velká cena Café Calabrone  
neděle 28. dubna  XCO    Bike Arena Zličín     O pohár MČ Praha Zličín 
středa 1. května   XCO     Kbely                     KNAUF Velká cena MČ Praha Kbely  
neděle 8. září        XCO    Libuš                     O pohár MČ Praha Libuš


Foto: Pavel Křikava, zdroj: TZ pořadatelé 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí