ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích!

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích!

Datum vydání: 25.04.2023

V pondělí 1. května pokračuje volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár druhým závodem ve Kbelích. 

Závod je zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy a ve vloženém závodě se uskuteční také Mistrovství České republiky neslyšících cyklistů. 
 
Zatímco českým bikovým světem stále ještě doznívají prožité křivdy přemotivovaných doprovodů některých jezdců nad rozbahněnými jarními závody, drtivá většina závodníků nepříznivé počasí této sezóny vůbec neřeší a s nadšením se pouští do dalších deštivých soubojů v množství podniků, které český i evropský kalendář horských kol nabízí. 
 
Nezvyklý závodní den – pondělí, zvolili pro svůj druhý závod pořadatelé jednoho z nejnavštěvovanějších českých bikových seriálů, ŠKODA Pražského MTB poháru. Důvodem je především snaha co nejvíce eliminovat termínové kolize s dalšími závody. Pohled do plnících se startovních listin napovídá, že tento krok byl správný a po rekordně obsazeném březnovém závodě v Motole, čeká účastnický rekord pravděpodobně i pražské Kbely. 
 
Kbelský areál disponuje rozlehlou plochou pro zázemí závodu, týmové stání i parkoviště.  Foto: www.prahamtb.cz
 
Není divu, protože kbelský závod nebude pouze bojem o unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou pro ty nejlepší v celkovém pořadí celoroční soutěže. Závod ve Kbelích bude zároveň i Mistrovstvím Prahy pro kategorie žáci, kadeti a junioři.  
Jakýkoliv mistrovský závod je vždy sledovanou událostí a o Mistrovství Prahy toto platí dvojnásobně. Vždyť Pražský cyklistický svaz je v počtu registrovaných členů vůbec nejpočetnějším českým krajem a této základně odpovídá i vysoká kvalita jezdců.  
Novopečení Mistři Prahy obdrží mimo dalších cen i tradiční mistrovské dresy, které pro Pražský MTB pohár vyrábí dodavatel špičkového profesionálního i volnočasového cyklistického oblečení a dlouhodobý, významný partner ŠKODA Pražského MTB poháru, společnost Sýkora sportswear.
 

Dres Mistra Prahy pro rok 2023  

Kbelský závod bude ale hostitelem ještě jednoho mistrovského závodu. Pořadatelé ŠKODA Pražského MTB poháru jsou dlouhodobě hrdým pořadatelem Mistrovstvím České republiky pro neslyšící cyklisty. Komunita cyklistů se sluchovým handicapem má v České republice dlouhou a velmi úspěšnou tradici ověnčenou mnoha tituly ze světových závodů nejvyšší úrovně, včetně medailistů mistrovství světa a Evropy a zaslouží si právem respekt a úctu sportovní veřejnosti.  
 
Pořadatelský tým nadšenců z klubu Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou postavil trať podobnou s minulými ročníky, zasazenou do trailů lesoparku Letňany. „Okruh vede tradičním směrem i traily, které jezdci znají z minulých ročníků. Stále ale pracujeme na vylepšování trailů, klopených zatáček i technických sekcí. Trať bude připravená k tréninku v neděli 30. dubna od 14:00 hodin.“ upřesňuje ředitel závodu a zároveň i vynikající jezdec kategorie „Supermasters“ Míra Svoboda.   
Trať ve Kbelích je pravým opakem té motolské na které se uskutečnil úvodní pohárový podnik. Nedisponuje dlouhým stoupáním a složitými sjezdy, má spíše bikově - cyklokrosový charakter s prudkými výjezdy a častou změnou směru a právě toto z ní činí, v případě závodního tempa, náročnou záležitost a kbelský závod tak z důvodu kvalitního tréninku vyhledávají i specialisté cyklokrosaři a silničáři.   
 
Ředitel kbelského závodu a zároveň závodník kategorie „Supermasters“ Miroslav Svoboda na „své“ trati objektivem Barbory Klap 
       
Propozice 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru na prahamtb.cz.
Přihlášky k závodu na prahamtb.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru včetně soutěže týmů na sportt.cz.
          
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 
• neděle 19.března - Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1.května - Kbely - Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3.června - Zličín - Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4.června - Zličín - O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3.září - Libuš - O pohár MČ Praha Libuš
 
Zdroj a foto: TZ SKC Praha

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí