ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích!

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích!

Datum vydání: 25. 4. 2023

V pondělí 1. května pokračuje volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár druhým závodem ve Kbelích. 

Závod je zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy a ve vloženém závodě se uskuteční také Mistrovství České republiky neslyšících cyklistů. 
 
Zatímco českým bikovým světem stále ještě doznívají prožité křivdy přemotivovaných doprovodů některých jezdců nad rozbahněnými jarními závody, drtivá většina závodníků nepříznivé počasí této sezóny vůbec neřeší a s nadšením se pouští do dalších deštivých soubojů v množství podniků, které český i evropský kalendář horských kol nabízí. 
 
Nezvyklý závodní den – pondělí, zvolili pro svůj druhý závod pořadatelé jednoho z nejnavštěvovanějších českých bikových seriálů, ŠKODA Pražského MTB poháru. Důvodem je především snaha co nejvíce eliminovat termínové kolize s dalšími závody. Pohled do plnících se startovních listin napovídá, že tento krok byl správný a po rekordně obsazeném březnovém závodě v Motole, čeká účastnický rekord pravděpodobně i pražské Kbely. 
 
Kbelský areál disponuje rozlehlou plochou pro zázemí závodu, týmové stání i parkoviště.  Foto: www.prahamtb.cz
 
Není divu, protože kbelský závod nebude pouze bojem o unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou pro ty nejlepší v celkovém pořadí celoroční soutěže. Závod ve Kbelích bude zároveň i Mistrovstvím Prahy pro kategorie žáci, kadeti a junioři.  
Jakýkoliv mistrovský závod je vždy sledovanou událostí a o Mistrovství Prahy toto platí dvojnásobně. Vždyť Pražský cyklistický svaz je v počtu registrovaných členů vůbec nejpočetnějším českým krajem a této základně odpovídá i vysoká kvalita jezdců.  
Novopečení Mistři Prahy obdrží mimo dalších cen i tradiční mistrovské dresy, které pro Pražský MTB pohár vyrábí dodavatel špičkového profesionálního i volnočasového cyklistického oblečení a dlouhodobý, významný partner ŠKODA Pražského MTB poháru, společnost Sýkora sportswear.
 

Dres Mistra Prahy pro rok 2023  

Kbelský závod bude ale hostitelem ještě jednoho mistrovského závodu. Pořadatelé ŠKODA Pražského MTB poháru jsou dlouhodobě hrdým pořadatelem Mistrovstvím České republiky pro neslyšící cyklisty. Komunita cyklistů se sluchovým handicapem má v České republice dlouhou a velmi úspěšnou tradici ověnčenou mnoha tituly ze světových závodů nejvyšší úrovně, včetně medailistů mistrovství světa a Evropy a zaslouží si právem respekt a úctu sportovní veřejnosti.  
 
Pořadatelský tým nadšenců z klubu Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou postavil trať podobnou s minulými ročníky, zasazenou do trailů lesoparku Letňany. „Okruh vede tradičním směrem i traily, které jezdci znají z minulých ročníků. Stále ale pracujeme na vylepšování trailů, klopených zatáček i technických sekcí. Trať bude připravená k tréninku v neděli 30. dubna od 14:00 hodin.“ upřesňuje ředitel závodu a zároveň i vynikající jezdec kategorie „Supermasters“ Míra Svoboda.   
Trať ve Kbelích je pravým opakem té motolské na které se uskutečnil úvodní pohárový podnik. Nedisponuje dlouhým stoupáním a složitými sjezdy, má spíše bikově - cyklokrosový charakter s prudkými výjezdy a častou změnou směru a právě toto z ní činí, v případě závodního tempa, náročnou záležitost a kbelský závod tak z důvodu kvalitního tréninku vyhledávají i specialisté cyklokrosaři a silničáři.   
 
Ředitel kbelského závodu a zároveň závodník kategorie „Supermasters“ Miroslav Svoboda na „své“ trati objektivem Barbory Klap 
       
Propozice 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru na prahamtb.cz.
Přihlášky k závodu na prahamtb.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru včetně soutěže týmů na sportt.cz.
          
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 
• neděle 19.března - Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1.května - Kbely - Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3.června - Zličín - Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4.června - Zličín - O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3.září - Libuš - O pohár MČ Praha Libuš
 
Zdroj a foto: TZ SKC Praha

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►