ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval v Lesoparku Letňany druhým kolem!

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval v Lesoparku Letňany druhým kolem!

Datum vydání: 4. 5. 2023

Druhým kolem pokračoval volnočasový seriál horských kol v olympijském cross​ country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB v areálu trailů Lesoparku Letňany.

V hlavním závodě žen a mužů slavili vítězství Jana Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) a Petr Šich (Superior Riders). Závod byl zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy pro kategorie žáků, kadetů a juniorů a ve vloženém závodě se uskutečnilo také Mistrovství České republiky neslyšících cyklistů. 
 
Slunečný jarní den vítal účastníky druhého kola ŠKODA Pražského MTB poháru v lokalitě Lesoparku Letňany. Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou připravil ve spolupráci s Městskými částmi Kbely a Letňany tradiční trať na „Pahorku“, který je bohužel jediným oficiálně vybudovaným trailovým areálem pro širokou komunitu bikerů v Praze, což je zoufale málo, když uvážíme, jak početná je cyklistická základna našeho hlavního města. 
 
Pořadatelský tým ŠKODA Pražského MTB poháru zvolil pro druhý závod netradiční závodní den – sváteční pondělí. Důvodem byla snaha vyhnout se termínovým kolizím v přeplněném kalendáři MTB a zároveň i ve spolupráci s pořadateli Českého MTB poháru navázat na pohárový závod v Městě Touškově a prodloužit tak závodní víkend v dostupné vzdálenosti bikerům z celé naší republiky i ze zahraničí, což se podařilo. 
 
Od časného dopoledne se na závodní čáru stavěli závodníci všech věkových kategoriích a v cíli se shodně netajili svým vyčerpáním a překvapením z obtížnosti zdánlivě jednoduchého okruhu. Krátká, prudká stoupání a časté změny směru činí z trati v Letňanech velmi obtížnou záležitost, pokud trať jezdec absolvuje v závodním tempu. V hlavním závodě žen a mužů se s nástrahami nejlépe vypořádali česká reprezentantka a úřadující Mistryně republiky Jana Czeczinkarová a Petr Šich.   
 
Prestižní souboje pak sváděli žáci, kadeti a junioři pražských klubů o tituly Mistrů Prahy a unikátní dres do sbírek svých úspěchů.
 
Dramatickým způsobem se vyvíjí soutěž týmů. S jednobodovými odstupy jsou za sebou seřazeny silné celky: Author Team Stupno, Rexonix Racing Team, Expres cz Tufo Team Kolín a Adastra Cycling Team.
 
Vložené Mistrovství republiky neslyšících ovládnul český reprezentant Jan Čapek (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) před oddílovými kolegy, Pavlem Pastrnkem a Františkem Kocourkem.  
ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat třetím a čtvrtým kolem na Zličíně 3. a 4. června. Sobotní závod bude vypsán jako Akademické Mistrovství České republiky. 
      
Výsledky 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru na sportt.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru na sportt.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů ZDE.

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 
• neděle 19.března - Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1. května - Kbely - Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3. června - Zličín - Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4. června - Zličín - O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3. září - Libuš - O pohár MČ Praha Libuš

Zdroj: TZ SKC Praha, foto: Pavel Křikava


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►