ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat bikovým víkendem na Zličíně!

ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat bikovým víkendem na Zličíně!

Datum vydání: 31. 5. 2023

Bikový vík​end čeká volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár. 

V sobotu a v neděli 3. a 4. června na Zličíně proběhne 3. a 4. pohárové kolo. V sobotním programu zároveň odstartuje prestižní Akademické Mistrovství České republiky a už ve čtvrtek 1. června se v rámci doprovodného programu mohou zájemci účastnit  Zličínského krosu. 
 
Calabrone Bike Aréna bude během víkendu 3. a 4. června dějištěm třetího a čtvrtého kola ŠKODA Pražského MTB poháru. Trať na Zličíně je z pohledu českých bikových tratí značně specifická. Je zasazena do rovinatého prostředí, je doslova protkána klopenými zatáčkami, dropy, řadou dalších technických prvků a co je podstatné, je záměrně postavena tak, aby jí bylo možné jezdit oběma směry. To umožňuje pořádání dvou odlišných závodů na jediném okruhu. 
 
Čistě statisticky nejsou tabulkové hodnoty zličínského okruhu nijak závratné a na tváři nepoučeného cyklisty budí spíše pohrdavý úsměv - převýšení na jeden okruh činí pouhých 6 metrů! Tento dojem se ale z pohledu jezdce rychle mění, pokud absolvuje trať opakovaně v rychlém nebo dokonce v závodním tempu. To se pak z okruhu stává náročná záležitost a technické prvky se jeví v úplně jiném světle než z pohledu tréninkového. Jezdci absolvují většinu závodu kontaktním způsobem, kde nástup střídá nástup a závodník je nucený nejenom pečlivě regulovat své tempo, ale musí zvládnout i taktickou stránku závodu. Jakákoliv, byť drobná ztráta koncentrace může generovat chybu, která je v takto rychlém závodě tvrdě trestána ztrátou pozice.

„Letošní ročník jsme více zaměřili na diváky, resp. divácké zóny“ říká ředitel závodu a také stavitel zličínských tratí, Martin Jarouš. „Vytvořili jsme novou pasáž Dirty Trail, která je divácky přehledná z jediného místa a představuje technicky nejtěžší místo na trati“ dodává Martin jehož tým Calabrone zličínský areál celoročně udržuje pro trénink a volnočasové ježdění široké cyklistické veřejnosti. 

Sobotní program ŠKODA Pražského MTB poháru bude obohacený o Akademické Mistrovství České republiky. Vzhledem ke skutečnosti, že řada vynikajících českých bikerů a reprezentantů studuje zároveň i vysokou školu, očekává se účast zvučných jmen, včetně úřadujícího Mistra republiky do 23 let a zároveň i národního šampiona v disciplíně Short Track, Jana Zatloukala. Další reprezentanti zase chtějí využít zličínské závody ke kvalitnímu, intenzivnímu tréninku před náročným závodním programem v měsíci červnu.  
 
Součástí doprovodného programu bude běžecký závod na trati ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskuteční ve čtvrtek 1. června od 18:30 hodin. Z tohoto důvodu bude trať ve čtvrtek od 18:00 hodin uzavřena pro cyklistický trénink.
 
Tréninky na trati jsou, mimo čtvrteční večer, možné kdykoliv v průběhu týdne, pro závod bude trať vyznačena v pátek po poledni. Pořadatelé žádají všechny účastníky o spolupráci, součinnost a ohleduplnost s ohledem na vysoký počet startujících a návštěvníků areálu a opakovaně upozorňují, že registrace pro závod je možná pouze formou online!
 
Meteorologové předpovídají na bikový víkend slunečné počasí s teplotami do 23 stupňů. Využijte krásného počasí a přijeďte si zazávodit nebo podpořit své svěřence a můžete vzít celou rodinu, přírodní koupaliště a navazující síť cyklostezek přímo v Bike aréně Calabrone s celodenními závody nabízejí příjemně strávený čas pro všechny.     
 
Registrace týmového stání tel: +420 777 406 363
Registrace online pro 3. závod ŠKODA Pražského MTB poháru v sobotu 3.6. na sportt.cz
Registrace online pro 4. závod ŠKODA Pražského MTB poháru v neděli 4.6. na sportt.cz
Registrace online pro závod AMČR v sobotu 3.6.na sportt.cz
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru na sportt.cz
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů na docs.google.com

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 
• neděle 19.března - Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1.května - Kbely - Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3.června - Zličín - Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4.června - Zličín - O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3.září - Libuš - O pohár MČ Praha Libuš 
 
Zdroj: TZ SKC Praha, foto: Barbora KlapPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►