ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat bikovým víkendem na Zličíně!

ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat bikovým víkendem na Zličíně!

Datum vydání: 31.05.2023

Bikový vík​end čeká volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár. 

V sobotu a v neděli 3. a 4. června na Zličíně proběhne 3. a 4. pohárové kolo. V sobotním programu zároveň odstartuje prestižní Akademické Mistrovství České republiky a už ve čtvrtek 1. června se v rámci doprovodného programu mohou zájemci účastnit  Zličínského krosu. 
 
Calabrone Bike Aréna bude během víkendu 3. a 4. června dějištěm třetího a čtvrtého kola ŠKODA Pražského MTB poháru. Trať na Zličíně je z pohledu českých bikových tratí značně specifická. Je zasazena do rovinatého prostředí, je doslova protkána klopenými zatáčkami, dropy, řadou dalších technických prvků a co je podstatné, je záměrně postavena tak, aby jí bylo možné jezdit oběma směry. To umožňuje pořádání dvou odlišných závodů na jediném okruhu. 
 
Čistě statisticky nejsou tabulkové hodnoty zličínského okruhu nijak závratné a na tváři nepoučeného cyklisty budí spíše pohrdavý úsměv - převýšení na jeden okruh činí pouhých 6 metrů! Tento dojem se ale z pohledu jezdce rychle mění, pokud absolvuje trať opakovaně v rychlém nebo dokonce v závodním tempu. To se pak z okruhu stává náročná záležitost a technické prvky se jeví v úplně jiném světle než z pohledu tréninkového. Jezdci absolvují většinu závodu kontaktním způsobem, kde nástup střídá nástup a závodník je nucený nejenom pečlivě regulovat své tempo, ale musí zvládnout i taktickou stránku závodu. Jakákoliv, byť drobná ztráta koncentrace může generovat chybu, která je v takto rychlém závodě tvrdě trestána ztrátou pozice.

„Letošní ročník jsme více zaměřili na diváky, resp. divácké zóny“ říká ředitel závodu a také stavitel zličínských tratí, Martin Jarouš. „Vytvořili jsme novou pasáž Dirty Trail, která je divácky přehledná z jediného místa a představuje technicky nejtěžší místo na trati“ dodává Martin jehož tým Calabrone zličínský areál celoročně udržuje pro trénink a volnočasové ježdění široké cyklistické veřejnosti. 

Sobotní program ŠKODA Pražského MTB poháru bude obohacený o Akademické Mistrovství České republiky. Vzhledem ke skutečnosti, že řada vynikajících českých bikerů a reprezentantů studuje zároveň i vysokou školu, očekává se účast zvučných jmen, včetně úřadujícího Mistra republiky do 23 let a zároveň i národního šampiona v disciplíně Short Track, Jana Zatloukala. Další reprezentanti zase chtějí využít zličínské závody ke kvalitnímu, intenzivnímu tréninku před náročným závodním programem v měsíci červnu.  
 
Součástí doprovodného programu bude běžecký závod na trati ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskuteční ve čtvrtek 1. června od 18:30 hodin. Z tohoto důvodu bude trať ve čtvrtek od 18:00 hodin uzavřena pro cyklistický trénink.
 
Tréninky na trati jsou, mimo čtvrteční večer, možné kdykoliv v průběhu týdne, pro závod bude trať vyznačena v pátek po poledni. Pořadatelé žádají všechny účastníky o spolupráci, součinnost a ohleduplnost s ohledem na vysoký počet startujících a návštěvníků areálu a opakovaně upozorňují, že registrace pro závod je možná pouze formou online!
 
Meteorologové předpovídají na bikový víkend slunečné počasí s teplotami do 23 stupňů. Využijte krásného počasí a přijeďte si zazávodit nebo podpořit své svěřence a můžete vzít celou rodinu, přírodní koupaliště a navazující síť cyklostezek přímo v Bike aréně Calabrone s celodenními závody nabízejí příjemně strávený čas pro všechny.     
 
Registrace týmového stání tel: +420 777 406 363
Registrace online pro 3. závod ŠKODA Pražského MTB poháru v sobotu 3.6. na sportt.cz
Registrace online pro 4. závod ŠKODA Pražského MTB poháru v neděli 4.6. na sportt.cz
Registrace online pro závod AMČR v sobotu 3.6.na sportt.cz
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru na sportt.cz
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů na docs.google.com

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 
• neděle 19.března - Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1.května - Kbely - Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3.června - Zličín - Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4.června - Zličín - O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3.září - Libuš - O pohár MČ Praha Libuš 
 
Zdroj: TZ SKC Praha, foto: Barbora KlapPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí