ŠKODA Pražský MTB pohár 2024 zahájil Short track v teplotním rekordu!

ŠKODA Pražský MTB pohár 2024 zahájil Short track v teplotním rekordu!

Datum vydání: 09.04.2024

Úvodní dva závody ŠKODA Pražského MTB poháru 2024 v areálu Traily Motol „Jízda pod napětím“ charakterizuje vysoká startovní účast ve všech vypsaných kategoriích a nezvykle teplé počasí.

V divácky nejsledovanější kategorii mužů dominoval jak sobotnímu závodu XCC, tak i nedělnímu v olympijském cross country, jezdec pořádajícího týmu Nutrend Specialized SKR Racing Jan Zatloukal. Vítězkou spojené kategorie žen a juniorek v závodě XCC se stala Hana Viková z DUKLY Praha, nedělní XCO ovládla Karla Löffelmann, Česká spořitelna Accolade.        
 
Nový formát úvodního dvojzávodu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár, vzbudil v cyklistické komunitě značný zájem. Sobotní závod v Short tracku byl vůbec prvním závodem XCC nejenom ve dvanáctileté historii seriálu ŠKODA Pražského MTB poháru, ale i prvním závodem XCC v České republice, uspořádaným v seriálu závodů pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. Všichni jezdci, od žáků po kategorie Masters si tedy mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak náročný je závod XCC v kombinaci s následným závodem XCO.    
 
Jezdci, početné doprovody a diváci si zajímavý sobotní program užívali.  Dopolední program závodů dětských kategorií vystřídala časovka na jedno XCC kolo, která definovala postavení jezdců v následujícím závodě XCC. Motolská trať splňuje všechny parametry pro závod XCC a je divácky atraktivní, takže se závod těšil bouřlivé a emotivní atmosféře. V hlavní kategorii mužů zvítězil „domácí“ jezdec a český reprezentant Jan Zatloukal, druhý v cíli byl dobře jedoucí Filip Holub (ASPIRE OPPORTUNITY BRNO) a třetím v cíli byl benjamínek v kategorii U23, loni úspěšný český junior Ondřej Novotný z Nutrend Specialized SKR Racing. Spojené kategorii žen a juniorek dominovaly talentované juniorky. Zvítězila Hanka Viková z DUKLY Praha před Amálií Gottwaldovou (CP Team) a Nikolou Bradáčovou ACT Lerak Blansko.  
 
Nedělní závod v olympijském XCO dokonale prověřil připravenost jezdců na počátku sezóny, ale i realizačních týmů. Náročná, technická trať motolských trailů v kombinaci s rekordními teplotami představovaly značnou fyzickou zátěž pro jezdce, což ještě více umocňoval sypký písčitý podklad horní části trailů, vyžadující maximální soustředěnost i odpovídající technickou dovednost jezdců. 
 
V kategorii mužů si jeli ve „svém tréninkovém světě“ čeští reprezentanti Jan Zatloukal a Ondřej Novotný, pro které byl motolský dvojvíkend poslední tréninkovou prověrkou před odletem na světový pohár do brazilského Sao Paula. Honza s Ondřejem projeli cílem společně a na stupně vítězů je doprovodil v cíli třetí Filip Holub, který dokázal porazit zkušeného Jana Vastla (N1 Team).
  
Mezi ženami zvítězila Karla Löffelmann před juniorkami Amálií Gottwaldovou a Hanou Vikovou. 
Za zmínku stojí výkon talentované kadetky Lucie Grohové (DUKLA Praha), která se v obou závodech dokázala pohybovat na čele startovního pole závodu žen a juniorek. 
 
Závod juniorů byl, podobně jako závod juniorek, dalším v řadě závodů generujících nominaci pro ME v rumunském Cheile Gradistei, které se letos uskuteční v časném termínu už počátkem května. Důvodem je olympijská kvalifikace. Sobotní i nedělní závod nejlépe zvládnul Patrik Lienert (Rexonix Kovo Praha), následovaný Davidem Vašutem (Bike Pro Racing) a Jakubem Mušálkem (HEAD Pro Team), kteří si své pořadí v nedělním závodě XCO vyměnili.   
 
ŠKODA Pražský MTB pohár 2024 bude pokračovat dvojzávodem na Zličíně ve dnech 27. a 28. duben. Sobotní závod bude zároveň i Mistrovstvím Středočeského kraje.
 
Pořadatelé z týmu Café Calabrone chystají pro jezdce překvapení v podobě významně pozměněné trati s celou řadou nových prvků, můžete se těšit.  
 
Výsledky 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru XCC zde.
Výsledky 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru XCO  zde.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru po 2. závodech zde.
 
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2024 
sobota   6. dubna XCC    Traily Motol            Velká cena NUTREND SPECIALIZED
neděle   7. dubna XCO   Traily Motol             Velká cena ŠKODA AUTO  
sobota 27. dubna XCO    Bike Arena Zličín     Velká cena Café Calabrone  
neděle 28. dubna XCO    Bike Arena Zličín     O pohár MČ Praha Zličín 
středa 1. května   XCO    Kbely                     KNAUF Velká cena MČ Praha Kbely  
neděle 8. září       XCO    Libuš                      MTB Mistrovství Prahy   
 
Zdroj: TZ SKC Praha, foto: Pavel Křikava           


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí