ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových

ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových

Datum vydání: 7. 3. 2023

Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.

„Jsme velmi rádi, že jsme se stali již klasickým „otvírákem“ domácí silniční sezóny. Na závodníky v letošním ročníku čeká klasická mírně zvlněná trať o délce 162 km, která je prakticky totožná již od roku 2015 s jednou výjimkou v covidovém roce. Již nyní máme přihlášené 3 polské týmy a počítáme také se Slováky, tudíž konkurence bude vysoká,“ uvedl Josef Vaishar za pořadatele závodu Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš.

Lovosice jsou jednou z nových lokalit, stejně tak víkend plný cyklistiky v Krásné Lípě a České Kamenici (22. – 23. 4.) s příznačným názvem Peklo severu Road 1 a Peklo severu Road 2.

„Myslím, že oba závody svou náročností peloton pořádně prověří a pokaždé opravdu vyhraje ten nejsilnější,“ říká za organizátory těchto dvou závodů Simona Davídková.

„Bude to víkend plný cyklistiky, protože dopoledne už se pojedou hobby závody,“ dodává.

Vzhledem k náročnosti a konání hned po sobě jsou oba závody o něco kratší, ale o to výživnější. Závod se startem a cílem v Krásné Lípě bude mít celkem 136 km a na 11 okruzích čeká na závodníky celkové převýšení skoro 2500 metrů. Další den v České Kamenici to bude porce 152 km s převýšením 3000 metrů. 
 

 

Český pohár mužů 2023 je celoroční soutěž v silniční cyklistice vypsaná pro kategorie ELITE a U23. Závodu se mohou účastnit také junioři zařazení do reprezentačního družstva juniorů (RDJ) pro rok 2023. Ostatní junioři pouze s písemným souhlasem trenéra RDJ za podmínky, že v daném termínu se nekoná závod ČP na silnici pro Juniorskou kategorii. Každoročně se soutěží o tři trikoty – zelený pro nejlepšího jezdce celkové klasifikace, červený pro nejlepšího jezdce kategorie U23 a bílý určený pro nejlepšího nováčka. Současně se vede také klasifikace nejlepších týmu.

 

Prvenství v soutěži týmů bude obhajovat stáj ATT Investments, která pro letošní sezonu významně posílila mj. o zkušené borce Turka, Otrubu nebo Estonce Räima. Vloni navíc její závodník Jan Kašpar bojoval do poslední chvíle i o celkové prvenství mezi jednotlivci, nakonec skončil těsně druhý.

„Samozřejmě, že i letos budeme chtít obhájit týmy a pokusíme se i o vítězství mezi jednotlivci. Bude to trochu složitější, protože se nám povedl sehnat opravdu kvalitní závodní program v zahraniční a některé ty závody se budou překrývat. Ale nějak si s tím poradíme,“ řekl majitel týmu Radim Kijevský.

Domácí pohárovou sezonu rozhodně nevnímá jen jako bitvu s týmem Elkov Kasper.

„Není to nějaká přehnaná rivalita, že musíme porazit Elkov a nikoho jiného. Snažili jsme se poskládat tým, abychom se mohli umisťovat co nejlépe a byli konkurenceschopní vůči všem. A myslím, že třeba Jakub Otruba klidně může bojovat i o domácí titul. Tým máme dobře poskládaný, kromě cyklistických schopností klademe velký důraz i na charakterové vlastnosti závodníka, abychom jako celek vytvořili dobrou partu. To se podařilo,“ dodal Kijevský. 

 

Program ŠKODA CUP 2023:
 

26. 3.: Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš

22. 4.: Krásná Lípa PEKLO SEVERU N°1

23. 4.: Česká Kamenice PEKLO SEVERU N°2

14. 5.: Kyjovské Slovácko

23. 7.: Brno – Mikulov – Brno (Visegrádská 4)

03. 9.: Hrabyně 

24. 9.: Lovosice – finále poháru
 
Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►