ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových

ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových

Datum vydání: 07.03.2023

Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.

„Jsme velmi rádi, že jsme se stali již klasickým „otvírákem“ domácí silniční sezóny. Na závodníky v letošním ročníku čeká klasická mírně zvlněná trať o délce 162 km, která je prakticky totožná již od roku 2015 s jednou výjimkou v covidovém roce. Již nyní máme přihlášené 3 polské týmy a počítáme také se Slováky, tudíž konkurence bude vysoká,“ uvedl Josef Vaishar za pořadatele závodu Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš.

Lovosice jsou jednou z nových lokalit, stejně tak víkend plný cyklistiky v Krásné Lípě a České Kamenici (22. – 23. 4.) s příznačným názvem Peklo severu Road 1 a Peklo severu Road 2.

„Myslím, že oba závody svou náročností peloton pořádně prověří a pokaždé opravdu vyhraje ten nejsilnější,“ říká za organizátory těchto dvou závodů Simona Davídková.

„Bude to víkend plný cyklistiky, protože dopoledne už se pojedou hobby závody,“ dodává.

Vzhledem k náročnosti a konání hned po sobě jsou oba závody o něco kratší, ale o to výživnější. Závod se startem a cílem v Krásné Lípě bude mít celkem 136 km a na 11 okruzích čeká na závodníky celkové převýšení skoro 2500 metrů. Další den v České Kamenici to bude porce 152 km s převýšením 3000 metrů. 
 

 

Český pohár mužů 2023 je celoroční soutěž v silniční cyklistice vypsaná pro kategorie ELITE a U23. Závodu se mohou účastnit také junioři zařazení do reprezentačního družstva juniorů (RDJ) pro rok 2023. Ostatní junioři pouze s písemným souhlasem trenéra RDJ za podmínky, že v daném termínu se nekoná závod ČP na silnici pro Juniorskou kategorii. Každoročně se soutěží o tři trikoty – zelený pro nejlepšího jezdce celkové klasifikace, červený pro nejlepšího jezdce kategorie U23 a bílý určený pro nejlepšího nováčka. Současně se vede také klasifikace nejlepších týmu.

 

Prvenství v soutěži týmů bude obhajovat stáj ATT Investments, která pro letošní sezonu významně posílila mj. o zkušené borce Turka, Otrubu nebo Estonce Räima. Vloni navíc její závodník Jan Kašpar bojoval do poslední chvíle i o celkové prvenství mezi jednotlivci, nakonec skončil těsně druhý.

„Samozřejmě, že i letos budeme chtít obhájit týmy a pokusíme se i o vítězství mezi jednotlivci. Bude to trochu složitější, protože se nám povedl sehnat opravdu kvalitní závodní program v zahraniční a některé ty závody se budou překrývat. Ale nějak si s tím poradíme,“ řekl majitel týmu Radim Kijevský.

Domácí pohárovou sezonu rozhodně nevnímá jen jako bitvu s týmem Elkov Kasper.

„Není to nějaká přehnaná rivalita, že musíme porazit Elkov a nikoho jiného. Snažili jsme se poskládat tým, abychom se mohli umisťovat co nejlépe a byli konkurenceschopní vůči všem. A myslím, že třeba Jakub Otruba klidně může bojovat i o domácí titul. Tým máme dobře poskládaný, kromě cyklistických schopností klademe velký důraz i na charakterové vlastnosti závodníka, abychom jako celek vytvořili dobrou partu. To se podařilo,“ dodal Kijevský. 

 

Program ŠKODA CUP 2023:
 

26. 3.: Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš

22. 4.: Krásná Lípa PEKLO SEVERU N°1

23. 4.: Česká Kamenice PEKLO SEVERU N°2

14. 5.: Kyjovské Slovácko

23. 7.: Brno – Mikulov – Brno (Visegrádská 4)

03. 9.: Hrabyně 

24. 9.: Lovosice – finále poháru
 
Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí