ŠKODA AUTO vzdává hold českým cyklistickým legendám, tři z nich vysílá na Tour de France

ŠKODA AUTO vzdává hold českým cyklistickým legendám, tři z nich vysílá na Tour de France

Datum vydání: 23. 6. 2021

I letos bude mít několik Čechů příležitost shlédnout nejslavnější cyklistický závod na světě díky VIP Hospitality balíčku automobilky ŠKODA.

Tuzemské zastoupení automobilky zprostředkuje zážitek ze „Staré dámy“ významným osobnostem i výhercům vybraných cyklistických soutěží. V rámci kampaně Vy patříte na Tour! mezi nimi budou i tři špičkoví cyklisté 60., 70. a 80. let, kteří by tehdy za normálních okolností na Tour de France nepochybně startovali.

Jan Smolík, Antonín Bartoníček a Jiří Škoda patří k legendám závodní cyklistiky a ve své době vítězili na významných závodech. Nikdy však nedostali příležitost potvrdit status výjimečnosti na Tour de France. V období socialistického Československa nestačilo být jen nejlepším cyklistou. Start na Tour de France byl snem závodníků mnoha generací, ale z politických důvodů bylo nemožné ho uskutečnit. Ani ti nejlepší tuzemští cyklisté pyšnící se mistrovskými tituly a etapovými vavříny ze Závodu míru nikdy nedostali příležitost změřit síly s profesionály v pelotonu „Staré dámy“. ŠKODA AUTO, hrdý partner všech cyklistů, chce alespoň s odstupem dopřát místo v pelotonu Tour de France legendám české cyklistiky, které by se za běžných okolností nepochybně ucházely o ikonické trikoty nejslavnějšího závodu. 

Jan Smolík je ve svých 78 letech nejstarším českým žijícím vítězem Závodu míru. V roce 1964 se stal jeho historicky nejmladším vítězem, když v tomto ročníku vyhrál 3 etapy. Celkově vyhrál 6 etap a 20 etap Závodu míru odjel ve žlutém trikotu lídra, startoval také na LOH v Tokiu a Mexiku. V roce 2014 byl oceněn cenou Fair play Českého olympijského výboru.

Fenomenální spurter Antonín Bartoníček byl společně se Smolíkem druhým nejúspěšnějším československým cyklistou se šesti etapovými výhrami ze Závodu míru. Ovládl také závody Kolem Slovenska, Kolem Skotska či Kolem Anglie. Letos byl uveden do Síně slávy Českého svazu cyklistiky.

Nejlepší československý cyklista přelomu 70. a 80. let Jiří Škoda dokončil Závod míru jednou na 4. a dvakrát na 5. místě. V roce 1984 získal cenu pro nejlepšího amatérského cyklistu světa, když dojel druhý v etapovém závodě Tour de l ́Avenir. Majitel bronzu ze závodu družstev na OH 1980 a majitel bronzu z mistrovství světa měl skvělou pověst i mezi profesionály na Tour de France, nikdy však nedostal povolení změřit s nimi síly.

Slavní cyklisté minulosti budou mezi účastníky unikátního zážitkového zájezdu, který pořádá ŠKODA AUTO Česká republika. Zúčastní se ho nejen řada influencerů, partnerů a dalších osobností spojených se značkou ŠKODA, ale také výherci četných cyklistických soutěží. Třídenní VIP program zahrnuje například ranní vyjížďku s bývalým vítězem Tour Andym Schleckem, jízdu uvnitř závodního pole v doprovodném voze ŠKODA SUPERB, let vrtulníkem nad pelotonem nebo velkolepý finiš vybrané etapy.

ŠKODA AUTO je generálním partnerem Tour de France již od roku 2004, letos tedy slaví 18. výročí tohoto partnerství. I tentokrát dodá pořadatelům flotilu 250 vozů ŠKODA včetně ředitelského vozidla ENYAQ iV. Kromě toho sponzoruje zelený trikot pro vedoucího jezdce v bodovací soutěži a působí i jako partner oficiální aplikace Tour de France. Celkový vítěz závodu zvedne v cíli na Champs-Élysées nad hlavu trofej z českého křišťálu, kterou už pojedenácté navrhl vedoucí interiérového designu ŠKODA AUTO Peter Olah.

Zdroj: TZ WeLoveCycling.cz, foto: Michal Červený a WeLoveCycling.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►