ŠKODA AUTO vzdává hold českým cyklistickým legendám, tři z nich vysílá na Tour de France

ŠKODA AUTO vzdává hold českým cyklistickým legendám, tři z nich vysílá na Tour de France

Datum vydání: 23. 6. 2021

I letos bude mít několik Čechů příležitost shlédnout nejslavnější cyklistický závod na světě díky VIP Hospitality balíčku automobilky ŠKODA.

Tuzemské zastoupení automobilky zprostředkuje zážitek ze „Staré dámy“ významným osobnostem i výhercům vybraných cyklistických soutěží. V rámci kampaně Vy patříte na Tour! mezi nimi budou i tři špičkoví cyklisté 60., 70. a 80. let, kteří by tehdy za normálních okolností na Tour de France nepochybně startovali.

Jan Smolík, Antonín Bartoníček a Jiří Škoda patří k legendám závodní cyklistiky a ve své době vítězili na významných závodech. Nikdy však nedostali příležitost potvrdit status výjimečnosti na Tour de France. V období socialistického Československa nestačilo být jen nejlepším cyklistou. Start na Tour de France byl snem závodníků mnoha generací, ale z politických důvodů bylo nemožné ho uskutečnit. Ani ti nejlepší tuzemští cyklisté pyšnící se mistrovskými tituly a etapovými vavříny ze Závodu míru nikdy nedostali příležitost změřit síly s profesionály v pelotonu „Staré dámy“. ŠKODA AUTO, hrdý partner všech cyklistů, chce alespoň s odstupem dopřát místo v pelotonu Tour de France legendám české cyklistiky, které by se za běžných okolností nepochybně ucházely o ikonické trikoty nejslavnějšího závodu. 

Jan Smolík je ve svých 78 letech nejstarším českým žijícím vítězem Závodu míru. V roce 1964 se stal jeho historicky nejmladším vítězem, když v tomto ročníku vyhrál 3 etapy. Celkově vyhrál 6 etap a 20 etap Závodu míru odjel ve žlutém trikotu lídra, startoval také na LOH v Tokiu a Mexiku. V roce 2014 byl oceněn cenou Fair play Českého olympijského výboru.

Fenomenální spurter Antonín Bartoníček byl společně se Smolíkem druhým nejúspěšnějším československým cyklistou se šesti etapovými výhrami ze Závodu míru. Ovládl také závody Kolem Slovenska, Kolem Skotska či Kolem Anglie. Letos byl uveden do Síně slávy Českého svazu cyklistiky.

Nejlepší československý cyklista přelomu 70. a 80. let Jiří Škoda dokončil Závod míru jednou na 4. a dvakrát na 5. místě. V roce 1984 získal cenu pro nejlepšího amatérského cyklistu světa, když dojel druhý v etapovém závodě Tour de l ́Avenir. Majitel bronzu ze závodu družstev na OH 1980 a majitel bronzu z mistrovství světa měl skvělou pověst i mezi profesionály na Tour de France, nikdy však nedostal povolení změřit s nimi síly.

Slavní cyklisté minulosti budou mezi účastníky unikátního zážitkového zájezdu, který pořádá ŠKODA AUTO Česká republika. Zúčastní se ho nejen řada influencerů, partnerů a dalších osobností spojených se značkou ŠKODA, ale také výherci četných cyklistických soutěží. Třídenní VIP program zahrnuje například ranní vyjížďku s bývalým vítězem Tour Andym Schleckem, jízdu uvnitř závodního pole v doprovodném voze ŠKODA SUPERB, let vrtulníkem nad pelotonem nebo velkolepý finiš vybrané etapy.

ŠKODA AUTO je generálním partnerem Tour de France již od roku 2004, letos tedy slaví 18. výročí tohoto partnerství. I tentokrát dodá pořadatelům flotilu 250 vozů ŠKODA včetně ředitelského vozidla ENYAQ iV. Kromě toho sponzoruje zelený trikot pro vedoucího jezdce v bodovací soutěži a působí i jako partner oficiální aplikace Tour de France. Celkový vítěz závodu zvedne v cíli na Champs-Élysées nad hlavu trofej z českého křišťálu, kterou už pojedenácté navrhl vedoucí interiérového designu ŠKODA AUTO Peter Olah.

Zdroj: TZ WeLoveCycling.cz, foto: Michal Červený a WeLoveCycling.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.
Cink a Holubová vítězí ve finálovém ŠKODA Pražském MTB poháru v Motole!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Ondřej Cink (Kross Racing Team) a Adéla Holubová (kola-bbm.cz) se stali vítězi hlavních kategorií závěrečného podniku ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole.
Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík
24. 9. 2022 | Kategorie: silniční
V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu.
Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce
23. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.
Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23
23. 9. 2022 | Kategorie: silniční
Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.
Osmý ročník Gočárových schodů tradičně 28. září
22. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ŠKODA AUTO Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové.
V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!
21. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED Racing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.
Juniorka Kvasničková na MS čtvrtá v časovce
20. 9. 2022 | Kategorie: silniční
O pouhých 32 tisícin vteřiny unikla medaile na světovém silničním šampionátu v časovce v australském Wollongongu Elišce Kvasničkové.
Stošek na mistrovství světa v maratonu desátý
18. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek obsadil na Mistrovství světa v maratonu v dánském Haderslevu desáté místo.
Přilba Moravy 2022
18. 9. 2022 | Kategorie: dráha
Letošní ročník Přilby Moravy měl opět vynikající zahraniční konkurenci a byl zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.
Equator přichází s karbonovými zapletenými koly pro MTB za ceny roku 2021
16. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Equator možná znáte jako značku zapletených silničních a gravel karbonových kol, která již dvanáctým rokem nabízí své produkty profi cyklistům i hobíkům.
On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Simons z Belgie
16. 9. 2022 | Kategorie: ostatní
Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se  stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►