ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu odstartuje 15. května

ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu odstartuje 15. května

Datum vydání: 22. 3. 2022

Nabitý závodní program mají čeští maratonci, kteří se účastní ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu. Nejvyšší domácí soutěž se již třetí rok jede pod křídly seriálu Prima CUP. 

 

 

Termíny ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu:

 

15. 05. 2022 - Stolové hory, Machov

21. 05. 2022 - Silesia Bike Maraton, Opava 

28. 05. 2022 - ŠKODA AUTO Dolní Morava, ŠKODA AUTO MČR v maratonu

25. 06. 2022 - Extrém Bike Most

01. - 05. 07. 2022 - MTB Trilogy, UCI S2

20. 08. 2022 - Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary

03. 09. 2022 - Kross Harrachov, UCI C2

 

Český pohár otevře podnik ve Stolových horách již v polovině května. Vrcholem domácí maratonské scény bude ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu na Dolní Moravě. Na známou trať se šampionát vrací z roku 2020, kdy se jejím vítězem stal Ondřej Cink. Po loňském šampionátu v Harrachově však budou titul obhajovat Adéla Holubová a Jan Strož.
 

 

Silné konkurenční zastoupení slibují i další závody seriálu, které jsou zapsány v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Kromě zisku bodů do mezinárodního žebříčku z domácího šampionátu se objeví v kategorii S2 etapový závod MTB Trilogy a také závod v kategorii C2, Kross Harrachov.
 

 

Své úspěšné pokračování ohlašuje také závod v Mostě, jenž bude pokračovat po dvaceti letech pod křídly nových pořadatelů. Zajímavé novinky na pestré trati chystá také květnový opavský maraton Silesia Bike Marathon. Novinkou ve ŠKODA AUTO Český pohár je závod Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary, který se letos uskuteční již po jednadvacáté. Oproti původním termínům zaznamenal datumovou změnu závod Kross Harrachov. Závěrečný závod poháru se uskuteční první víkend v září. 
 

 

Výraznou změnou v letošním roce je celkové bodování soutěže Českého poháru. V předešlých letech bylo bodování rozděleno na dva seriály a v letošním roce je sjednoceno. Do celkového hodnocení poháru tak lze získat body z celkem deseti závodů seriálu Prima CUP, přičemž se do celkového hodnocení promítne nejlepších šest výsledků. Vyšší bodový zisk zaznamenají náročnější závody. Loňské prvenství v elitní kategorii budou obhajovat Lenka Fridrichová a Michal Kaňera. 
 

 

Českého poháru se mohou účastnit kromě držitelů licencí Českého svazu cyklistiky také amatéři, pro něž jsou v seriálu Prima CUP připraveny věkové kategorie. Již třetím rokem mohou mládežníci zařazení v kategorii žáků, kadetů a juniorů uplatnit slevu na startovném. Letošní sleva činí 100 Kč z aktuální ceny startovného.

           

Podrobné informace o jednotlivých závodech naleznete na www.iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►