Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž

Datum vydání: 17. 6. 2018

Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedm​é bodovací soutěž.

Hrdinou dne byl ale domácí borec Stefan Küng (BMC), který časovku se startem a cílem v Bellinzoně prolétl jako jediný v čase pod 40 minut. Čtyřiadvacetiletý Švýcar bude na domácí závod ještě dlouho s hrdostí vzpomínat - společně s dominantní americko-švýcarskou stájí vyhrál i úvodním týmovou časovku a pak další tři dny vozil žlutý trikot lídra.

Výtečně si dnes i v celém závodě vedl také ještě o rok mladší Søren Kragh Andersen (Sunweb). Na vítězství v šesté etapě navázal druhou nejrychlejší jízdou v dnešní časovce.

Celkovým vítězem je australský kolega vítězného Švýcara, Richie Porte. Třiatřicetiletý cyklista ukázal před Tour de France velmi slibnou formu, nejbližší konkurent, Dán Jakob Fulgsang (Astana), na něj v celkovém pořadí ztratil více jak minutu. Třetí místo bere další spolufavorit pro Starou dámu, Nairo Quintana (Movistar). Kolumbijský cyklista v pátek vyhrál po parádním sólu a uštědril Portemu porážku, jednalo se ale jen o jednu bitvu. Švýcarsko patří Portemu, na Tour de France pojedou ve skvělé formě oba dva. A nejen oni.

Posedmé v kariéře ve Švýcarsku vyhrál bodovací soutěž Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), který nejtěsnějším možným způsobem porazil rovněž výtečně připraveného Michaela Matthewse (Sunweb). Sagan totiž už osmý rok v řadě dokázal vyhrát minimálně jednu etapu, tentokráte hned tu první (po prologu) a celkem už rekordní šestnáctou. Trojnásobného mistra světa, stejně jako řadu z jeho soupeřů ze Švýcarska, nemine nominace na slavnou Tour de France.

Na rodáka ze Žiliny se ale ještě předtím, příští týden, mohou těšit čeští fanoušci. Míří na
 společný česko-slovenský šampionát v Plzni a Karlových Varech.

Příspěvek sdílený Richie (@richie_porte),

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Na kole v dešti? Stačí obyčejná krabice!
10. 12. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklista z novozélandského Wellingtonu se vydal vstříc dešti v kartonové krabici.
Petr Vakoč v plném tréninku
8. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Zpátky do smečky. Tak se nazývá blog Petra Vakoče (Quick-Step Floors), kde začal sto dní před návratem sdílet svou cestu zpět do pelotonu. Už jste ho navštívili?
Daniel Turek posledním Mohykánem v Izraeli
Český cyklista je posledním z jezdců, kteří zůstávají v týmu od jeho založení.
Jiří Chyba převzal hlavní cenu TOMKET Pražského MTB poháru, vůz Toyota!
8. 12. 2018 | Kategorie: MTB
Hlavní cenu TOMKET Pražského MTB poháru 2018, luxusní vůz TOYOTA RAV 4 Hybrid od společnosti EMIL FREY převzal biker týmu NUTREND Specialized Racing, Jiří Chyba.
Arnold Schwarzenegger chce objet svět na kole!
6. 12. 2018 | Kategorie: ostatní
Slavný bývalý kalifornský guvernér (narozený ve Štýrském Hradci) chce šetřit kolena a taky přírodu.
Značky Stevens, Galaxy, Totem a Trek nyní nově v Českých Budějovicích pod jednou střechou
Od minulého týdne můžete v hlavním jihočeském městě navštívit zbrusu novou cyklistickou prodejnu se servisem. A to na Lidické třídě, hned vedle pivovaru Samson.
Jak brzdit na kole?
5. 12. 2018 | Kategorie: MTB
Jakými prsty brzdit na kole: Je lepší ukazovák, prostředník, nebo oba zároveň?
Miloslav Skácel by slavil 90 let
4. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Dne 7. prosince 2018 by se dožil 90 let cyklista, závodník a trenér Miloslav Skácel.
Vogel se v Berlíně na vozíčku dočkala bouřlivého přivítání
3. 12. 2018 | Kategorie: dráha
Špičkové německé dráhařce letos na konci června změnil život těžký pád, který utrpěla na dráze v Chotěbuzi.
PARDUS-TUFO Prostějov zná svou sestavu pro rok 2019
3. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Letošní sezónu zahajoval PARDUS-TUFO Prostějov v téměř kompletně obměněné sestavě, když vsadil především na mladé talenty z kate​gorie do 23 let.
Cavendishův parťák sražen automobilem
2. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Dvorní rozjížděč spurtů Marka Cavendishe a kolega z týmu Dimension Data, Mark Renshaw, byl sražen automobilem při tréninku doma v Austrálii.
Německý paracyklista o více jak 3 kilometry překonal hodinový rekord
​Padesátiletý Michael Teuber po parádním výkonu vymazal svůj vlastní rekord v hodinovce (kategorie C1) z roku 2005.