Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce

Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce

Datum vydání: 23. 1. 2021

Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.

 

Reprezentační trenér Viktor Zapletal nominoval úspěšnou skupinu z podzimních vrcholných podniků mistrovství světa a Evropy. Přípravného kempu se ve velmi příznivém počasí účastnilo 18 jezdců.

 

Tréninkový kemp metodicky navazoval na dlouhodobou koncepci Reprezentace MTB v částečně centrální přípravě mladých bikerů. Ty čekal na Mallorce nabitý program, ve třech mikrocyklech tým najel téměř 1.250 kilometrů a absolvoval více než 43 tréninkových hodin v průběhu devíti tréninkových dní. Soustředění, které se odehrávalo v úrovni „silově vytrvalostní“ doplňovaly druhé tréninkové fáze zahrnující speciální tělesná cvičení na komplexní posílení všech svalových skupin.

„Současný mladý bikový tým funguje výborně nejenom po stránce sportovní připravenosti a disciplíny, ale i lidské,“ dává nahlédnout do zákulisí bikové reprezentace trenér Viktor Zapletal. 

„Většina mladých reprezentantů má vysokou kondici i obecné znalosti díky dlouhodobě kvalitní práci našich bikových klubů, takže na soustředěních reprezentace neztrácíme čas tím, že bychom museli juniory učit nějakým cyklistickým základům nebo by měli nízkou připravenost a můžeme plnohodnotně plnit plánovaný záměr soustředění. Tým absolvuje většinu objemových tréninků společně, kdy kluci pravidelně střídají na špici a dívky jedou ve druhé části pelotonu v nižších wattech, ale zároveň tak, aby to bylo rozvíjející pro obě skupiny. V kopcích se tým rozděluje na mužskou a ženskou část a celá skupina se opět sjíždí na rovině pod kopci a společně dojíždí rovinatou část tréninku. Každá z etap je předem podrobně plánovaná a propojuje se s dalšími tréninky soustředění,” podrobně přibližuje plán soustředění trenér Viktor Zapletal. 

Českým reprezentantům byli během soustředění nápomocni také specialisté z Česka. 

“Dobře se nám osvědčila spolupráce s fyzioterapeutkou Terezou Beranovou, se kterou tým absolvoval večerní online cvičení, to probíhalo ve druhé tréninkové fázi,“ doplňuje Viktor Zapletal.         

Reprezentační tým horských kol se znovu sejde v únoru, kdy má v plánu absolvovat soustředění a přípravné závody kategorie C1 a C2 v turecké Alanyi.

Zdroj a foto: Reprezentace MTB

     


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►