Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce

Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce

Datum vydání: 23. 1. 2021

Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.

 

Reprezentační trenér Viktor Zapletal nominoval úspěšnou skupinu z podzimních vrcholných podniků mistrovství světa a Evropy. Přípravného kempu se ve velmi příznivém počasí účastnilo 18 jezdců.

 

Tréninkový kemp metodicky navazoval na dlouhodobou koncepci Reprezentace MTB v částečně centrální přípravě mladých bikerů. Ty čekal na Mallorce nabitý program, ve třech mikrocyklech tým najel téměř 1.250 kilometrů a absolvoval více než 43 tréninkových hodin v průběhu devíti tréninkových dní. Soustředění, které se odehrávalo v úrovni „silově vytrvalostní“ doplňovaly druhé tréninkové fáze zahrnující speciální tělesná cvičení na komplexní posílení všech svalových skupin.

„Současný mladý bikový tým funguje výborně nejenom po stránce sportovní připravenosti a disciplíny, ale i lidské,“ dává nahlédnout do zákulisí bikové reprezentace trenér Viktor Zapletal. 

„Většina mladých reprezentantů má vysokou kondici i obecné znalosti díky dlouhodobě kvalitní práci našich bikových klubů, takže na soustředěních reprezentace neztrácíme čas tím, že bychom museli juniory učit nějakým cyklistickým základům nebo by měli nízkou připravenost a můžeme plnohodnotně plnit plánovaný záměr soustředění. Tým absolvuje většinu objemových tréninků společně, kdy kluci pravidelně střídají na špici a dívky jedou ve druhé části pelotonu v nižších wattech, ale zároveň tak, aby to bylo rozvíjející pro obě skupiny. V kopcích se tým rozděluje na mužskou a ženskou část a celá skupina se opět sjíždí na rovině pod kopci a společně dojíždí rovinatou část tréninku. Každá z etap je předem podrobně plánovaná a propojuje se s dalšími tréninky soustředění,” podrobně přibližuje plán soustředění trenér Viktor Zapletal. 

Českým reprezentantům byli během soustředění nápomocni také specialisté z Česka. 

“Dobře se nám osvědčila spolupráce s fyzioterapeutkou Terezou Beranovou, se kterou tým absolvoval večerní online cvičení, to probíhalo ve druhé tréninkové fázi,“ doplňuje Viktor Zapletal.         

Reprezentační tým horských kol se znovu sejde v únoru, kdy má v plánu absolvovat soustředění a přípravné závody kategorie C1 a C2 v turecké Alanyi.

Zdroj a foto: Reprezentace MTB

     


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Široký se blýskl pátým místem
6. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Štěpán Široký z Favoritu Brno na Stevens se velmi dobře prezentoval v první části skvěle obsazeného mezinárodního závodu juniorů Grand Prix West Bohemia.
Jan Zatloukal stříbrný na Slovensku
3. 5. 2021 | Kategorie: MTB
Osmnáctiletý jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal patří k nevýraznějším cyklistickým talentům nastupující generace bikerů.
Seriál NOVA CUP je nyní PRIMA CUP!
2. 5. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Pořadatelé seriálu NOVA CUP k 1. květnu zveřejnili změnu generálního partnera seriálu, kterým se stala skupina Prima. S tím se pojí i nový název seriálu – PRIMA CUP.
V březnu kola na internetu trhala rekordy, prodávala se o 420 % více než vloni
2. 5. 2021 | Kategorie: ostatní
Z rozšířené kratochvíle se během uplynulých pár měsíců stal doslova fenomén - poptávka po jízdních kolech na internetu v posledních měsících významně roste.
Martin Stošek a český maratonský tým jsou světové jedničky!
29. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Na pozici světové maratónské jedničky vystoupal bronzový muž podzimního Mistrovství světa v maratonu v turecké Sakaryi, Martin Stošek.
ŠKODA Pražský MTB pohár znovu mění termíny svých závodů!
27. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Pand​emie koronaviru ovlivňuje náš všední život nevídaným způsobem a je jisté, že na blíže neurčitelnou dobu musíme počítat se značnou proměnlivostí a nestabilitou našich dlouhodobých plánů.
Cyklisté Topforex ATT Investments v Rakousku dokázali, že sehraný tým je základ
26. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Tradiční Kirschblütenrennen letos oslavil 59. ročník – zdárně jej ovšem dokončilo pouhých 60 jezdců. 
Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►