Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!

Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!

Datum vydání: 4. 2. 2021

Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.


ŠKODA eCUP je ucelený seriál virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021, který je v historii Českého svazu cyklistiky prvním Českým pohárem v e-sportu a uskuteční se v únoru a březnu na platformě ROUVY. Seriál bude zakončen oficiálním Mistrovstvím České republiky v e-cyklistice 2021 dne 25. března.

Není to však seriál pouze pro silničáře „specialisty“. Naopak! Jedná se o cyklistickou soutěž, které se mohou zúčastnit závodníci ze všech cyklistických disciplín.

„Myslím, že to sice není budoucnost cyklistického sportu, ale jeden z možných směrů v dnešní digitální době. Je to další způsob sportování s možností zapojení aktivní sportovní veřejnosti. Proto jsme tento seriál virtuálních cyklistických závodů ve spolupráci s partnery Škoda Auto a Strabag připravili,“ říká prezident ČSC Petr Marek.

Cílem projektu virtuálních závodů ŠKODA eCUP je zapojit co nejširší cyklistickou obec do této formy soutěžení a aktivního pohybu. V dnešní nelehké době, která sportování není vůbec nakloněna, může být pro mnohé motivem i to, že poměří síly s vrcholovými cyklisty, což by v reálném závodě bylo nemožné.

Seriál virtuálních závodů uvítala i největší česká automobilka.

Značka ŠKODA cyklistiku dlouhodobě podporuje vzhledem ke svým historickým kořenům. Příkladem může být například platforma We Love Cycling pro všechny amatérské i profesionální cyklisty. ŠKODA eCup má potenciál přinést světový závod do každého obývacího pokoje. Ve spojení s Rouvy se Českému svazu cyklistiky povedlo získat špičkového technologického partnera a legendární etapy z celého světa. Tohle musí nadchnout každého milovníka cyklistiky,“ říká Petr Janeba, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

Jak konkrétně bude ŠKODA eCUP probíhat? 

Závodit se bude v kategoriích Muži Elite/U23, Ženy/Juniorky, Junioři a Hobby/Ostatní. Za umístění v jednotlivých závodech do celkového hodnocení získá body třicet nejlepších.

Finálový závod ŠKODA eCUP se pojede částečně na trase jarní silniční klasiky Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Zároveň se bude jednat o první e-mistrovství ČR, po kterém se budou udělovat mistrovské dresy pro nejlepší ženy/juniorky, muže Elite/U23 a juniory. Tento závod pojede 20 nominovaných závodníků, kteří, pokud to podmínky kolem COVID dovolí, absolvují závod prezenčně na vybraném místě a na stejném typu trenažerů, které budou zkalibrovány a nastaveny na přesné parametry hmotnosti nominovaných závodníků, aby vše proběhlo podle pravidel pro e-sport a výsledek byl objektivní.

Závodu se samozřejmě budou moci zúčastnit i další jezdci online doma, kteří závod pojedou jako finálový (čtvrtý) závod ŠKODA eCUP 2021.

Aplikace Rouvy bude v době konání závodů zcela bezplatná a otevřená pro všechny, stačí se jen registrovat a vytvořit si profil.

Přihlášky na jednotlivé závody ŠKODA eCUP 2021:

  1. závod - ŠKODA eCUP 2021 | Toskánsko ZDE
  2. závod - ŠKODA eCUP 2021 | Šumava ZDE
  3. závod - ŠKODA eCUP 2021 | Tourmalet ZDE
  4. závod - ŠKODA eMČR 2021 | Brno ZDE

Rozpis s detailními propozicemi a pokyny ke ŠKODA eCUP 2021 naleznete ZDE

Foto: Michal Červený, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Široký se blýskl pátým místem
6. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Štěpán Široký z Favoritu Brno na Stevens se velmi dobře prezentoval v první části skvěle obsazeného mezinárodního závodu juniorů Grand Prix West Bohemia.
Jan Zatloukal stříbrný na Slovensku
3. 5. 2021 | Kategorie: MTB
Osmnáctiletý jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal patří k nevýraznějším cyklistickým talentům nastupující generace bikerů.
Seriál NOVA CUP je nyní PRIMA CUP!
2. 5. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Pořadatelé seriálu NOVA CUP k 1. květnu zveřejnili změnu generálního partnera seriálu, kterým se stala skupina Prima. S tím se pojí i nový název seriálu – PRIMA CUP.
V březnu kola na internetu trhala rekordy, prodávala se o 420 % více než vloni
2. 5. 2021 | Kategorie: ostatní
Z rozšířené kratochvíle se během uplynulých pár měsíců stal doslova fenomén - poptávka po jízdních kolech na internetu v posledních měsících významně roste.
Martin Stošek a český maratonský tým jsou světové jedničky!
29. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Na pozici světové maratónské jedničky vystoupal bronzový muž podzimního Mistrovství světa v maratonu v turecké Sakaryi, Martin Stošek.
ŠKODA Pražský MTB pohár znovu mění termíny svých závodů!
27. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Pand​emie koronaviru ovlivňuje náš všední život nevídaným způsobem a je jisté, že na blíže neurčitelnou dobu musíme počítat se značnou proměnlivostí a nestabilitou našich dlouhodobých plánů.
Cyklisté Topforex ATT Investments v Rakousku dokázali, že sehraný tým je základ
26. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Tradiční Kirschblütenrennen letos oslavil 59. ročník – zdárně jej ovšem dokončilo pouhých 60 jezdců. 
Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►