Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!

Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!

Datum vydání: 4. 2. 2021

Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.


ŠKODA eCUP je ucelený seriál virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021, který je v historii Českého svazu cyklistiky prvním Českým pohárem v e-sportu a uskuteční se v únoru a březnu na platformě ROUVY. Seriál bude zakončen oficiálním Mistrovstvím České republiky v e-cyklistice 2021 dne 25. března.

Není to však seriál pouze pro silničáře „specialisty“. Naopak! Jedná se o cyklistickou soutěž, které se mohou zúčastnit závodníci ze všech cyklistických disciplín.

„Myslím, že to sice není budoucnost cyklistického sportu, ale jeden z možných směrů v dnešní digitální době. Je to další způsob sportování s možností zapojení aktivní sportovní veřejnosti. Proto jsme tento seriál virtuálních cyklistických závodů ve spolupráci s partnery Škoda Auto a Strabag připravili,“ říká prezident ČSC Petr Marek.

Cílem projektu virtuálních závodů ŠKODA eCUP je zapojit co nejširší cyklistickou obec do této formy soutěžení a aktivního pohybu. V dnešní nelehké době, která sportování není vůbec nakloněna, může být pro mnohé motivem i to, že poměří síly s vrcholovými cyklisty, což by v reálném závodě bylo nemožné.

Seriál virtuálních závodů uvítala i největší česká automobilka.

Značka ŠKODA cyklistiku dlouhodobě podporuje vzhledem ke svým historickým kořenům. Příkladem může být například platforma We Love Cycling pro všechny amatérské i profesionální cyklisty. ŠKODA eCup má potenciál přinést světový závod do každého obývacího pokoje. Ve spojení s Rouvy se Českému svazu cyklistiky povedlo získat špičkového technologického partnera a legendární etapy z celého světa. Tohle musí nadchnout každého milovníka cyklistiky,“ říká Petr Janeba, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

Jak konkrétně bude ŠKODA eCUP probíhat? 

Závodit se bude v kategoriích Muži Elite/U23, Ženy/Juniorky, Junioři a Hobby/Ostatní. Za umístění v jednotlivých závodech do celkového hodnocení získá body třicet nejlepších.

Finálový závod ŠKODA eCUP se pojede částečně na trase jarní silniční klasiky Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Zároveň se bude jednat o první e-mistrovství ČR, po kterém se budou udělovat mistrovské dresy pro nejlepší ženy/juniorky, muže Elite/U23 a juniory. Tento závod pojede 20 nominovaných závodníků, kteří, pokud to podmínky kolem COVID dovolí, absolvují závod prezenčně na vybraném místě a na stejném typu trenažerů, které budou zkalibrovány a nastaveny na přesné parametry hmotnosti nominovaných závodníků, aby vše proběhlo podle pravidel pro e-sport a výsledek byl objektivní.

Závodu se samozřejmě budou moci zúčastnit i další jezdci online doma, kteří závod pojedou jako finálový (čtvrtý) závod ŠKODA eCUP 2021.

Aplikace Rouvy bude v době konání závodů zcela bezplatná a otevřená pro všechny, stačí se jen registrovat a vytvořit si profil.

Přihlášky na jednotlivé závody ŠKODA eCUP 2021:

  1. závod - ŠKODA eCUP 2021 | Toskánsko ZDE
  2. závod - ŠKODA eCUP 2021 | Šumava ZDE
  3. závod - ŠKODA eCUP 2021 | Tourmalet ZDE
  4. závod - ŠKODA eMČR 2021 | Brno ZDE

Rozpis s detailními propozicemi a pokyny ke ŠKODA eCUP 2021 naleznete ZDE

Foto: Michal Červený, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►