Německý jezdec Kämna ovládl Regionem Orlicka 2014

Německý jezdec Kämna ovládl Regionem Orlicka 2014

Datum vydání: 10. 8. 2014

Nedělní nejdelší etapu měřící 95 kilometrů ovládl ve spurtu čelní skupiny poprvé v letošním ročníku závodu český cyklista. Poté, co předchozí tři etapy vyhráli němečtí reprezentanti, dnes slavil Vojtěch Toman (Steven Znojmo) před Romanem Lehkým (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) a místo na bedně pak vybojoval ještě Slovák Ladislav Kniha ze slovenské reprezentace. 

 

 

Peloton dnes naposledy odstartoval z lanškrounského náměstí J. M. Marků a závodníky čekala poměrně slušná porce 95 závodních kilometrů se čtyřmi vrchařskými a třemi rychlostními prémiemi.

 

Mladí cyklisté byli po ránu zřejmě ještě rozespalí, neboť se nejelo žádné ostré tempo a hlavní pole bylo pohromadě až do vrcholu prvního kategorizovaného stoupání dne na Šedivec (na 35. kilometru). Zde si opět dojel pro plný počet bodů celkem v pohodě Němec Franz-Leon Schuchmann, prozatímní suverénní lídr vrchařské soutěže. Tomuto jezdci stáje RSV Sonnenberg poté udělali společnost ještě Rus Petr Rikunov a Jakub Otruba (Mapei Cyklo Kaňkovský) a v mírném sjezdu do Žamberka si vytvořili poměrně slušný náskok na peloton. Mezinárodní trojice však absolutně nespolupracovala, závodníci si nastupovali a tak byli zase velice brzy dojeti pelotonem. 
 

 

I druhá vrchařská prémie na Rozsoše připadla výborně jedoucímu Schuchmannovi, za nímž se díky vysokému tempu začalo hlavní pole dělit na menší skupiny. V tomto okamžiku nastoupil Rus Aleksandr Martyšev, který svůj únik dotáhl až na vrchol stoupání na Andrlův Chlum, kde si dojel pro vrchařskou prémii, aby byl následně pohlcen polem závodníků za ním. Martyšev by mohl mluvit o smůle, neboť jak jeho včerejší únik, tak i ten dnešní ukončil defekt. Peloton se následně držel pohromadě až do České Třebové, kde byla na programu také poslední sprinterská prémie. O body bojující slovenský reprezentant David Zverko a lídr týmu Mapei Cyklo Kaňkovský Jakub Otruba zde bohužel skončili tvrdě na zemi a přišli tak o cenné bonusové sekundy a body pro celkovou, respektive bodovací klasifikaci.

 


 

Ve stoupání na Skuhrov se pak peloton definitivně nadělil na četné skupinky závodníků, kde bohužel docházelo k prohřeškům proti pravidlům, když se někteří mladí závodníci drželi aut či využívali vzduchového pytle za svými týmovými vozy. Problémem bylo také chování cyklistů, kteří vůbec nereagovali na pokyny hlavního rozhodčího a nepustili jeho auto kolem nich. Za všechny tyto prohřešky byly bohužel týmům uděleny pokuty. 
 

 

Pro čtvrtou vrchařskou prémii si nicméně mezitím dojel polský závodník Patryk Zlotowicz, který poodjel všem svým soupeřům, ale svůj náskok neudržel dlouho. V čelní skupině, kde nechyběl ani lídr Lennard Kämna, byla totiž řada borců, kteří si nechtěli nechat ujít možnost bojovat o vítězství v poslední nedělní etapě závodu. Do cíle nakonec skutečně dojela poměrně početná skupina cyklistů a ve sprinterském souboji se radovali Češi.
 

 

Celkové vítězství si s přehledem pohlídal Lennard Kämna, který žlutý trikot nepustil ze svých rukou od první etapy. Na druhém místě v celkovém pořadí skončil jeho stájový kolega Christian Koch, oba hájí barvy týmu Brandeburg – RSC Cottbus. Cenný stupeň na bedně slaví zástupce české cyklistiky – Roman Lehký z Kooperativy.

 

Bílý trikot s modrými puntíky pro vítěze bodovací soutěže nakonec díky dnešnímu triumfu bere Vojtěch Toman (Stevens Znojmo), který tento dres sebral Kämnovi, před dnešní etapou lídrovi dvou soutěží. Dres s červenými puntíky si poveze domů suverén Franz-Leon Schuchmann. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
MS cyklokros: Zaváhání Jana Zatloukala na startu se projevilo v cíli
3. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Deštěm zmáčené vojenské letiště Dübendorf nedaleko Curychu bylo dějištěm Mistrovstv​í světa v cyklokrosu.
Nový formát MČR štafet horských kol i se štafetou žáků!
31. 1. 2020 | Kategorie: MTB
Závod štafet horských kol vždy slibuje divácky atraktivní podívanou, která je umocněná mezinárodní úspěšností českého týmu v této disciplíně.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►