Recenze držáku mobilu na kolo SP-Connect - Bike Bundle Universal

Recenze držáku mobilu na kolo SP-Connect - Bike Bundle Universal

Datum vydání: 16. 5. 2018

Recenze držáku ​Bike Bundle Universal od firmy SP-Connect.

Již delší dobu jsem hledal solidní navigační řešení na kolo, které by nahradilo z bývalé práce půjčený Garmin Oregon 550. Rozhodl jsem se jít cestou smartphonu, abych nemusel vozit na výlety dvě zařízení a řešit dvojité nabíjení. Hledal jsem tedy poctivý držák s možností uchycení na smartphone Huawei Y6 II Compact a v následujícím článku jsem sepsal své zkušenosti.
 
Po zevrubném průzkumu možností jsem se rozhodl pro univerzální držák od firmy SP-Connect. Jedná se o sadu Bike Bundle Universal, která je kompatibilní se všemi značkami mobilních telefonů (nalepovací řešení) a slibuje trvanlivé a kvalitní uchycení. Nalepovací interface je možné připevnit přímo na telefon nebo na pouzdro.

Zvolil jsem variantu silikonového pouzdra, které budu používat výhradně pro cesty na kole. Pro normální používání telefonu mám jiné pouzdro. Telefon má ještě nalepené tvrzené ochranné sklo pro ochranu displeje.
 
Obsah balení

 
      
Držák je dodáván v úhledné krabičce, která obsahuje univerzální interface a celou řadu montážních prvků.


 
Univerzální rozhraní (Universal Interface)

Základní prvek sady. Přilepuje se na zadní stranu smartphonu nebo na ochranné pouzdro. Speciálně vyvinutá lepící vrstva od firmy 3M lze nalepit na většinu neporézních materiálů jako je plast, sklo nebo kov. Tato lepící vrstva lze také nalepit na silikon, což umí jako jediná sada, kterou jsem našel.


 

Držák na řídítka (Clamp Mount)

Lze jej upevnit na řídítka nebo na jakýkoliv rám s šířkou od 23 do 43 mm. Do Clamp Mount se zasouvá adaptér Micro Rail a na něj se pak upevňuje Universal Interface se smartphonem. Zasunutí Micro Rail proběhlo bez problémů a oba komponenty drží výborně. Micro Rail lze bez problémů zase vysunout. Bez zasunuté kolejničky Micro Rail je možné připojit výrobky GoPro.
 
Upevnění na představec (Stem Mount)

K namontování je v sadě klíč a šroub. K držáku je dodaný ještě jeden adaptér Micro Rail.
 
Opěrka (Stand Tool)
Lze použít na opření telefonu třeba na stole. Pro mě zatím zbytečné.
 
Záslepka do univerzálního rozhraní (Case Cap)

Záslepka je dobrá, pokud chcete chránit Universal Interface při normálním používání smartphonu. Nedostane se dovnitř prach a různé žmolky třeba z kapsy.
 
Adaptér MicroRail

Zasouvá se do držáku na řídítka nebo představec, už o něm byla řeč.
 
MicroRail kolečko s lepící vrstvou

Toto je dobré, pokud byste chtěli kombinovat například smartphone a powerbanku. Micro Rail kolečko nalepíte na powerbanku a přes další Universal Interface pak smartphone.
 
Nalepení Universal Interface

Sadu jsem se rozhodl používat s pouzdrem, které budu mít u kola a v případě potřeby do něj smartphone vložím. Zvolil jsem jednoduché, průhledné, silikonové (TPU) pouzdro značky Kwmobile.


 
Záda pouzdra jsem nejdříve pořádně očistil alkoholem napuštěným ubrouskem, který byl přiložený v sadě Bike Bundle Universal. Potom jsem pouzdro ještě vyleštil hadříkem, který byl zase přiložený k pouzdru. Odlepil jsem ochrannou fólii lepící vrstvy, opatrně přiložil a 30 sekund na pouzdro jemně tiskl. Po promačkání z obou stran a kontrole jsem s výsledkem spokojen. Obě části pevně drží.

Připevnění držáku na řídítka

K připevnění na kolo jsem zvolil horní část představce. Použil jsem Clamp Mount, který jsem pomocí přiloženého klíče otočil o 90 stupňů. Clamp Mount jsem jemně přitlačil a přichytil páskem přiloženým k sadě. Vše dotáhl a zkontroloval.
 
 
Pouzdro s nalepeným Universal Interface jsem nasadil na držák a twist and lock pohybem zamknul. Nejdříve byl smartphone trochu nakřivo, ale po několika uvolněních a nastavení držáku jsem jej dostal do požadované polohy. První zkušenosti při jízdě

První zkušenosti z jízdy byly velmi dobré, držák fungoval podle očekávání a smartphone byl uchycen pevně. Potěšilo mě, že jsem mohl telefon ovládat i při pomalejší jízdě, takže jsem při vyjížďce zapínal displej, když jsem potřeboval. Jel jsem v poměrně slunečném odpoledni a bylo třeba mít zvolený jas na sto procent.   

Navigace a navigační software

Při výletech je opravdu nepraktické na každé křižovatce zastavovat, vytahovat telefon a řešit, kudy kam, takže navigaci používám poměrně často. V poslední době nejvíce používám Mapy.cz. Doma si nejdříve na velkém monitoru a pc naklikám trasu a přes batůžek trasu synchronizuji se smartphonem. Trasa je samozřejmě k dispozici i offline.


 
Snažím se připravit trasu tak, abych se co možná nejvíc vyhnul provozu, takže vybírám i lesní a polní cesty.    

Závěr

Bike Bundle Universal je kvalitní výrobek, který lze jednoduše připevnit na jakýkoliv smartphone a libovolné kolo. Držák funguje dle očekávání a nahradil mi původní navigaci Garmin. Za mě lze určitě doporučit.
 
Podrobné informace o produktu získáte na příslušenství.shop.cz.
 

Zdroj a foto: Příslušenství.shop
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama