Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody

Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody

Datum vydání: 30. 9. 2023

Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.

 

Netradiční a jediný závod v Evropě, kde jezdci musí zdolat sjezd a výjezd ze schodů včetně několika umělých překážek v letošním roce obohatil také přejezd řeky Orlice, přes který byl postaven třicetimetrový pontonový most. 
 

 

Všechny technické sekce s přehledem nejrychleji zdolal favorit závodu a národní šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna Accolade), který za svými zády nechal několikanásobného vítěze seriálu Prima CUP, Filipa Adela (Superior).
 


Na stupních je v historickém centru města Hradce Králové na Velkém náměstí doplnil polský reprezentant Pavel Bernas  (JBG-2). V ženách závod vyhrála Lenka Fridrichová před druhou Štěpánkou Bisovou (obě Eleven Head CST Cyklolive) a třetí Kateřinou Krutílkovou (Ghost). 
 

 

Fanoušky a diváky lákaly také závody amatérů a mládežníků, kde byl v kategorii Expertů nejrychlejší Pavel Šorf (Carthago MTB) a Justýna Novotná (Moravec team). V kategorii hobby se na nejvyšším stupni radoval Adam Vašíček (Eleven Head CST Cyklolive) a Lucie Celbová (S-Sport Hronov ). V kategorii žáků byli nejrychlejší Adam Březina (Sportreg) a Kristýna Lhotáková (Rohozec Amix Team).
 

 

Závod na Velkém náměstí si užilo více jak 130 dětí do deseti let, kteří závodily v blízkosti Bílé věže. Ty přišla odstartovat a také hlavně povzbudit Wimbledonská vítězka Barbora Strýcová.

 

Seriál Prima CUP nyní čeká poslední zastávka, kterou je na jížní Moravě závod Škoda Auto Mikulov. Nenechejte si ujít poslední závod sezóny a dorazte 7. října do Mikulova zakončit cyklistickou sezónu s výhledem na Svatý Kopeček. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►