Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody

Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody

Datum vydání: 30.09.2023

Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.

 

Netradiční a jediný závod v Evropě, kde jezdci musí zdolat sjezd a výjezd ze schodů včetně několika umělých překážek v letošním roce obohatil také přejezd řeky Orlice, přes který byl postaven třicetimetrový pontonový most. 
 

 

Všechny technické sekce s přehledem nejrychleji zdolal favorit závodu a národní šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna Accolade), který za svými zády nechal několikanásobného vítěze seriálu Prima CUP, Filipa Adela (Superior).
 


Na stupních je v historickém centru města Hradce Králové na Velkém náměstí doplnil polský reprezentant Pavel Bernas  (JBG-2). V ženách závod vyhrála Lenka Fridrichová před druhou Štěpánkou Bisovou (obě Eleven Head CST Cyklolive) a třetí Kateřinou Krutílkovou (Ghost). 
 

 

Fanoušky a diváky lákaly také závody amatérů a mládežníků, kde byl v kategorii Expertů nejrychlejší Pavel Šorf (Carthago MTB) a Justýna Novotná (Moravec team). V kategorii hobby se na nejvyšším stupni radoval Adam Vašíček (Eleven Head CST Cyklolive) a Lucie Celbová (S-Sport Hronov ). V kategorii žáků byli nejrychlejší Adam Březina (Sportreg) a Kristýna Lhotáková (Rohozec Amix Team).
 

 

Závod na Velkém náměstí si užilo více jak 130 dětí do deseti let, kteří závodily v blízkosti Bílé věže. Ty přišla odstartovat a také hlavně povzbudit Wimbledonská vítězka Barbora Strýcová.

 

Seriál Prima CUP nyní čeká poslední zastávka, kterou je na jížní Moravě závod Škoda Auto Mikulov. Nenechejte si ujít poslední závod sezóny a dorazte 7. října do Mikulova zakončit cyklistickou sezónu s výhledem na Svatý Kopeček. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí