Rauchfuss a Čábelická mistry republiky v cross country

Rauchfuss a Čábelická mistry republiky v cross country

Datum vydání: 23. 7. 2023

Marek Rauchfuss (Česká spořitelna-Accolade) a Jitka Čábelická (Gapp System-Kolofix) získali v Bedřichově mistrovské tituly v cross country horských kol elitních kategorií.


Zkušení závodníci, kterým je shodně 33 let, se však ve společných závodech s kategoriemi U23 museli sklonit v absolutním pořadí před Janem Zatloukalem (Nutrend Specialized)., resp. Adélou Holubovou (Rouvy Specialized). Ti získali tituly v kategorii U23.

 

V závodě mužů se při neúčasti nemocného Ondřeje Cinka na čele postupně osamostatnila dvojice Rauchfuss, Zatloukal. Do posledního kola najížděli oba s náskokem půl minuty před zkušeným Janem Šakrnitzlem. Oba mohli být relativně v klidu, protože každý bojoval o titul v jiné kategorii.
 

 

Šlo tedy hlavně o prestiž, kdo vyhraje závod mužů absolutně. Dlouho vedl zkušenější Rauchfuss, který se specializuje spíše na maratony, ale v jednom z posledních těžkých výjezdů naplánoval útok Zatloukal, dostal se do čela a náskok pár metrů udržel až do cíle. 

„I tak jsem maximálně spokojený. Je to můj první titul v cross country a nemám slov,“ říkal Rauchfuss. „A jsem rád, že to nakonec byl náš souboj s Honzou. Většinu závodu jsme jeli spolu a trošku jsme si pomohli. Trénuju ho, formu jsme vyladili úžasně a můžu říct jediné: mládí vpřed. Je o nějakých 12 let mladší a má větší výbušnost. V závěru to ukázal, já jako maratonec jsem to měl těžší. Ale dopadlo to skvěle pro oba,“ přiznal mistr republiky v elitě.

„Je to super. Věděl jsem, že patřím mezi favority, ale šlo to až překvapivě hladce. S Márou se nám podařilo odjet, na konci mi ještě zbyly nějaké síly a byl jsem byl o něco rychlejší,“ uvedl šampión kategorie U23 Zatloukal.


Stříbro v elitní kategorii bral Jan Škarnitzl (Gapp System-Kolofix), bronz Jan Vastl (Rouvy Specialized). 
 

 

V závodě žen byla největší favoritkou zkušená Jitka Čábelická (Gapp System-Kolofix), která získala tituly v elitní kategorii nepřetržitě v letech 2018-2021 a až vloni se musela sklonit před Janou Czeczinkarovou. Čábelická šla od začátku závodu do čela, ale držela se jí Adéla Holubová (Rouvy Specialized), která ještě patří do kategorie U23. Zhruba od poloviny závodu se však Holubová začala zkušenější soupeřce vzdalovat a do cíle svůj náskok jen zvyšovala. Spokojené nakonec mohly být obě. Holubová brala titul, mezi ženami U23, Čábelické stačila druhá příčka k vítězství mezi ženskou elitou. Stříbro získala Karla Löffelmann (dříve Štěpánová), bronz Jana Czeczinkarová.

„Je to takový hořkosladký titul,“ přiznala Čábelická. „Dělala jsem moc chyb, nedařilo se mi v technice. Ani výkonově to nebylo ono, ale mám za sebou náročné soustředění směrem k mistrovství světa a pořád je to titul v elitě,“ uvedla mistryně.

Pro svou mladší soupeřku měla jen slova chvály.

„Adélka jela výborně a vyhrála naprosto zaslouženě.“

Holubová byla po závodě nadšena.

„Nečekala jsem, že vyhraju absolutně, navíc s tak velkým náskokem. Je to splněný sen, stejně jako to, že jsem si vyjela nominaci na mistrovství světa, kde bych ráda skončila v elitní desítce,“ řekla šampiónka kategorie U23. 

Souboj této věkové skupiny byl atraktivní nejen z pohledu bojů o medaile, ale právě i kvůli nominaci na MS do Glasgow. Před závodem bylo rozhodnuto, že z širší nominace šesti závodnic si jistotu startu vyjedou nejlepší čtyři z domácího šampionátu. A těmi byly vedle Holubové ještě Spěšná, Novotná a Srnská.

 

Výsledky:
 

Muži, ELITE: 1. Rauchfuss (Česká spořitelna-Accolade) 1:23:18, 2. Škarnitzl (Gapp System-Kolofix) +37, 3. Vastl (Rouvy Specialized) +56, 4. Kobes (Gapp System-Kolofix) +2:18, 5. Skála (Česká spořitelna-Accolade) +2:38.

 

Muži U23: 1. Zatloukal 1:23:15, 2. Konečný (oba Nutrend Specialized) +2:40, 3. Sáska (Team Massi) +3:22.

 

Junioři: 1. Novotný (Dukla Praha) 1:06:31, 2. Vašut (Bike Pro Racing) +54, 3. Naxera (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +1:12.

 

Kadeti: 1. Hájek (Brilon Racing Team) 48:27, 2. Kukla (Adastra Cycling Team) +10, 3. Mušálek (Head Pro Team Opava) +30.

 

Ženy – ELITE: 1. Čábelická (Gapp System - Kolofix) 1:29:03, 2. Löffelmann (Česká Spořitelna – Accolade) +2:38, 3. Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) +3:27, 4. Vojta (Challenge One) +4:13, 5. Tvarůžková (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +5:08.

 

Ženy U23: 1. Holubová (Rouvy Specialized) 1:27:19, 2. Spěšná (jB BRUNEX Superior Factory Racing) +2:30, 3. Novotná (Aspire Opportunity Brno) +4:01.

 

Juniorky: 1. E. Hanáková (Hanak Sisters Cycling Academy) 1:07:20, 2. Beyerová (Rouvy Specialized) +1:04, 3. Dušková (CZECH MULTISPORT COACHING) +2:30.

 

Kadetky: 1. Grohová (Author Team Stupno) 40:43, 2. Gottwaldová (CP Team) +1:55, 3. Bukovská (DK BIKESHOP Racing Team) +2:45.
 
Zdroj: TZ ČSC, foto: Jaroslav Svoboda


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►