Raubíř Bouhanni v problémech, rozzlobený manažer ho stáhl ze závodů

Raubíř Bouhanni v problémech, rozzlobený manažer ho stáhl ze závodů

Datum vydání: 20. 4. 2018

Francouzský spurter a bývalý boxer Nacer Bouhanni podle týmového manažera v současnosti nemá výkonnost na to, aby závodil, natož aby byl kapitánem týmu. 

Manažer týmu Cofidis Cedric Vasseur ztratil trpělivost se sedmadvacetiletým sprinterem Nacerem Bouhannim, který působí v jeho týmu už čtvrtým rokem. Bouhanni má občas problémy s udržením nervů na uzdě a jeho horká hlava ho v minulosti stála kvůli penalizacím za nečisté spurty dobrá umístění. Nyní se mu ale nedaří ani z výkonnostního hlediska.

První dva závody sezony přitom začal solidně - na Dubai Tour i Okolo Ománu v prvních etapách dojel za vysoké konkurence v top 5 a v Dubaji dokonce ve třetí etapě za Markem Cavendishem na druhém místě. Jenže na Paříž - Nice po pěti etapách odstoupil ze závodu a v Katalánsku dokonce už po té první. Není tak překvapením, že na vítězství letos čeká. 


Vasseur na to konto bouchl do stolu rozzloben, že jeho svěřenec nejde svým parťákům příkladem a nemaká na sto procent. Stáhl Bouhanniho ze soupisky a místo do sedla ho poslal na lékařské testy. První série vyšetření potvrdila, že kondice není na takové úrovni, na které chce tým svého kapitána vidět. 

Přes všechny patálie totiž francouzská stáj se sedmadvacetiletým jezcem počítá jako s lídrem pro Tour de France. Nyní Bouhanni podstoupí další testy, ale v ideálním případě by mohl naskočit do závodního kolotoče už 1. května na závodě Eschborn-Frankfurt.

Bouhanni není jen problematickou osobností, je to bezesporu i vynikající cyklista. Jeho vítězné etapy z Grand Tour - Vuelty a Gira - se, pravda, datují až do roku 2014, ale loni vyhrál mimo jiné etapu na Okolo Katalánska a celkem má na svém kontě rovněž např. tři etapová vítězství na Critériu du Dauphiné. 
 
 

Příspěvek sdílený NB13 (@nacer_bouhanni),


Zdroj: tuttobiciweb.it
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama