ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře

ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře

Datum vydání: 30. 11. 2022

ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.


Jedním z hlavní projektů je ROUVY Specialized Cycling Team, v rámci něhož - jako generální sponzor týmu - nyní oznamuje nové tváře. Novou členkou se stává Adéla Holubová, mistryně ČR do 23 let a velká naděje pro příští OH a také zkušený závodník Jan Vastl. 

 

UCI MTB Team ROUVY Specialized je nejdéle fungující UCI Team v České republice a úzce spolupracuje se sportovním gymnáziem ve Vimperku. Zde  vyrůstá další  generace závodníků, kteří mají v budoucnu šanci se za pomoci UCI Teamu prosadit i v mezinárodním měřítku. A připravuje také řadu zajímavých akcí na příští rok.

„Máme velkou radost nejen z toho, že můžeme posouvat mladé a nadějné talenty blíže ke světovým úspěchům a pomáhat ke sportovní slávě i naší krásné zemi, ale i z toho, že nabízíme cyklistům všech úrovní možnost užít si s těmi nejlepšími domácími i světovými legendami vyjížďky, tréninky i závody v překrásných místech celého světa - a to přímo z pohodlí svých domovů, aniž by museli nutně utrácet za letenky,” říká Petr Samek, spoluzakladatel a generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital. 


Kromě nováčka Adély Holubové, mistryně ČR XCO U23 a naděje pro OH 2024 a staronového člena týmu Jana Vastla, který stále patří do širšího okruhu kandidátů na nominaci na OH 2024, v týmu dále pokračuje Zuzana Šafářová (reprezentantka ČR), Jan Sáska (širší nominace na OH 2024, reprezentant ČR) a Nela Viktorová (první rok v kategorii U23, reprezentatka ČR). Juniorský tým pak tvoří studenti sportovního gymnázia ve Vimperku a nezapomíná se ani na výchovu nejmladších ročníků, ti mohou sportovat v tréninkovém centru dětí a mládeže. Realizační tým pokračuje ve složení Jiří Lutovský, Jakub Kadlec, Jan Jedlička a Tomáš Král.
 

 

Hlavní náplní UCI MTB Teamu bude kompletní světový pohár horských kol 2023, který pro příští rok obohatí i disciplína shortracku v kategorii U 23. To je další šance pro členy týmu na přední umístění ve světové soutěži. Juniorské týmové naděje pak budou startovat v Juniorské světové sérii, která je součástí některých vybraných světových pohárů a závodů v kategorii High class.

 

Team ROUVY Specialized je součástí Bike klubu Vimperk a příští rok odstartuje svou již 23. sezonu. A chystá opět celou řadu akcí:

  • Na květnový víkend 20. - 21. připravuje tým jeden ze závodů českého poháru horských kol v Lyžařském areálu na Zadově, který se konečně podařilo zařadit do nejvyšší kategorie tzv. HC - High class. Díky tomu je očekávána velká mezinárodní účast. 
  • Další mezinárodní závod, zařazen v kategorii C2, pak bude pořádat 17. 9. 2023 pod názvem ROUVY Velká cena Vimperka, ve sportovním areálu Vodník u Vimperka.
  • ROUVY nezapomíná ani na nejmladší závodníky a každoročně v letních měsících organizuje sportovní kemp pro děti a mládež, kde se potkává vždy okolo 80 mladých cyklistických závodníků ve věku 10 až 15 let. 
​Zdroj a foto: TZ Rouvy Specialized

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů
31. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Celkem 21 českých reprezentantů bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se koná od pátku do neděle.
Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023
30. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Největší český výrobce elektrické energie Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023.
Úrazy na ledu: kdy je lepší navštívit dřív fyzioterapeuta než chirurga
30. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
V ordinacích fyzioterapeutů s mrazem přibývá vyvrtnutých kotníků, natržených vazů a šlach, naraženin ramen i zlomenin zápěstí. Bez včasné rehabilitace a se znehybněním sádrou se rekonvalescence povleče týdny i měsíce a hrozí trvalé následky.
Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj
27. 1. 2023 | Kategorie: MTB
Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.
Která kola značky FESTKA měla v roce 2022 největší ohlas na sociálních sítích?
22. 1. 2023 | Kategorie: silniční
Firma Festka, která vyrábí v Praze špičková karbonová silniční kola, představila již potřetí mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na sociálních sítích setkaly s největším ohlasem.
Nutrend Specialized Racing: Zatloukal stříbrný třiadvacítkář na republikovém MČR v cyklokrosu!
17. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Naděje české bikové reprezentace a člen týmu Nutrend Specialized Racing, dvacetiletý Jan Zatloukal vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let na republikovém šampionátu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.
Psychologie ve sportu a mentální trénink tématem dalšího dílu Cycling University!
17. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky, Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.
Pozvánka na ČEZ Kolem Lipna
13. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní

Zveme vás na závod ČEZ Kolem Lipna, který patří k hlavnímu programu mnohem rozsáhlejšího sportovního festivalu ČEZ Lipno Sport Festival.

ATT Investments vstupuje do roku 2023 se sedmi posilami, které významně navyšují kvalitu týmu
11. 1. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments oficiálně představil v prostorách Mercedes-Benz Praha sestavu týmu pro sezónu 2023.
Fotogalerie: Rozloučení s Františkem Jursou
6. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Poslední rozloučení s vynikajícím cyklistou, olympionikem a trenérem panem Františkem Jursou. Fotogalerii pro vás připravil Vlastimil Homola.
Trail Hunter: 10 nejzajímavějších kol, ze kterých bych si teď vybral
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na nové video Trail Huntera.
Novoroční jízda 2023 brněnských cyklistů
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Téměř 250 cyklistů z Brna a okolí se zůčastnilo na Náměstí Svobody v Brně tradiční Novoroční jízdy.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►