ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře

ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře

Datum vydání: 30. 11. 2022

ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.


Jedním z hlavní projektů je ROUVY Specialized Cycling Team, v rámci něhož - jako generální sponzor týmu - nyní oznamuje nové tváře. Novou členkou se stává Adéla Holubová, mistryně ČR do 23 let a velká naděje pro příští OH a také zkušený závodník Jan Vastl. 

 

UCI MTB Team ROUVY Specialized je nejdéle fungující UCI Team v České republice a úzce spolupracuje se sportovním gymnáziem ve Vimperku. Zde  vyrůstá další  generace závodníků, kteří mají v budoucnu šanci se za pomoci UCI Teamu prosadit i v mezinárodním měřítku. A připravuje také řadu zajímavých akcí na příští rok.

„Máme velkou radost nejen z toho, že můžeme posouvat mladé a nadějné talenty blíže ke světovým úspěchům a pomáhat ke sportovní slávě i naší krásné zemi, ale i z toho, že nabízíme cyklistům všech úrovní možnost užít si s těmi nejlepšími domácími i světovými legendami vyjížďky, tréninky i závody v překrásných místech celého světa - a to přímo z pohodlí svých domovů, aniž by museli nutně utrácet za letenky,” říká Petr Samek, spoluzakladatel a generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital. 


Kromě nováčka Adély Holubové, mistryně ČR XCO U23 a naděje pro OH 2024 a staronového člena týmu Jana Vastla, který stále patří do širšího okruhu kandidátů na nominaci na OH 2024, v týmu dále pokračuje Zuzana Šafářová (reprezentantka ČR), Jan Sáska (širší nominace na OH 2024, reprezentant ČR) a Nela Viktorová (první rok v kategorii U23, reprezentatka ČR). Juniorský tým pak tvoří studenti sportovního gymnázia ve Vimperku a nezapomíná se ani na výchovu nejmladších ročníků, ti mohou sportovat v tréninkovém centru dětí a mládeže. Realizační tým pokračuje ve složení Jiří Lutovský, Jakub Kadlec, Jan Jedlička a Tomáš Král.
 

 

Hlavní náplní UCI MTB Teamu bude kompletní světový pohár horských kol 2023, který pro příští rok obohatí i disciplína shortracku v kategorii U 23. To je další šance pro členy týmu na přední umístění ve světové soutěži. Juniorské týmové naděje pak budou startovat v Juniorské světové sérii, která je součástí některých vybraných světových pohárů a závodů v kategorii High class.

 

Team ROUVY Specialized je součástí Bike klubu Vimperk a příští rok odstartuje svou již 23. sezonu. A chystá opět celou řadu akcí:

  • Na květnový víkend 20. - 21. připravuje tým jeden ze závodů českého poháru horských kol v Lyžařském areálu na Zadově, který se konečně podařilo zařadit do nejvyšší kategorie tzv. HC - High class. Díky tomu je očekávána velká mezinárodní účast. 
  • Další mezinárodní závod, zařazen v kategorii C2, pak bude pořádat 17. 9. 2023 pod názvem ROUVY Velká cena Vimperka, ve sportovním areálu Vodník u Vimperka.
  • ROUVY nezapomíná ani na nejmladší závodníky a každoročně v letních měsících organizuje sportovní kemp pro děti a mládež, kde se potkává vždy okolo 80 mladých cyklistických závodníků ve věku 10 až 15 let. 
​Zdroj a foto: TZ Rouvy Specialized

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►