RBB Tour v dubnu, Okolo jižních Čech v září

RBB Tour v dubnu, Okolo jižních Čech v září

Datum vydání: 07.04.2024

Cyklistická sezona v Jihočeském kraji slibuje napínavé závody a mezinárodní účast. Jan Hájek a jeho tým připravují pro fanoušky silniční cyklistiky dva významné etapové závody, které přilákají špičkové týmy z celé Evropy.

Závodníci se mohou těšit na náročné trasy v malebném prostředí Jindřichohradecka a jižních Čech, zatímco rodiny s dětmi na doprovodné akce.

Příznivci silniční cyklistiky se i v roce 2024 mají na co těšit. Už tradiční pořadatel závodů Jan Hájek se svým týmem a zázemí v J. Hradci chystá velké akce.

RBB Tour (25. ročník Memoriálu Jiřího Hudínka) se pojede v termínu 12.- 14. dubna 2024. „Je to mezinárodní etapový závod pro kategorie muži Elite a U23,“ upřesňuje Hájek.
 


Bude to zajímavá podívaná, startovní listiny se plní. A trasy? V srdci Jindřichohradecka, kde je Jan Hájek doma, jsou výjimečné:

I. etapa: pátek 12.4. Strmilov (časovka jednotlivců – 12 km): Strmilov – Bořetín – Česká Olešná – Strmilov.
II. etapa: sobota 13.4. Popelín (silniční závod – 163 km): Popelín – Horní Olešná – Zahrádky – Bořetín – Česká Olešná – Popelín (10x okruh)
III. etapa: neděle 14.4. Český Rudolec (silniční závod – 155 km): Český Rudolec – Peníkov – Stálkov – Matějovec – Český Rudolec (10x okruh)

„Při těchto závodech budeme už tradičně pořádat v sobotu v Popelíně závod pro děti,“ upozorňuje Hájek především rodiče. Vypsané kategorie: 6 – 8 let, 9 – 11 let. „V hlavní kategorii mužů očekáváme na startu okolo sto dvaceti závodníků. Dorazí nejenom z předních domácích týmů jako ATT Investments a ELKOV – Kasper, ale i ze zahraničních – Německa, Rakouska, Polska, Holandska, Dánska, Slovenska.
 
Závod Okolo jižních Čech je vrcholem programu silničních cyklistů na jihu Čech. Pořadatelé v roce 2024 připravují už 11. ročník. „Je to mezinárodní etapový závod UCI – Evropský pohár kategorie muži Elite a U23,“ vysvětluje ředitel prestižní akce Jan Hájek. Termín: 5.- 8.září
 
Etapy:

I. čtvrtek 5.9. Třeboň – Jemnice 163 km
II. pátek 6.9. České Velenice – Studená 150 km
III. sobota 7.9. Český Krumlov – Horská Kvilda 134 km
IV. neděle 8.9. Trhové Sviny – Jindřichův Hradec 161 km

Při tomto mimořádném závodě, který má centrum v Jindřichově Hradci, zavítáme i do České Kanady, Novohradských hor, a Šumavy. Dotkneme se kraje Vysočina a západních Čech. Rádi se vracíme do měst, která s námi spolupracují dlouhodobě, ale čas od času zařadíme z důvodu atraktivity i města nová.

Před dojezdem závěrečné čtvrté etapy v Jindřichově Hradci uspořádáme rovněž tradičně závod pro děti a handicapované,“ informuje Jan Hájek.“ Letos bude poprvé v historii závodu zařazena etapa, kterou můžeme nazývat – horská. „Jedná se o třetí etapu. Pojede se na trase Český Krumlov – Horská Kvilda. Délka, jak to u horských etap bývá, sice nebude nějak závratná (134 km), ale v jejím průběhu nastoupají závodníci 3 100 výškových metrů. Na závěr absolvují desetikilometrové stoupání Rejštejn – Svojše s cílem u Hotelu Rankl.

Přípravy na závod jsou v plném proudu, věříme, že se vše za přispění pořadatelů, ZZS Jč.k., Policie ČR, MP, SDH, zdárně podaří,“ dodal Hájek. Velice děkujeme všem sponzorům, partnerům, městům a obcím. Prostě všem, kteří nám se závodem pomáhají a bez kterých by to rozhodně nešlo! 

V jižních Čechách se tak letos odehraje bezesporu zajímavá sezona silniční cyklistiky s velkými vrcholy.
 
Partnerem závodů je CYKLOŠVEC a Stevens bikes
 
Další informace o závodech a fotodokumentace z předešlých ročníků na www.rbbtour.cz.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí