RACAS - přinášíme cyklistickou výzvu Okolo Česka

Datum vydání: 6. 11. 2021

Pořadatelé nejdelšího silničního závodu v Česku RACAS - Race Around Czechia and Slovakia připravili zajímavou možnost, jak zažít a zároveň si užít tuto extrémní trasu.

Na začátek května připravili akci Okolo Česka, která kopíruje českou část závodu. Nicméně je rozdělena do devíti etap, kdy bude pro účastníky v cíli každé etapy připraveno kompletní zázemí a zajištěn bude i doprovod na trase.


Tato akce byla plánovaná už dávno a vlastně tak vznikl RACAS jako takový.

„Objeli jsme takto Česko už v roce 2019 a bylo to fajn. Jen poslední dva roky nám do toho zasáhl Covid, takže doufáme, že budeme moct konečně vyrazit v roce 2022,“ přiblížil akci Jirka Severa.

Myšlenka je taková, že v místě startu, což bude město Vsetín, účastníci naloží potřebnou bagáž do dodávek a vyrazí. Trasa je rozdělena po cca 200 km na devět etap, přičemž v cíli každé je zajištěno ubytování, večeře a někdy i doprovodný program v podobě zajímavé přednášky apod. Ráno po snídani se zase vše zabalí a jede se dál. Po trase bude dle možností připraveno lehké občerstvení a pitný režim, doprovodné vozy zajistí případný servis či svezou účastníka, kterému dojdou síly či bude mít neřešitelný technický problém.

„Počítáme i s tím, že by někdo chtěl některou etapu úplně vynechat, nebo třeba zkrátit apod. Doprovodné vozy každého takového účastníka naloží a odvezou do cíle etapy. Chceme zajistit kompletní servis, na jaký jsou zvyklí profíci na světových etapácích,“ doplnil Libor Procházka.

Celá akce rozhodně není myšlena jako závod, nepředpokládá se ani, že by se účastníci udrželi pohromadě během celých etap. Přesně dán je start, cíl a doporučená trasa, zbytek je na každém. Maximální kapacita akce je 20 účastníků. Bližší informace jsou k dispozici na webu www.okoloceska.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.
Cink a Holubová vítězí ve finálovém ŠKODA Pražském MTB poháru v Motole!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Ondřej Cink (Kross Racing Team) a Adéla Holubová (kola-bbm.cz) se stali vítězi hlavních kategorií závěrečného podniku ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole.
Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík
24. 9. 2022 | Kategorie: silniční
V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu.
Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce
23. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.
Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23
23. 9. 2022 | Kategorie: silniční
Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.
Osmý ročník Gočárových schodů tradičně 28. září
22. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ŠKODA AUTO Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové.
V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!
21. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED Racing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.
Juniorka Kvasničková na MS čtvrtá v časovce
20. 9. 2022 | Kategorie: silniční
O pouhých 32 tisícin vteřiny unikla medaile na světovém silničním šampionátu v časovce v australském Wollongongu Elišce Kvasničkové.
Stošek na mistrovství světa v maratonu desátý
18. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek obsadil na Mistrovství světa v maratonu v dánském Haderslevu desáté místo.
Přilba Moravy 2022
18. 9. 2022 | Kategorie: dráha
Letošní ročník Přilby Moravy měl opět vynikající zahraniční konkurenci a byl zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.
Equator přichází s karbonovými zapletenými koly pro MTB za ceny roku 2021
16. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Equator možná znáte jako značku zapletených silničních a gravel karbonových kol, která již dvanáctým rokem nabízí své produkty profi cyklistům i hobíkům.
On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Simons z Belgie
16. 9. 2022 | Kategorie: ostatní
Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se  stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►