Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek

Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek

Datum vydání: 26. 3. 2021

Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!

Seriál virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 vyvrcholil ve čtvrtek 25.3.2021 finálovým čtvrtým kolem, které bylo zároveň prvním Mistrovstvím ČR v e-cyklistice a které absolvovalo 18 nominovaných závodníků a závodnic na jednotných trenažerech v prostorách autosalonu ŠKODA - Auto Opat v Nupakách u Prahy.


Trať dlouhou 30,5 km na trase jarní klasiky Brno-Velká Bíteš-Brno absolvovalo společně s nominovanými elitními závodnicemi a závodníky republikového šampionátu rovněž téměř 400 závodníků jedoucích online ze svých „obýváků“.  


Krátce po startu v Říčanech čekalo na jezdce první stoupání. Závod výborně rozjel junior Telecký, spolu s ním ve vedoucí skupině bylo trio z Elkov Kasper Matěj Zahálka, Petr Kelemen a Jakub Otruba, nechyběl pochopitelně Turek, který na ergometru absolvoval ze všech nejvíce závodů, a také biker Jan Škarnitzl. Výborně si vedl junior Telecký, který v celkové klasifikaci obsadil šestou pozici.


Na okruhu v Brně zrychli Turek a tempo s ním udrželi pouze Otruba a Škarnitzl, malou ztrátu měl Petr Kelemen. Drobné technické problémy znamenaly, že čelo opustil Otruba. O vítězi se rozhodlo na čtyřkilometrovém stoupání do Veselky, kde čekal na závodníky největší kopec s 8-9 procentním stoupání. Turek se začal mírně vzdalovat, postupně získal náskok dvě stě metrů a potom již v mírném sjezdu do cíle si pohlídal premiérový titul. Druhý skončil Škarnitzl a pro bronz si dojel Otruba. 
 


V reálné cyklistice ještě na mistrovský titul Turek nedosáhl, dnes jej získal alespoň v e-cyklistice.

"Je to takové speciální, jeli jsme vedle sebe, atmosféra je jiná jak doma. Bylo to celkem těžké, ale kopce ne tak náročné, které by potřebovali vrchaři. Pomohlo mi, že jsem již jel pět závodů, dokázal využít jízdy v háku. V posledním kopci jsme zlomil i Škarnitzla, přestože jsem viděl, že si vůbec nedával,“ řekl Turek, který dosáhl času 43:09 a o více než dvě minuty překonal rekord tratě.

A stříbrný Škarnitzl přidal.

Jsem spokojen, musím přiznat, že více mi seděl závod do kopce. V posledním stoupání za to Dan vzal a mě se nepodařilo dostat se do háku což rozhodlo.“

To závod žen měl zcela jiný průběh. Olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková prakticky rozhodla hned ve stoupání do Kohoutek. Tam získala náskok, který postupně navyšovala a před druhou Jarmilou Machačovou vyhrála o tři minuty. Několikanásobná šampionka  v časovce a silničním závodě doplnila svou sbírku titulů i o titul Mistryně ČR v e-cyklistice.

"Zkoušela jsem si trať projet doma, ale stejně jsem se v úvodu nechala trochu vyprovokovat a začátek přehnala. Trať pro mě byla velice náročná, závod na Tourmalet byl pro mě jednodušší. Tento způsob závodění mě ale baví, protože mám ráda, když tepovka neklesá,“ řekla Sáblíková.

Juniorský titul si odváží do Brna nadějný závodník Favoritu Brno Štěpán Telecký.

„Před týdnem jsem se vrátil po téměř dvou měsících ze soustředění ve Španělsku, tak jsem neměl moc času ladit formu na mistrák. A tak jsem mile překvapen nejen dnešním výsledkem ale i tím, že jsem dokázal po celý závod udržet tempo s elitními závodníky, což mě velmi motivuje před závodem Brno – Velká Bíteš – Brno, který budu absolvovat v dubnu společně s reprezentačním týmem juniorů ČR.“

Výsledky MČR v e-cyklistice 2021:
 

MUŽI ELITE:
 

1. Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) 43:09, 2. Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli) +14, 3. Otruba +52, 4. Petr Kelemen +59, 5. Zahálka (všichni Elkov Kasper) +1:28, 6. Kraus (Dukla Praha) +2:26.

ŽENY / JUNIORKY:
 

1. Sáblíková (Krs Svratka) 51:18, 2. Machačová +3:03, 3. Ševčíková (obě Dukla Praha) +5:45.

JUNIOŘI:
 

1. Telecký (TJ Favorit Brno) 44:38., 2. Vondráček (ROUVY Specialized Cycling Team) +2:33, 3. Zoaitter +3:49

Zdroj: TZ ČSC, foto: Rouvy


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►