První FESTKA od uměleckého dua Ondrash & Kašpárek předána zákazníkovi

První FESTKA od uměleckého dua Ondrash & Kašpárek předána zákazníkovi

Datum vydání: 7. 9. 2022

Společnost FESTKA je český výrobce špičkových karbonových kol, jehož výrobky jsou mimo jiné známé díky unikátním grafickým designům a společným projektům se známými umělci.


Poslední takový projekt, na němž se podílelo umělecké duo Ondrash & Kašpárek (Ondřej Konupčík a Radim Kašpárek), se loni na podzim setkal s velkým zájmem médií a dvě kola, která O&K udělali, se stala nejpopulárnějšími příspěvky Festky na sociálních sítích za celý rok 2021.
 

 

Technika, kterou Ondrash & Kašpárek používají, spočívá v přenášení akrylových barev z vodní hladiny na plátno. Touto metodou vznikají působivé abstraktní obrazy složené z organických různobarevných tvarů převážně na bílém podkladu. Přenést takové obrazy na trojrozměrný povrch jako je rám kola, vidlice, představec a sedlo představovalo pro oba umělce velkou výzvu.
 

„Produktový design nás lákal už delší dobu, a když se nás kluci z Festky zeptali, jestli bychom nechtěli zkusit něco s jejich rámy, byli jsme oba bez váhání pro. Nemalujeme přímo na plátno nebo 3D objekt. Malujeme na hladinu vody napuštěné v mělké nádrži. Barvu na hladinu lijeme pomocí vlastnoručně vyrobených nástrojů, kterým říkáme pádla. Jsou speciálně navrženy tak, aby udržely jednotlivé barvy v paralelních pruzích, které pak rozfoukáváme a manipulujeme s nimi do požadovaných tvarů. Plátno nebo 3D objekt, který malujeme, leží pod hladinou. K přenosu pak dochází velmi pomalým vypouštěním vody z nádrže," popisují techniku oba umělci. 

Festka věnovala projektu speciální microsite na svém webu. Zákazníci zde najdou návod, jak postupovat, v případě zájmu o rám od dvojice Ondrash & Kašpárek. To je ale jenom první krok, po kterém následují konzultace s umělci a příprava návrhů a vzorků barevného provedení. Nikoho asi nepřekvapí, že první zákazník se objednaného kola dočkal až nyní. Jedná se o stoprocentně zakázkové kolo Festka Rover v převážně zelenofialovém provedení. Stačí jeden pohled a je jasné, že to čekání určitě stálo za to!
 

 

Lidi z Festky dvojnásobně těší, že kolo v takovém unikátním provedení neskončí pověšené na zdi. Zákazník je nadšený jezdec, který jistě dá tomuto všestrannému gravelovému kolu pořádně zabrat. A to jak na silnici, tak mimo ni, protože si objednal rovnou dva páry kol. Přesně podle zamýšlené koncepce modelu Rover, který je stejnou měrou doma na obou površích.
 

 

Kolo zákazníkovi předali ve svém atelieru sami umělci. Součástí malé ceremonie bylo i předání plátna se stejnými obrazci, jaké zdobí rám. Takové plátno si mohou zákazníci za příplatek objednat ke každému kolu od dua Ondrash & Kašpárek. 

 

Kdybyste náhodou na šťastného majitele tohoto kola narazili v Hamburku, nedivte se. Toto severoněmecké přístavní město je vedle Prahy jeho druhým domovem.
 
Zdroj a foto: TZ Festka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►