Co dělají profíci po posledním závodu sezony?

Co dělají profíci po posledním závodu sezony?

Datum vydání: 5. 10. 2018

Špičkoví belgičtí profíci a kolegové ze stáje Lotto-Soudal, Thomas de Gendt a Tim Well​ens po podzimním monumentu Okolo Lombardie pojedou domů do Belgie jak jinak než na kole.

Jednatřicetiletý Thomas de Gendt a o čtyři roky mladší Tim Wellens cyklistiku milují tělem i duší. Jak jinak si vysvětlit fakt, že po náročné sezoně a 241 kilometrů dlouhém posledním monumentu sezony Okolo Lombardie, stále mají chuť na kole trávit dlouhé dny a hodiny v podzimním vrtošivém počasí? 

Cyklisté už si naplánovali cestu a rezervovali hotely v jednotlivých bodech trasy, otestovali skladnost svých bagáží a jejich upnutí na silničních kolech. Nyní zbývá jen absolvovat poslední italské klasiky v čele s Klasikou padajícího listí (jede se příští sobotu 13. 10.), jak se Lombardie také nazývá, a užít si 1000 kilometrů dlouhou šestidenní cestu napříč západní Evropou domů do Belgie. 

Starší z dvojice cyklistů, De Gendt, je v pelotonu vyhlášeným bojovníkem a možná největším specialistou na úniky. Letos má na svém kontě dvě etapová vítězství z jarních závodů Okolo Katalánska a Romandie a také vítězství ve vrchařské soutěži na Vueltě. 

 
Wellens zářil hlavně v první polovině sezony, když opanoval závod Okolo Andalusie, vyhrál etapu na Giru a předskokana velkých ardénských klasik - Brabantský šíp. V červenci pak na své jarní tažení navázal celkovým vítězstvím na Okolo Valonie. V pozdním létě byl celkově třetí na Binck-Bank Tour a jednorázovce Bretagne Classic. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Thomas De Gendt (@degendtthomas),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►