Pro Malíka je novým cílem cyklokros

Pro Malíka je novým cílem cyklokros

Datum vydání: 22.02.2018

Příští sezónu bude M​alík po zranění cílit na cyklokros.

V tuto chvíli je Michal Malík dva týdny po operaci. Podstoupil plastiku vazů v levém rameni po ošklivém pádu na mistrovství ČR v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.

„Doktoři mi doporučují nechat rameno tři měsíce v klidu a jízdu v terénu pokoušet po šestiměsíční rekonvalescenci,“ říká Michal Malík k zranění.

Znamená to, že naplno do sezóny naskočí v létě. Poslední dva roky se Malík pohyboval především v silničním pelotonu a v poslední sezóně se přes velmi nabitý program nedostal vůbec k horským kolům a ani ke speciální přípravě pro cyklokros.

„Poslední roky pro mě byla neuvěřitelná škola, posunul jsem se fyzicky i technicko-takticky. Tým Topforex Lapierre roste hrozně rychle, pro letošek jde prakticky o výběr kluků do 23 let, takže už jsem koncepčně nezapadal a současně mi neuvěřitelně chyběla volnost na horských kolech a větší koncentrace na cyklokros. Jsem rád, že jsem tam měl možnost působit a vytvářet image tohoto týmu. Na příští sezónu si vyberu závody horských kol převážně Kolo pro život a Český pohár XCO, na silnici taky rozhodně nezanevřu a domácí kalendář chci z větší části absolvovat. Soustředit se budu hlavně na cyklokros. S tím, že bych se rád vydal do světového poháru, to ale záleží na tom, jaký dokážu dát dohromady rozpočet na zimu."


Zůstane tedy, jak jsme u něj zvyklí, univerzálním závodníkem. Na sezónu 2018/2019 se Malík po několikaleté spolupráci v LAWI sportswear domluvil na práci na plný úvazek, proto bude jezdit pod hlavičkou týmu LAWI Stars. LAWI Stars je koncept, který pod svá křídla vezme všechny tovární závodníky LAWI konkrétně tedy cyklisty, triatlonisty a atlety.

„Tenhle projekt rozjel Dan Treml, s LAWI spolupracuje dlouho, a tak se společně s majitelem firmy Jardou Malým domluvili na konceptu LAWI Stars. Já mám v tomto projektu roli koordinátora a mám na starost triatlon, atletiku a z části taky sám sebe,“ říká o konceptu Malík.

Tým LAWI Stars respektive jeho cyklistická část LAWI Stars - GIANT bude, jak název napovídá, sedlat kola GIANT, logicky oblékat oblečení LAWI, přilby a brýle POC, které k nim tradičně patří a výživu bude dodávat Isostar. Malík se pak stává pro následující sezónu ambasadorem online platformy pro organizaci závodů ORGSU. Michala bude i nadále podporovat ryze česká kosmetická firma Manufaktura a stále zůstává pod trenérskou taktovkou Petra Dlaska.

 
Zdroj a foto: TZ Michal Malík

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí