Přípravy na vrchol cyklistické sezóny Visegrad 4 Bicycle Race prozatím probíhají

Přípravy na vrchol cyklistické sezóny Visegrad 4 Bicycle Race prozatím probíhají

Datum vydání: 19. 3. 2020

Cyklistika je jen jedna. Tento názor zastává mnoho trenérů, odborníků či závodníků v tomto sportovním odvětví. V Brně má navíc mnohaletou tradici a město sportu přeje.

Například jeden z největších cyklistických týmů v republice TJ Favorit Brno letos slaví již 63 let od svého založení. V jihomoravské metropoli se ale také pravidelně konají významné akce od regionálních závodů přes české poháry, až nejvýznamnější mezinárodní akce, jako jsou mistrovství Evropy či světa a stejně tomu bude také v letošním roce. Visegrad 4 Bicycle Race slibuje jakožto finále minisérie čtyř jednorázových silničních závodů v zemích Visegradské 4 skvělou podívanou a bude jedním z vrcholů sezóny.
Přípravy na nejvýznamnější jednorázovou akci české silniční cyklistiky prozatím i přes nepříliš pozitivní situaci s ohledem na pandemii COVID-19 probíhají podle harmonogramu. Pořadatelé doufají, že se do předposledního dubnového víkendu situace uklidní, nicméně konečné rozhodnutí, kdy se závod uskuteční, bude známo po schůzi Silniční komise Českého svazu cyklistiky do konce března. 
Na rozdíl od ostatních již zrušených závodů, charakter, termín i typ tohoto závodu umožňuje se rozhodnout o přesunu později, než například u několikatýdenních etapových závodů.  Proto na přípravách pracujeme tak, jako by se závod konal v plánovaném termínu. Samozřejmostí je respektování nařízených opatření. Situaci podrobně monitorujeme a reagovat budeme dle aktuální situace. Prioritou je kromě dodržení všech nařízení vlády jednoznačně zdraví závodníků a diváků. Určitě se nebudeme snažit závod v plánovaném termínu uskutečnit, pokud si nebudeme jisti, že k tomu jsou absolutně vhodné podmínky,“ říká za pořadatelský tým Zdeněk Valenta, tajemník Favoritu Brno, který má z pořádáním cyklistických závodů více jak třicetileté zkušenosti. 
Jednotlivé podniky Visegrad 4 Bicycle Race jsou již nedílnou součástí kalendáře prestižních závodů Europe Tour a zájem o start ze strany zahraničních i domácích týmů je velký.  Termín akce, který je prozatím naplánován na 26. 4. 2020 navíc zapadá do přípravy některým závodníkům, kteří figurují v nominaci na Olympijské hry v Tokiu. V širší nominaci pro OH jsou také odchovanci TJ Favoritu Brno Jan Hirt, Josef Černý (oba v současnosti působící v CCC Team) a jak je známo, možnost startu v Brně připustil Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step). 
Není vyloučeno, že se na start postaví naše největší hvězdy, kteří se pravidelně účastní závodů Grand Tour. Bylo by to určitě hezké, vidět na startu před domácím publikem olympioniky, vyjadřuje se k této skutečnosti reprezentační trenér silniční cyklistiky Tomáš Konečný, který je navíc sám odchovancem Favoritu. 
Ať už se uskuteční v plánovaném či náhradním termínu věříme, že má závod potenciál stát se pravidelnou akcí, která bude mít stejný věhlas, jako další podniky pořádané ve spolupráci s Brnem a Jihomoravským krajem,“ poukazuje Zdeněk Valenta.
Na skutečnost, že se o měsíc dříve pravidelně koná Český pohár na silnici Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš (o jeho posunu na jiný termín najdete informace na níže uvedených internetových stránkách), kde se každoročně schází mezinárodní konkurence, letos již po čtyřiačtyřicáté, nebo dráhové mítinky GP Brno, 500+1 kolo či Přilba Moravy. Na závěr pak dodává:
„Cyklistika a s tím i spolupráce s městem a krajem tu má opravdu dlouholetou tradici, na což jsme pyšní. Navíc v současnosti, kdy je velká pozornost věnována výstavbě velodromu si vážíme, že se vedle toho stále udržuje podpora také takto velkým mezinárodním závodům. Velký vděk ale patří také Policii ČR, už jen zajistit v tomto konkrétním případě trasu dlouhou bezmála 190 kilometrů je velký počin.“
Více informací naleznete na favoritbrno.cz.

Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Jan Brychta

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►