Přípravy na vrchol cyklistické sezóny Visegrad 4 Bicycle Race prozatím probíhají

Přípravy na vrchol cyklistické sezóny Visegrad 4 Bicycle Race prozatím probíhají

Datum vydání: 19. 3. 2020

Cyklistika je jen jedna. Tento názor zastává mnoho trenérů, odborníků či závodníků v tomto sportovním odvětví. V Brně má navíc mnohaletou tradici a město sportu přeje.

Například jeden z největších cyklistických týmů v republice TJ Favorit Brno letos slaví již 63 let od svého založení. V jihomoravské metropoli se ale také pravidelně konají významné akce od regionálních závodů přes české poháry, až nejvýznamnější mezinárodní akce, jako jsou mistrovství Evropy či světa a stejně tomu bude také v letošním roce. Visegrad 4 Bicycle Race slibuje jakožto finále minisérie čtyř jednorázových silničních závodů v zemích Visegradské 4 skvělou podívanou a bude jedním z vrcholů sezóny.
Přípravy na nejvýznamnější jednorázovou akci české silniční cyklistiky prozatím i přes nepříliš pozitivní situaci s ohledem na pandemii COVID-19 probíhají podle harmonogramu. Pořadatelé doufají, že se do předposledního dubnového víkendu situace uklidní, nicméně konečné rozhodnutí, kdy se závod uskuteční, bude známo po schůzi Silniční komise Českého svazu cyklistiky do konce března. 
Na rozdíl od ostatních již zrušených závodů, charakter, termín i typ tohoto závodu umožňuje se rozhodnout o přesunu později, než například u několikatýdenních etapových závodů.  Proto na přípravách pracujeme tak, jako by se závod konal v plánovaném termínu. Samozřejmostí je respektování nařízených opatření. Situaci podrobně monitorujeme a reagovat budeme dle aktuální situace. Prioritou je kromě dodržení všech nařízení vlády jednoznačně zdraví závodníků a diváků. Určitě se nebudeme snažit závod v plánovaném termínu uskutečnit, pokud si nebudeme jisti, že k tomu jsou absolutně vhodné podmínky,“ říká za pořadatelský tým Zdeněk Valenta, tajemník Favoritu Brno, který má z pořádáním cyklistických závodů více jak třicetileté zkušenosti. 
Jednotlivé podniky Visegrad 4 Bicycle Race jsou již nedílnou součástí kalendáře prestižních závodů Europe Tour a zájem o start ze strany zahraničních i domácích týmů je velký.  Termín akce, který je prozatím naplánován na 26. 4. 2020 navíc zapadá do přípravy některým závodníkům, kteří figurují v nominaci na Olympijské hry v Tokiu. V širší nominaci pro OH jsou také odchovanci TJ Favoritu Brno Jan Hirt, Josef Černý (oba v současnosti působící v CCC Team) a jak je známo, možnost startu v Brně připustil Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step). 
Není vyloučeno, že se na start postaví naše největší hvězdy, kteří se pravidelně účastní závodů Grand Tour. Bylo by to určitě hezké, vidět na startu před domácím publikem olympioniky, vyjadřuje se k této skutečnosti reprezentační trenér silniční cyklistiky Tomáš Konečný, který je navíc sám odchovancem Favoritu. 
Ať už se uskuteční v plánovaném či náhradním termínu věříme, že má závod potenciál stát se pravidelnou akcí, která bude mít stejný věhlas, jako další podniky pořádané ve spolupráci s Brnem a Jihomoravským krajem,“ poukazuje Zdeněk Valenta.
Na skutečnost, že se o měsíc dříve pravidelně koná Český pohár na silnici Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš (o jeho posunu na jiný termín najdete informace na níže uvedených internetových stránkách), kde se každoročně schází mezinárodní konkurence, letos již po čtyřiačtyřicáté, nebo dráhové mítinky GP Brno, 500+1 kolo či Přilba Moravy. Na závěr pak dodává:
„Cyklistika a s tím i spolupráce s městem a krajem tu má opravdu dlouholetou tradici, na což jsme pyšní. Navíc v současnosti, kdy je velká pozornost věnována výstavbě velodromu si vážíme, že se vedle toho stále udržuje podpora také takto velkým mezinárodním závodům. Velký vděk ale patří také Policii ČR, už jen zajistit v tomto konkrétním případě trasu dlouhou bezmála 190 kilometrů je velký počin.“
Více informací naleznete na favoritbrno.cz.

Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Jan Brychta

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Petr Leták: Z 10% Sportovcem
31. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Často se mě lidé ptají „Chodíš ty vůbec do práce?“, „Vidím tě pořád jen na kole, kde pracuješ, že máš tolik volného času?“. Pravdou je, že stejně jako většina lidí trávím každý den 7-10 hodin prací. Jak stíhat tréninky, české závody, závody světového poháru a zároveň chodit do práce?
Trénuj s repre - Kristýna Burlová
31. 3. 2020 | Kategorie: dráha
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Kristýna Burlová – „Kiki“.
Trénuj s repre - Jiří Ježek
30. 3. 2020 | Kategorie: dráha, ostatní, silniční
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Jiří Ježek – „Ježura“.
Trénuj s repre MTB - Ondřej Cink
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je Ondřej Cink – „Cimbál“!
Na kole v době koronavirové
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Trail Hunter na kole v době koronavirové.
Trénuj s repre MTB - Jaroslav Kulhavý
28. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu "Trénuj s repre MTB!" je Jaroslav Kulhavý - "Jaro".
Biker Hynek představuje plán B: Rozvoz polévek zaměstnancům odběrových míst v rámci tréninku
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
V současné situaci pomáhá každý, kdo může, a nejinak je tomu i u sportovců.
Trénuj s repre MTB - Jitka Čábelická
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jitka Čábelická - "Jíťa".
Děti Velo Akademie cvičí už 10. den!!!
26. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Každý den nové cvičení na blogu Velo Akademie.
Trénuj s repre MTB - Jan Vastl
26. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jan Vastl - "Vastlík".
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
25. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021 Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. Dohodli se na tom prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé.
Trénuj s repre MTB - Jana Czeczinkarová
25. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je nejmladší členka elitní formace Reprezentace MTB, Jana Czeczinkarová - „Čičina“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►