Přijeďte „jako Jára“, žádají pořadatelé ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v Libuši!

Přijeďte „jako Jára“, žádají pořadatelé ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v Libuši!

Datum vydání: 10. 9. 2020

V sobotu a v neděli 12. a 13. září 2020 se v pražské Libuši uskuteční finálové závody  ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2020.

V normální situaci by pořadatelé závodů zvali k účasti diváky i početné doprovody závodníků, koronavirová pandemie však žádá úplný opak. Pro blížící se dvojzávod tedy platí následující ustanovení:
  • na závod přijeďte „jako Jára“ tedy na poslední chvíli, resp. na dobu opravdu nezbytně nutnou pro přípravu k závodu, čímž je proslulý olympijský vítěz a legenda světového MTB, Jaroslav Kulhavý
  • bezprostředně po absolvování závodu opusťte areál
  • dodržujte veškerá bezpečnostní opatření, používejte roušky, dodržujte bezpečnou vzdálenost, omezte doprovody závodníků na minimum
  • závody se uskuteční bez diváků 
Trať v Libuši navazuje na závodní okruh minulých let, novinkou je „DROPÍK“ v blízkosti startu a cíle, který patří do kategorie větších skoků. Sekce je samozřejmě vybavena méně náročnou B trasou, podobně jako další riziková místa na trati.

Závodníkům nebude chybět náročný výjezd skalní stezkou s kořeny, stejně jako zábavný slalom v singlu údolím potoka nebo kamenitý sjezd zakončený přejezdem hráze rybníka.
 
Na závody se chystá řada jezdců tuzemské špičky, podobně jako všichni favorité celkového pořadí ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2020.

Zajímavé bude sledovat také boje o konečné pořadí prestižní soutěže týmů, která nyní eviduje hned několik formací s možností pódiového umístění.
 
Trénink na trati závodu bude možný v pátek 11.září od 16:00 hodin.
 
Propozice na 5. a 6. závod a AMČR: prahamtb.cz/?page_id=12
Registrace na 5. a 6. závod v Libuši: prahamtb.cz/?page_id=18
Celkové pořadí ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru 2020 po čtyřech kolech: www.sportt.cz.

Zdroj: TZ pořadatelé, foto: Barbora KlapPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Eurosport a GCN připravují Giro d´Italia s nejrozsáhlejším globálním vysíláním
8. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Již více než století jsou silnice v Itálii bojištěm, na němž se nejlepší cyklisté světa střetávají v bitvě o „maglia rosa“.
Široký se blýskl pátým místem
6. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Štěpán Široký z Favoritu Brno na Stevens se velmi dobře prezentoval v první části skvěle obsazeného mezinárodního závodu juniorů Grand Prix West Bohemia.
Jan Zatloukal stříbrný na Slovensku
3. 5. 2021 | Kategorie: MTB
Osmnáctiletý jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal patří k nevýraznějším cyklistickým talentům nastupující generace bikerů.
Seriál NOVA CUP je nyní PRIMA CUP!
2. 5. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Pořadatelé seriálu NOVA CUP k 1. květnu zveřejnili změnu generálního partnera seriálu, kterým se stala skupina Prima. S tím se pojí i nový název seriálu – PRIMA CUP.
V březnu kola na internetu trhala rekordy, prodávala se o 420 % více než vloni
2. 5. 2021 | Kategorie: ostatní
Z rozšířené kratochvíle se během uplynulých pár měsíců stal doslova fenomén - poptávka po jízdních kolech na internetu v posledních měsících významně roste.
Martin Stošek a český maratonský tým jsou světové jedničky!
29. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Na pozici světové maratónské jedničky vystoupal bronzový muž podzimního Mistrovství světa v maratonu v turecké Sakaryi, Martin Stošek.
ŠKODA Pražský MTB pohár znovu mění termíny svých závodů!
27. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Pand​emie koronaviru ovlivňuje náš všední život nevídaným způsobem a je jisté, že na blíže neurčitelnou dobu musíme počítat se značnou proměnlivostí a nestabilitou našich dlouhodobých plánů.
Cyklisté Topforex ATT Investments v Rakousku dokázali, že sehraný tým je základ
26. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Tradiční Kirschblütenrennen letos oslavil 59. ročník – zdárně jej ovšem dokončilo pouhých 60 jezdců. 
Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►