Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou XCO sezónu!

Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou XCO sezónu!

Datum vydání: 14. 3. 2022

Do jubilejního desátého ročníku vstupuje volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. 

Úvodní závod sezóny 22, vypsaný jako Velká cena Nutrend Specialized se uskuteční v neděli 20. března v lokalitě Traily Motol – jízda pod napětím! 
 
Úvodní závod ŠKODA Pražského MTB poháru 2022 bude tradičně i nepsaným „otvírákem“ domácí sezóny olympijského cross country a pro většinu jezdců také první ostrou závodní prověrkou po zimní přípravě. A půjde o test skutečně důkladný. Pořadatelský tým z SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized eviduje silnou konkurenci především v mládežnických kategoriích, ale závodu se bude účastnit i řada členů seniorské reprezentace MTB. O zájmu nejlépe vypovídá fakt, že během jediného dne po otevření registrace se do závodu přihlásilo téměř 300 bikerů z celé České republiky. 
 
Mimo početného startovního pole včetně české špičky čeká na závodníky i komplexní závodní okruh v areálu Traily Motol – jízda pod napětím!, který vybudovali členové týmu Nutrend Specialized pod vedením reprezentačního trenéra Viktora Zapletala v době pandemie a stále ho rozšiřují. Okruh je celoročně udržovaný, využívaný k volnočasovému ježdění i tréninku a má parametry kladené na moderní trať současného XCO. Obsahuje řadu technických trailů a sekcí, ale také například téměř čtyřminutové stoupání ve střídavém profilu nazvané „Word Cup“, kde nejprudší sklon v pasáži pojmenované „Mr.Yoda Climb“ dosahuje hodnoty 31%. Okruh v délce 3320 metrů je postavený kombinací širokých lesních cest a trailů ve zvlněném terénu s celkovým převýšením 100 metrů a umožňuje jízdu i větší skupiny závodníků až do závěrečných fází závodu, což je zajímavé z pohledu diváka.   
 
Součástí programu bude tréninkový sektor „Bike Rodeo Pražského MTB poháru“, od letošního roku instalovaný pro většiny závodů Pražského MTB poháru. Obsahuje několik různě vysokých tréninkových skoků, umělé technické překážky a pump track pro mimozávodní trénink a zábavu bikerů všeho věku.   
Závod je vypsaný jako Velká cena Nutrend Specialized s poháry pro vítěze jednotlivých kategorií. 
Celodenním programem bude provázet patron Pražského MTB poháru a člen Síně slávy, šestinásobný paralympijský vítěz a Mistr světa, čtyřnásobný vítěz Světového poháru a držitel paralympijského i světového rekordu na dráze, Jiří Ježek.    
Registrace k závodu je možná pouze formou online. Neoficiální trénink na trati bude v pátek od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 18:00 hodin. 
 
Odkaz na registraci prvního kola závodu na www.sportt.cz.
Propozice závodu naleznete na prahamtb.cz.
Rozpisy celého ročníku na prahamtb.cz.
Představení tratě Traily Motol – jízda pod napětím! - prahamtb.cz.
 
Pražský MTB pohár 2022:
neděle 20. března         Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED
sobota 16. dubna          Kbely - O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy
sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone
neděle   1. května         Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín
neděle 11. září              Libuš – O pohár MČ Praha Libuš
neděle 25. září              Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR   
 
Zdroj a foto: TZ pořadateléPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►