Pražský MTB pohár pokračuje druhým závodem ve Kbelích!

Pražský MTB pohár pokračuje druhým závodem ve Kbelích!

Datum vydání: 11. 4. 2022

Druhý závod populární série horských kol v olympijském cross country ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v sobotu 16. dubna pokračovat druhým závodem na trati v Lesoparku Letňany. Závod je vypsán také jako Mistrovství Prahy Pražského cyklistického svazu.  

 Bikový park „PAHOREK“ v Lesoparku Letňany je tradiční zastávkou ŠKODA Pražského MTB poháru. Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou a Vladimírem Musilem je vyhlášený svou precizní přípravou tratě a celého areálu. Není divu, vždyť na oblíbený závod míří každoročně stovky závodníků a v letošním roce bude navíc závod pro kategorie: žákyně I. a II., žáci I. a II., kadetky, kadeti, junioři, juniorky vypsaný i jako vždy vysoce prestižní Mistrovství Prahy. Vítězové, Mistři Prahy si ze Kbel mimo medailí odvezou také originální bílý dres s pražskou žlutočervenou duhou.
 
Trať v lesoparku Letňany je odlišná od závodního okruhu, na kterém se jel úvodní závod v Motole. Zatímco trať v Motole je stavěná jako specializovaný závodní okruh, kbelská trať vypadá na první pohled jako nenáročná, spíše cyklokrosového charakteru, vycházející z trailů, kterými je místní „Pahorek“ doslova protkaný. Ovšem zdání klame, což zjistíte, když si okruh projedete v závodním tempu. Neustálé změny profilu, klopené zatáčky, krátké a prudké výjezdy s nutností často měnit převod dokonale prověří sílu a bikové schopnosti účastníků a závod tak činí velmi těžkým.
 
Mezi oblíbené patří tratě dětských okruhů, které vedou po úpatí kopce, jsou jezdivé, hravé a přehledné v celé své délce, což vždy uvítají rodiče a fanoušci malých závodníků.
Závodním dnem bude provázet paralympijský vítěz a mistr světa, Jiří Ježek a diváci se mohou těšit na vyhlášené, domácí občerstvení, které s péčí zajišťují členové Sboru hasičů Kbely.
 
Přihlášky k závodu 2. kola Pražského MTB poháru - Kbely na www.sportt.cz.
Propozice, trasy okruhů pro jednotlivé kategorie na prahamtb.cz.
Celkové pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru po prvním kole na prahamtb.cz.
Foto: www.prahamtb.cz.

Pražský MTB pohár 2022:
neděle 20. března         Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED
sobota 16. dubna          Kbely - O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy
sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone
neděle   1. května         Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín
neděle 11. září              Libuš – O pohár MČ Praha Libuš
neděle 25. září              Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR  


Zdroj a foto: TZ pořadatelé


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►