Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!

Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!

Datum vydání: 27. 11. 2022

Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů. Pořadatelé zároveň udělují ocenění: „Objev roku“, „Trenér roku“, a do Síně slávy uvedou další z osobností české a světové cyklistiky.    
 
K tradici ŠKODA Pražského MTB poháru patří předávání cen medailistům celkového pořadí soutěže v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. Hlavní cenou je od prvopočátku soutěže unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou, který umělecký kovář v letošním jubilejním, desátém ročníku volným způsobem ztvárnil do podoby legendární písně skupiny Queen, „The Show Must Go On“, což má symbolizovat nejenom průběh desetileté dekády v historii pražské soutěže, ale i její přesah a plány pořadatelského týmu do let budoucích.
 
Jak známo, pořadatelé každý rok stylizují své poháry do podoby, která symbolizuje prožitý závodní rok. V minulých letech tak byly poháry například vyhotoveny v podobě „Olympijské pochodně“ nebo „Kostky v kleci“ či bájného Tolkienova „Sauronova oka“ v temném období pandemie koronaviru.
 
Pražský MTB pohár ročníku 2022
 
Jména vítězů jednotlivých kategorií budou zároveň vyryta na ocelovou destičku, která je umístěna na podstavci poháru, který je putovní trofejí závodů, kterých se v letošním roce zúčastnil rekordní počet bikerů z celé České republiky i zahraničí. 
 
Kromě dekorování medailistů ale pořadatelé každoročně udělují i další ocenění. Hned dva poháry budou letos uděleny v kategorii „Objev roku“.
 
Oceněnými závodníky jsou Nela Drábková (Čistý sport) a Vojtěch Rada (Rexonix Racing Team), kteří závodili v kategoriích Žákyně a Žáci I. „Oba jsou velmi šikovní a zaujali nás svým přirozeným závodním projevem, který dokázali bezchybně opakovat v každém ze závodů ročníku 2022 a na všech pohárových tratích. Ale tu pomyslnou jedničku s hvězdičkou bychom mohli udělit celému početnému pelotonu kategorií Žáci a Žákyně. Jednoduše řečeno, máme tam „silný ročník“ a tím spíš si Nela s Vojtou a jejich týmy zaslouží naše ocenění. Věřím, že tato cena bude pro všechny motivací k dalšímu pravidelnému tréninku, sportování a rozvoji svých schopností.“ uvádí k ocenění mladých závodníků šéf pořadatelského týmu, trenér Viktor Zapletal.
 
6 startů a 6 vítězství Vojty Rady v letošním ročníku Pražského MTB poháru   
  
 
Nela Drábková bez větších potíží zvládá technické pasáže na trati finálového závodu v Motole    
 
„Trenérem roku“ se stává Jaroslav Ryba! Dlouholetý trenér a funkcionář skromného, ale mimořádně úspěšného dětského a mládežnického celku Author Team Stupno dostává od pořadatelů pražské soutěže ocenění za svou „dlouhodobou činnost a přínos pro českou cyklistiku“. Týmem ze Stupna a osobní péčí Jardy Ryby v minulosti prošla celá řada vynikajících cyklistů a závodníky tohoto sympatického týmu vídáme každý rok na čelních pozicích nejenom v rámci pražské soutěže. Asi postačí jedno jméno za všechny, kterým Jaroslav Ryba pomohl s cyklistickými začátky. Mistr světa a Evropy, medailista Světového poháru horských kol, trojnásobný olympionik, ale také závodník, který startoval v silniční Tour de France a už nyní, uprostřed své bohaté a úspěšné kariéry je v cyklistickém světě vnímán jako skutečná celebrita - Ondřej Cink.  
 
Jarda Ryba na tiskové konferenci se svým nejúspěšnějším svěřencem, Ondrou Cinkem
 
Do „Síně slávy“ Pražského MTB poháru vstupuje nejvýraznější postava české a světové bikové scény, Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz z Londýna 2012 a stříbrný medailista z Ria 2016, Mistr světa a Evropy, vítěz Světového poháru, závodů Cape Epic a Brasil Ride a také jediný biker světa, kterému se podařilo vyhrát všechny světové tituly nejenom v olympijském cross country, ale také v maratonu horských kol. 
 
Jaroslav Kulhavý byl od počátku společně s další významnou postavou světového sportu, paralympijským vítězem Jiřím Ježkem jedním z patronů Pražského MTB poháru a v rámci tréninku absolvoval i řadu pohárových závodů. Je jisté, že Jára bude i nadále ambasadorem pražského seriálu a je pravděpodobné, že právě z jeho rukou převezmou ceny závodníci na některém ze závodů sezóny 2023. 
 
Jaroslav Kulhavý rozšiřuje skupinu členů Síně slávy Pražského poháru, kterou tvoří významné osobnosti pražské, české a světové cyklistiky:
 
2016: Pavel Vršecký: legendární trenér pražské Dukly, silniční a dráhové reprezentace 
2017: Bohumila Lomová: čtyřnásobná mistryně světa a mnohonásobná medailistka MS a ME
2018: Miloslav Kvasnička: jeden z nejúspěšnějších cyklokrosařů a bikerů české historie. Držitel pěti medailí z MS CX, ale také držitel nejlepšího českého umístění na MS MTB, které dokázal později překonat až Jaroslav Kulhavý
2019: Jindřich Pulman: jeden z nejoblíbenějších a nejvýraznějších českých cyklistických komentátorů, celoživotní propagátor cyklistiky a sportu
2020: Jiří Ježek: nejúspěšnější handicapovaný cyklista paralympijské historie, 6x paralympijský vítěz a Mistr světa, 4x celkový vítěz SP, Mistr Evropy a držitel dalších, více než 30 medailí z PH, MS, ME a SP. Od počátku patron Pražského MTB poháru   
2021: Cyril Schejbal: dlouholetý vynikající trenér a funkcionář pražské Dukly, významná a respektovaná osobnost pražské a české cyklistiky
               
Olympijský vítěz a Mistr světa Jaroslav Kulhavý na fotografii z roku 2017 při jednom ze svých tréninkových startů v rámci Pražského MTB poháru   
 
Zdroj a foto: TZ pořadatelé
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů
31. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Celkem 21 českých reprezentantů bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se koná od pátku do neděle.
Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023
30. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Největší český výrobce elektrické energie Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023.
Úrazy na ledu: kdy je lepší navštívit dřív fyzioterapeuta než chirurga
30. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
V ordinacích fyzioterapeutů s mrazem přibývá vyvrtnutých kotníků, natržených vazů a šlach, naraženin ramen i zlomenin zápěstí. Bez včasné rehabilitace a se znehybněním sádrou se rekonvalescence povleče týdny i měsíce a hrozí trvalé následky.
Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj
27. 1. 2023 | Kategorie: MTB
Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.
Která kola značky FESTKA měla v roce 2022 největší ohlas na sociálních sítích?
22. 1. 2023 | Kategorie: silniční
Firma Festka, která vyrábí v Praze špičková karbonová silniční kola, představila již potřetí mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na sociálních sítích setkaly s největším ohlasem.
Nutrend Specialized Racing: Zatloukal stříbrný třiadvacítkář na republikovém MČR v cyklokrosu!
17. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Naděje české bikové reprezentace a člen týmu Nutrend Specialized Racing, dvacetiletý Jan Zatloukal vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let na republikovém šampionátu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.
Psychologie ve sportu a mentální trénink tématem dalšího dílu Cycling University!
17. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky, Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.
Pozvánka na ČEZ Kolem Lipna
13. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní

Zveme vás na závod ČEZ Kolem Lipna, který patří k hlavnímu programu mnohem rozsáhlejšího sportovního festivalu ČEZ Lipno Sport Festival.

ATT Investments vstupuje do roku 2023 se sedmi posilami, které významně navyšují kvalitu týmu
11. 1. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments oficiálně představil v prostorách Mercedes-Benz Praha sestavu týmu pro sezónu 2023.
Fotogalerie: Rozloučení s Františkem Jursou
6. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Poslední rozloučení s vynikajícím cyklistou, olympionikem a trenérem panem Františkem Jursou. Fotogalerii pro vás připravil Vlastimil Homola.
Trail Hunter: 10 nejzajímavějších kol, ze kterých bych si teď vybral
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na nové video Trail Huntera.
Novoroční jízda 2023 brněnských cyklistů
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Téměř 250 cyklistů z Brna a okolí se zůčastnilo na Náměstí Svobody v Brně tradiční Novoroční jízdy.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►