Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!

Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!

Datum vydání: 27. 11. 2022

Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů. Pořadatelé zároveň udělují ocenění: „Objev roku“, „Trenér roku“, a do Síně slávy uvedou další z osobností české a světové cyklistiky.    
 
K tradici ŠKODA Pražského MTB poháru patří předávání cen medailistům celkového pořadí soutěže v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. Hlavní cenou je od prvopočátku soutěže unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou, který umělecký kovář v letošním jubilejním, desátém ročníku volným způsobem ztvárnil do podoby legendární písně skupiny Queen, „The Show Must Go On“, což má symbolizovat nejenom průběh desetileté dekády v historii pražské soutěže, ale i její přesah a plány pořadatelského týmu do let budoucích.
 
Jak známo, pořadatelé každý rok stylizují své poháry do podoby, která symbolizuje prožitý závodní rok. V minulých letech tak byly poháry například vyhotoveny v podobě „Olympijské pochodně“ nebo „Kostky v kleci“ či bájného Tolkienova „Sauronova oka“ v temném období pandemie koronaviru.
 
Pražský MTB pohár ročníku 2022
 
Jména vítězů jednotlivých kategorií budou zároveň vyryta na ocelovou destičku, která je umístěna na podstavci poháru, který je putovní trofejí závodů, kterých se v letošním roce zúčastnil rekordní počet bikerů z celé České republiky i zahraničí. 
 
Kromě dekorování medailistů ale pořadatelé každoročně udělují i další ocenění. Hned dva poháry budou letos uděleny v kategorii „Objev roku“.
 
Oceněnými závodníky jsou Nela Drábková (Čistý sport) a Vojtěch Rada (Rexonix Racing Team), kteří závodili v kategoriích Žákyně a Žáci I. „Oba jsou velmi šikovní a zaujali nás svým přirozeným závodním projevem, který dokázali bezchybně opakovat v každém ze závodů ročníku 2022 a na všech pohárových tratích. Ale tu pomyslnou jedničku s hvězdičkou bychom mohli udělit celému početnému pelotonu kategorií Žáci a Žákyně. Jednoduše řečeno, máme tam „silný ročník“ a tím spíš si Nela s Vojtou a jejich týmy zaslouží naše ocenění. Věřím, že tato cena bude pro všechny motivací k dalšímu pravidelnému tréninku, sportování a rozvoji svých schopností.“ uvádí k ocenění mladých závodníků šéf pořadatelského týmu, trenér Viktor Zapletal.
 
6 startů a 6 vítězství Vojty Rady v letošním ročníku Pražského MTB poháru   
  
 
Nela Drábková bez větších potíží zvládá technické pasáže na trati finálového závodu v Motole    
 
„Trenérem roku“ se stává Jaroslav Ryba! Dlouholetý trenér a funkcionář skromného, ale mimořádně úspěšného dětského a mládežnického celku Author Team Stupno dostává od pořadatelů pražské soutěže ocenění za svou „dlouhodobou činnost a přínos pro českou cyklistiku“. Týmem ze Stupna a osobní péčí Jardy Ryby v minulosti prošla celá řada vynikajících cyklistů a závodníky tohoto sympatického týmu vídáme každý rok na čelních pozicích nejenom v rámci pražské soutěže. Asi postačí jedno jméno za všechny, kterým Jaroslav Ryba pomohl s cyklistickými začátky. Mistr světa a Evropy, medailista Světového poháru horských kol, trojnásobný olympionik, ale také závodník, který startoval v silniční Tour de France a už nyní, uprostřed své bohaté a úspěšné kariéry je v cyklistickém světě vnímán jako skutečná celebrita - Ondřej Cink.  
 
Jarda Ryba na tiskové konferenci se svým nejúspěšnějším svěřencem, Ondrou Cinkem
 
Do „Síně slávy“ Pražského MTB poháru vstupuje nejvýraznější postava české a světové bikové scény, Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz z Londýna 2012 a stříbrný medailista z Ria 2016, Mistr světa a Evropy, vítěz Světového poháru, závodů Cape Epic a Brasil Ride a také jediný biker světa, kterému se podařilo vyhrát všechny světové tituly nejenom v olympijském cross country, ale také v maratonu horských kol. 
 
Jaroslav Kulhavý byl od počátku společně s další významnou postavou světového sportu, paralympijským vítězem Jiřím Ježkem jedním z patronů Pražského MTB poháru a v rámci tréninku absolvoval i řadu pohárových závodů. Je jisté, že Jára bude i nadále ambasadorem pražského seriálu a je pravděpodobné, že právě z jeho rukou převezmou ceny závodníci na některém ze závodů sezóny 2023. 
 
Jaroslav Kulhavý rozšiřuje skupinu členů Síně slávy Pražského poháru, kterou tvoří významné osobnosti pražské, české a světové cyklistiky:
 
2016: Pavel Vršecký: legendární trenér pražské Dukly, silniční a dráhové reprezentace 
2017: Bohumila Lomová: čtyřnásobná mistryně světa a mnohonásobná medailistka MS a ME
2018: Miloslav Kvasnička: jeden z nejúspěšnějších cyklokrosařů a bikerů české historie. Držitel pěti medailí z MS CX, ale také držitel nejlepšího českého umístění na MS MTB, které dokázal později překonat až Jaroslav Kulhavý
2019: Jindřich Pulman: jeden z nejoblíbenějších a nejvýraznějších českých cyklistických komentátorů, celoživotní propagátor cyklistiky a sportu
2020: Jiří Ježek: nejúspěšnější handicapovaný cyklista paralympijské historie, 6x paralympijský vítěz a Mistr světa, 4x celkový vítěz SP, Mistr Evropy a držitel dalších, více než 30 medailí z PH, MS, ME a SP. Od počátku patron Pražského MTB poháru   
2021: Cyril Schejbal: dlouholetý vynikající trenér a funkcionář pražské Dukly, významná a respektovaná osobnost pražské a české cyklistiky
               
Olympijský vítěz a Mistr světa Jaroslav Kulhavý na fotografii z roku 2017 při jednom ze svých tréninkových startů v rámci Pražského MTB poháru   
 
Zdroj a foto: TZ pořadatelé
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
Polar představuje novou řadu multisportovních hodinek Vantage V3 s průlomovou biosenzorickou technologií
20. 10. 2023 | Kategorie: ostatní
Finský výrobce sportovních hodinek neboli sporttesterů Polar s více než 50letou historií uvádí na trh nové prémiové hodinky Polar Vantage V3. Tato novinka s sebou přináší revoluční biosenzorickou technologii Polar Elixir™, zahrnující nový optický snímač tepové frekvence, senzor EKG, oxymetr i měření tělesné teploty.
Merida Silex 2024
19. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Když Merida v roce 2018 poprvé představila SILEX, lidé si nebyli jisti, co si mají o tomto poněkud neobvykle vypadajícím kole myslet. Když však přehodili nohu přes rám a vyjeli na projížďku, byli ohromeni stabilitou, pohodlím a ovladatelností, kterou SILEX poskytuje.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►