Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!

Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!

Datum vydání: 8. 9. 2021

ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
 
Víkend v termínu sobota 25. a neděle 26. září 2021 bude v Praze vyhrazen příznivcům horských kol. V lesoparku Letňany a na přírodní trati v Libuši se uskuteční šestý a sedmý závod ŠKODA Pražského MTB poháru ročníku 2021, které rozhodnou o celkových vítězích a zároveň držitelích originálních pohárů s pražskou dlažební kostkou, které od počátku charakterizují pražský seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem.  
 
Kbely Cycling Team vedený aktivním bikerem v respektované kategorii SuperMasters Miroslavem Svobodou, který pořadatelsky zajišťuje závod v Lesoparku Letňany připravuje pro účastníky okruh tradičního XCO v délce 2 930 metrů s převýšením 94 metrů. Kdo závod ve Kbelích už někdy absolvoval jistě bude souhlasit s lakonickým přirovnáním: zábavné, rychlé, ale překvapivě velmi těžké. Trať využívá nejenom traily místního bikeparku, ale také nezpevněné pěšiny a louky, je charakterizována krátkými, prudkými výjezdy a technickými sjezdy, stále mění směr jízdy. Bikera velmi rychle doslova „pohltí“ do toho pravého jezdeckého „flow“ a pak už je jenom věcí individuální kondice, jak rychle okruh absolvujete.   
 
SK VELO Praha v čele s Karlem Kubínem, významným pražským cyklistickým funkcionářem, trenérem a bikerem připravuje přírodní okruh v písnické roklině, který zajímavým způsobem kopíruje tok Libušského potoka.

Trať v Písnici patří k čistě přírodní bikové trati a má několik charakteristických prvků, kterými jsou například prudký výjezd skalnatým trailem, technický sjezd k Libušskému rybníku, hravý a jezdivý trail podél Libušského potoka a respekt budí i v minulém roce otestovaná a kladně přijatá novinka v podobě „Dropíku“, který opravdu musíte skočit a pak letět.
 
Trénink na obou tratích bude možný v pátek 23. září a v sobotu 24. září.
 
Celkové pořadí po 5. kolech na www.sportt.cz
Registrace k závodům Kbely a Libuš na prahamtb.cz
Propozice 6. závod Kbely na prahamtb.cz
Propozice 7. závod Libuš na prahamtb.cz
Více informací na www.prahamtb.cz 
 
Foto: Barbora Klap, zdroj: TZ ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►