Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!

Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!

Datum vydání: 8. 9. 2021

ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
 
Víkend v termínu sobota 25. a neděle 26. září 2021 bude v Praze vyhrazen příznivcům horských kol. V lesoparku Letňany a na přírodní trati v Libuši se uskuteční šestý a sedmý závod ŠKODA Pražského MTB poháru ročníku 2021, které rozhodnou o celkových vítězích a zároveň držitelích originálních pohárů s pražskou dlažební kostkou, které od počátku charakterizují pražský seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem.  
 
Kbely Cycling Team vedený aktivním bikerem v respektované kategorii SuperMasters Miroslavem Svobodou, který pořadatelsky zajišťuje závod v Lesoparku Letňany připravuje pro účastníky okruh tradičního XCO v délce 2 930 metrů s převýšením 94 metrů. Kdo závod ve Kbelích už někdy absolvoval jistě bude souhlasit s lakonickým přirovnáním: zábavné, rychlé, ale překvapivě velmi těžké. Trať využívá nejenom traily místního bikeparku, ale také nezpevněné pěšiny a louky, je charakterizována krátkými, prudkými výjezdy a technickými sjezdy, stále mění směr jízdy. Bikera velmi rychle doslova „pohltí“ do toho pravého jezdeckého „flow“ a pak už je jenom věcí individuální kondice, jak rychle okruh absolvujete.   
 
SK VELO Praha v čele s Karlem Kubínem, významným pražským cyklistickým funkcionářem, trenérem a bikerem připravuje přírodní okruh v písnické roklině, který zajímavým způsobem kopíruje tok Libušského potoka.

Trať v Písnici patří k čistě přírodní bikové trati a má několik charakteristických prvků, kterými jsou například prudký výjezd skalnatým trailem, technický sjezd k Libušskému rybníku, hravý a jezdivý trail podél Libušského potoka a respekt budí i v minulém roce otestovaná a kladně přijatá novinka v podobě „Dropíku“, který opravdu musíte skočit a pak letět.
 
Trénink na obou tratích bude možný v pátek 23. září a v sobotu 24. září.
 
Celkové pořadí po 5. kolech na www.sportt.cz
Registrace k závodům Kbely a Libuš na prahamtb.cz
Propozice 6. závod Kbely na prahamtb.cz
Propozice 7. závod Libuš na prahamtb.cz
Více informací na www.prahamtb.cz 
 
Foto: Barbora Klap, zdroj: TZ ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové.
Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.
Galaxy Stevens série: Sušický High Point maraton vyhrál Jiří Reeh
21. 9. 2021 | Kategorie: MTB
V Sušici proběhl již čtvrtý ročník Sušického High Point MTB maratonu.
Prima CUP: Maratonskými mistry Holubová a Strož
20. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Na devátém závodě seriálu Prima CUP se rozhodlo o národních šampionech v maratonu. Proporce mistrovského závodu Kross Harrachov byly 115 kilometrů s převýšením přes 3.750 výškových metrů. S extrémně náročnou trasou si nejlépe poradila mladičká Adéla Holubová a Jan Strož.
Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů
16. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Celkem 17 silničních cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.
Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!
16. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021.
Brambora z Tokia potvrzuje životní sezónu Patrika Jahody!
13. 9. 2021 | Kategorie: ostatní
Výborné, ale nepopulární čtvrté místo vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu český reprezentant a člen týmu NUTREND Specialized Racing.
Pozvánka na 2. závod Galaxy Stevens série - Sušický High Point maraton
11. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Přijeďte si zazávodit i s dětmi na 2. závod Galaxy Stevens série 2021 - Sušický High Point maratontřetí zářijovou sobotu do Sušice, pomyslné brány Šumavy. Koná se zde již tradiční MTB maraton, který prověří, kolik jste toho letos natrénovali.
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál Jan Písař
11. 9. 2021 | Kategorie:
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál na trase 50 km Jan Písař z týmu Cycle Experts Mezi ženami slavila vítězství Kateřina Stanzelová.
Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!
8. 9. 2021 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili
7. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.
Prima CUP - Silesia Bike Marathon
6. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Podívejte se na reportáž ze závodu Silesia Bike Marathon. 
» více novinek a videí

 
Reklama 
►