Pozvánka na první závod Galaxy Stevens série 2022 - 50 Podralsko

Pozvánka na první závod Galaxy Stevens série 2022 - 50 Podralsko

Datum vydání: 7. 6. 2022

Již po dvanácté proběhne v neděli 12. 6. 2022 v Osečné cyklistický závod horských kol 50 Podralsko.

Na startu se potkávají různé výkonností a věkové kategorie. V letošním roce je závod opět zařazen do celorepublikového seriálu horských kol Galaxy Stevens série. I pro letošní rok pořadatelský tým Eleven Head CST Cyklolive připravil pro závodníky řadu novinek.

Největší novinkou závodu je úprava jednotlivých tras. Oblíbený otvírák cyklistické sezóny byl posunut z kraje dubna na červnový termín.

"Z důvodu, že se závod koná v letním období, tak jsme museli reagovat i na jednotlivé trasy. Cyklistickou veřejnost nebaví jezdit pouze na asfaltu. Proto jsme prošli jednotlivé trasy z předchozích ročníků, jezdili jsme po okolí na kole a nakonec vznikla upravená trasa závodu, která má méně asfaltu a více lesních cest, pěšin, kořenů a pro zpestření nějakou písečnou dunu. Zároveň nechybí kouzelné výhledy na dominanty okolí jako je Ralsko, Bezděz či Ještěd, který střeží celou trasu závodu," informuje ředitel závodu Lukáš Gamba.

Délky jednotlivých závodů jsou stejné, jako v předešlých letech. Na závodníky čeká trasa 58 km a trasa 25 km, která je určena také pro děti s rodinami a pro dětský maraton. Jednotlivé trasy závodu budou i letos startovat z nedalekých Lázní Kundratic, kde proběhne slavnostní start dvanáctého ročníku.

Aby nebylo novinek málo, tak jedna další navrch: nová kategorie gravel na 25km trase. Tato kategorie je pro letošní rok testovací a pokud cyklisty zaujme, tak kategorie bude další rok i na delší trase 58 km.

Do Osečné se také vrací děti! Z důvodu, že pořadatelský oddíl pracuje s mládeží, nemohli organizátoři zapomenout ani na nejmenší. Po odmlce se v Osečné představí také nejmenší děti v rámci Galaxy série a také dětského seriálu Severočeský MTB pohár. Děti od odrážedel až po děti do 8 let budou závodit v okolí areálu závodu. Děti od 9 let se postaví v rámci dětského maratonu na 25 km. Děti, které nemají zkušenosti s touto trasou, mohou na trasu vyrazit za doprovodu rodičů. 

"Z důvodu, že si našich závodníků velice vážíme a jsme za ně rádi, tak i v letošním roce každý z nich obdrží v cíli originální účastnickou medaili jako vzpomínku na letošní ročník. Pro závodníky, kteří budou řádně registrováni do středy 8. 6. 2022, budeme mít připravenou účastnickou tašku plnou dárků v podobě isotonického sportovního nápoje Erebos, Raw energy tyčinky Bombus a další překvapení. Celý dvanáctý ročník závodu letos uzavřeme tombolou o hodnotné ceny našich partnerů. Zlatým hřebem tomboly bude zájezd do Rakouska od cestovní kanceláře Trip!" říká Gamba a dodává:

"I v této těžké době jsme velice rádi, že můžeme letos uspořádat 50 Podralsko, kterému věnujeme mnoho času již od podzimu. Jsme velice rádi, že letos závod proběhne bez jakýchkoliv vládních omezení a můžeme závod připravit na 100 %. Rozhodně by to nešlo bez podpory Libereckého kraje, Lesů České republiky a VLS. Velké poděkování také patří RBP zdravotní pojišťovně, Stavební společnosti Syner, Pivovaru Rohozec, Eleven sportswear, Kolofixu, Aerotecu, CykloŠvec, Galaxy, Stevens a Cyklostar."

Více informací o závodu: www.galaxy-serie a www.mtbpodralsko.cz
 
Zdroj a foto: TZ pořadateléPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.
Představení Stevens 2022 - X Cross
20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní
Hamburská značka ve své široké nabídce nezapomíná ani na ucelenou řadu sportovně laděných crossových kol.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►