Pozvánka na Regionem Orlicka 2023

Pozvánka na Regionem Orlicka 2023

Datum vydání: 29.06.2023

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín od 4. do 6. srpna 37. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior. 
 

Hlavním dějištěm  závodu  bude  město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji. Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V přehledu dosavadních vítězů jsou jména jako Pavel Padrnos, Peter Lutenberger, Leopold Konig, Peter Sagan, Josef Černý, Daniel Turek, Michal Schlégel, Lenard Kemna, Jakub Otruba,  Pavel Bittner, nebo v roce 2021 poslední Český vítěz, ČS reprezentant Matyas Kopecky. Všichni jmenovaní se později prosadili v pelotonu dospělých a dosáhli úspěchů v nejprestižnějších etapových závodech profesionální cyklistiky. 

 

O start v příštím  ročníku kromě Českých účastníků projevily zájem týmy z Německa, Rakouska, Slovenska, Belgie, Nizozemí, Lucemburska a Kanady.  

Pro závodníky je připraveno šest soutěží: Soutěž jednotlivců (U/19), Sprinterská soutěž, Soutěž o nejlepšího vrchaře, Soutěž o nejlepšího závodníka Juniora (U/18), Soutěž o nejlepšího Kadeta (U/17) a Soutěž družstev. 

Program závodu:
 

Pátek 04.08.2023 Lanškroun
 


16:00 Představení závodníků, zahájení závodu na náměstí M. Marků

17:00 start I. etapy "Výprachtické" – Silniční závod 100 km na okruhu: Lanškroun, Nepomuky, Výprachtice, Heřmanice, Chudoba, Albrechtice,  Lanškroun. Na trati jsou tři Horské prémie na Chudobě v prvním, druhém  a ve třetím kole, Rychlostní prémie budou prvním, ve druhém a ve třetím okruhu na příjezdu do Lanškrouna. Okruh absolvují závodníci 4x a v cíli na Náměstí M. Marků je budeme očekávat v 19:30 – 19:45 hodin.

 

Sobota  05.08.2023 Lanškroun 
 


Je na programu II. etapa "Nepomucká" Časovka jednotlivců na trati Lanškroun, Nepomuky a zpět

Start v ulici Kralické u firmy DOTA. 

Jede se na uzavřené trati pro veškerý provoz. Vjezd pro čerpání PHM u Firmy DOTA Bude povolen. 

Start:  První závodník odstartuje v 9:00 hodin, Cíl  je naplánován na cca 11:45 hod.

Objízdná trasa pro ostatní dopravu je vedena z Lanškrouna směr Třešňovec a Horní Čermnou směr Nepomuky. Obrácený směr vede: Nepomuky, Horní Čermná, Třešňovec, Lanškroun.

 

Sobota  05.08.2023  Jablonné nad Orlicí 
 


Start 15:00 hod. start náměstí 5. Května - III.etapa - Králická - silniční závod. 

Řazení závodníků a Slavnostní Start se uskuteční v  prostoru náměstí v Jablonném nad Orlicí. Po slavnostním startu se vyjede po silnici č. I/11 směr Červenovodské Sedlo, Červená Voda, Bílá Voda, Moravský Karlov, Svatá Trojice (Vrchařská prémie), Malá Morava, Čevený Potok, Dolní Morava, Horní Morava, křiž. vlevo po místní komunikaci směr Horní Lipka. Na vrcholu stoupání (Vrchařská prémie), následuje sjezd směr Horní Lipka, na konci obce Železniční přejezd, dále křiž. vlevo směr křiž. se sil. č. II/312 směr Králíky. Králíky (Rychlostní prémie), kruhový objezd Druhý výjezd dále po silnici č. I/43 směr Červená Voda, Železniční přejezd, kruhový objezd, třetím výjezdem po silnici I/11 směr Červená Voda, křiž. se sil. č.31230   Moravský Karlov vlevo, Žel. Přejezd Bílá Voda, Křiž. Moravský Karlov vpravo směr Písařov (Horská prémie) po sil. č. 31234, Písařov křiž. se sil. č. I/11 vpravo, křiž. se sil. I/43 Bukovice vlevo, Štíty, dále po silnici č. I/43 směr Lanškroun, Lanškroun, Kruhový objezd vpravo, Lanškroun po ul. Nádražní směr Nám. M. Marků Cíl. Závodníky můžeme očekávat v cca v - 17:00 – 17:30 hodin . 

 

Neděle   06.08.2023  
 


9:00 hod.  start Nám. M. Marků - IV. etapa - silniční závod, Regionem Orlicka Řazení závodníků na startu  bude probíhat za uzavřeného provozu na  Nám. M. Marků. 

Trasa IV. Etapy  je vedena: Výjezd z města po ulici Dobrovského  sil. č.I/43, křiž. ul. Kralická Vlevo po silnic II/311,  dále Nepomuky,  Horní Čermná, Dolní Čermná, Verměřovice,. Letohrad, Horská prémie  Šedivec vlevo na sil.č.I/11, Rychlostní prémie Žamberk, dále směr Dlouhoňovice, Hejnice, České Libchavy, Horská prémie  Rozsocha, dále Rviště,  Libchavy,  Ústí nad Orlicí,  Horská prémie Andrlův Chlum,  směr Řetůvka , Rychlostní Prémie  Řetová,  Přívrat přímo, křiž. Nad Kohoutem, Rychlostní prémie Náměstí Česká Třebová, dále po Sil. směr Skuhrov, Ostrov, Lanškroun Kruh. Objezd Vlevo, Nám, M. Marků Cíl. V cíli budeme závodníky očekávat v 11:00- 11:15 hodin

Pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky policie ČR a pořadateli na křižovatkách a na motorkách. Další opatření pro bezpečnost a plynulost silničního provozu bude  řešena dle požadavků vzniklé situace pořadatelem závodu.

 

Zveme všechny příznivce cyklistiky ke shlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů.

 
Zdroj: TZ SKP Duha, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí