Pozvánka na 10. ročník etapového závodu Okolo jižních Čech

Pozvánka na 10. ročník etapového závodu Okolo jižních Čech

Datum vydání: 08.08.2023

Mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech se uskuteční od 7. do 10. září 2023.

Akce je součástí mezinárodního kalendáře UCI v silniční cyklistice v kategorii závodů ME 2.2. Jedná se o druhý nejvýznamnější etapový závod mužů Elite v České republice. Letos proběhne desátý, jubilejní ročník. Závod je velice dobře znám a hodnocen mezi českou i evropskou cyklistickou špičkou.

Závod zavítá celkem do osmi startovních či cílových jihočeských měst, kde se již tradičně bude konat dvouhodinový kulturní program v místě startu každé etapy a stejně tak před příjezdem závodníků v cílové destinaci. Letošní skladba jednotlivých etap bude následující:

  • 7. 9. Třeboň - Milevsko (138 km)
  • 8. 9. České Velenice – Studená (137 km)
  • 9. 9. Český Krumlov – Javorník (138 km)
  • 10.9. České Budějovice – Jindřichův Hradec (168 km)

Závodníci budou bojovat o čtyři prémiové trikoty:

  • žlutý pro vedoucího jezdce,
  • zelený pro lídra sprinterské soutěže
  • bílý s červenými puntíky pro nejlepšího vrchaře
  • bílý pro nejlepšího jezdce do 23 let

Atmosféra závodu vedoucího kouzelnou jihočeskou krajinou bývá velmi podmanivá a diváci kolem tratě mohou být svědky dechberoucích soubojů závodníků v kopcích, rychlostních spurtech a cílových dojezdech. Průměrná rychlost závodníků v etapách přesahuje neuvěřitelných 40 km/h.

Trasa závodu bude jednosměrně uzavřena 15 min. před příjezdem prvního závodníka. Děkujeme za respekt a dodržování pokynů organizátorů.
 

 
Závodem prošli mnozí cyklisté, kteří dnes startují v nejlepších týmech světa a účastní se těch největších závodů: Tour de France, Giro d ́Italia, Vuelta a España, atd.

Za všechny zmiňme cyklisty jako Emanuel Buchmann (Německo), Jan Polanc (Slovinsko), Florian Senechal (Francie), Ricardo Zoidl (Rakousko), Josef Černý (Česká republika) a další.
 

Pořadatelem závodu je Cyklistický klub RBB Invest, pod patronací města Jindřichův Hradec a Jihočeského kraje. Nezbytná je samozřejmě podpora sponzorských firem, kterých je dlouhá řada a bez kterých by se závod neobešel – všem patří za jejich přízeň velký dík! Letos bude partnerem závodu i CYKLOŠVEC a Stevens bikes.
 

Těšíme se na setkání kdekoliv podél tratě, nebo v některém ze zúčastněných měst.
 

Další informace na okolojiznichcech.cz a www.facebook.com/okolojc.

Zdroj a foto: TZ pořadatelé


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí