Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska

Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska

Datum vydání: 19. 9. 2023

Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.

„Nechci dopředu slibovat, že jedeme pro několik medailí, protože Evropa v tomto termínu ke konci sezony je trochu nevyzpytatelná, ale budeme bojovat. Určitě tam máme několik adeptů na přední umístění,“ řekl reprezentační trenér René Andrle.

V mužském týmu bude sázet hlavně na Mathiase Vacka, který pojede silniční závod i časovku.

„Mistrovství světa mu úplně nesedlo a doufám, že teď na tom bude líp. Silniční závod končí na technickém okruhu, který může ovlivnit i vítr, ale Vackovi by to mělo vyhovovat,“ uvedl Andrle.

Nominace týmu mužů doznala na poslední chvíli několika nucených úprav kvůli zdravotnímu stavu či týmovým zájmům některých závodníků, takže v tuto chvíli jsou jistá tři jména. Ale počet by se měl rozšířit.

 

V úvahu připadá např. nominace ostříleného Zdeňka Štybara.

„V minulých dnech byl nemocen a čekáme na jeho finální verdikt, jak se bude cítit. Jsme ve spojení i s Michalem Schleglem, který jede Vueltu. Uvidíme, v jakém stavu ji dokončí. Každopádně chceme, abychom silniční závod mužů jeli v maximálním počtu šesti lidí. Řešíme to každý den, ale není to nic lehkého, protože některé závodníky nechtějí uvolnit jejich týmy a jiní už se třeba v tomto období na start na šampionátu necítí,“ vysvětlil Andrle.

Z výše zmíněných důvodů proto např. v nominaci není ani Pavel Bittner, člen WorldTour týmu DSM. Ten by ještě mohl startovat v kategorii U23, kde by zřejmě patřil k adeptům na čelní příčky.

„Má jiný program se svým týmem a startovat na Evropě nechtěl,“ prozradil reprezentační trenér.

„Přesto máme hlavně v mládežnických kategoriích řadu lidí, kteří můžou pomýšlet vysoko. Ať je to třeba junior Král nebo Kvasničková a Kopecky v závodě žen U23. Věřím, že z celkového pohledu to bude lepší vystoupení než na mistrovství světa,“ dodal trenér reprezentace.

Definitivní podoba nominace bude jasná v nejbližších dnech.

 

Program a nominace reprezentace ČR

20. 9.: časovky všech kategorií – muži (28,6 km, Mathias Vacek), ženy (28,6 km, Denisa Slámová), 

ženy U23 (19,8 km, Kristýna Burlová, Eliška Kvasničková), junioři (19,8 km, Pavel Šumpík, Kryštof Král), juniorky (19,8 km, Nela Kaňkovská, Kateřina Douděrová).

22. 9. – silniční závod mužů U23 (134,9 km): Jakub Ťoupalík, Karel Camrda, Daniel Mráz, Milan Kadlec, Matyáš Kopecky, Tomáš Přidal, silniční závod žen U23 (106,4 km): Kristýna Burlová, Eliška Kvasničková, Julia Kopecky, Nela Slaníková, Barbora Němcová.

23. 9. – silniční závod juniorů (109,3 km): Pavel Šumpík, Kryštof Král, Jan Podařil, Martin Bárta, Štěpán Zahálka, Daniel Rubeš, silniční závod žen (129,6 km): Tereza Neumanová, Jarmila Machačová, Nikola Bajgerová. 

24. 9. – silniční závod juniorek (68,2 km): Nela Kaňkovská, Kateřina Douděrová, Iva Kovaříková, Adéla Marková, Patricie Müllerová, silniční závod mužů (199,8 km): Mathias Vacek, Matěj Zahálka (další jména budou doplněna).

 

Foto: Jaroslav Svoboda, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►