Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova

Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova

Datum vydání: 5. 8. 2022

Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.


Cyklisté budou závodit v okolí Mnichova na silnici, dráze, v cross country horských kol i BMX Freestyle. Kromě cyklistů hostí Mnichov evropský šampionát atletů, plážového volejbalu, veslování a některých dalších sportů. Malá „olympiáda“ se koná ve dnech 11. – 21. srpna.

 

Lídry budou známá jména. Na silnici se představí celkem deset českých reprezentantů. Šest mužů a čtyři ženy. Silniční závod mužů pojede sestava, v níž bude lídrem zkušený Zdeněk Štybar, jediný zástupce z WorldTour v české nominaci. Spolu s ním se představí ještě J. Bárta, T. Bárta, Otruba a další dva závodníci budou donominováni v pondělí po Sazka Tour.

„V původní nominaci figurovali ještě mistr republiky Zahálka a jeho stájový kolega z Elkov Kasper Adam Ťoupalík, ale oba jsou nemocní a nemohou startovat. Proto musíme dělat změny v nominaci,“ vysvětlil hlavní trenér výpravy František Trkal.

Silniční závod mužů měří 209 km.

„Zhruba po 140 kilometrech se najíždí na městské okruhy do Mnichova. Je to profilem spíš takové klasikářské, nic extra náročného, hodně zatáček. Určitě budou rozhodovat zkušenosti s podobnými závody, kterých má Štybar suverénně nejvíce. Měl sice zdravotní problémy, ale už zvládl vysokohorské soustředění a teď jede Kolem Polska. Připraven bude dobře a na Evropu se těší,“ řekl Trkal.

V kategorii horských kol jsou největší naděje vkládány do Ondřeje Cinka, staronového šampiona ČR, který se však poslední dobou potýká především se zdravotními problémy a Evropský šampionát v jeho programu původně vůbec nebyl. Avšak díky všem změnám a vynechání některých světových pohárů se ho rozhodl zúčastnit a již se na něj intenzivně připravuje.

 

Mezi reprezentanty dráhy se představí mimo jiné lídři jako M. Čechman, R. Wagner či evropský šampion v keirinu z roku 2016 Tomáš Bábek.

 

BMX Freestyle bude reprezentovat i Tomáš Beran či Iveta Miculyčová, oba vítězové nedávného Undercastle games, mezinárodního Freestyle BMX závodu kategorie C1. 

 

Nominace české reprezentace:
 

SILNICE

Muži – silniční závod (neděle 14. 8.): Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Tomáš Bárta, Jakub Otruba + 2 donominováni v pondělí 8.8. 

Časovka (středa 17. 8.): Jan Bárta, Jakub Otruba.

Ženy – silniční závod (neděle 21. 8.): Tereza Neumanová, Nikola Bajgerová, Nikola Nosková, Kateřina Kohoutková.

Časovka (středa 17. 8.): bez české účasti

 

MTB – CROSS COUNTRY

Muži (pátek 19. 8.): Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Marek Rauchfuss, Jan Vastl, Lukáš Kobes. 

Ženy (sobota 20. 8.): Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová, Tereza Tvarůžková, Karla Štěpánová.

 

DRÁHA (12. – 16. 8.)

Muži: Tomáš Bábek (keirin, týmový sprint, 1 km s pevným startem), Martin Čechman (keirin, sprint, týmový sprint), Matěj Bohuslávek (sprint, týmový sprint), Robin Wagner (týmový sprint, 1 km s pevným startem), Daniel Babor (scratch, madison), Denis Rugovac (omnium, madison), Jan Voneš (bodovací závod, vylučovací závod).

Ženy: Veronika Jaborníková (sprint, keirin, 500 m s pevným startem), Petra Ševčíková (omnium, madison, scratch), Kateřina Kohoutková (madison, vylučovací závod, bodovací závod).

 

BMX FREESTYLE (12. – 13. 8.)

Muži: Tomáš Beran, Martin Habada. Ženy: Kateřina Jalůvková, Iveta Miculyčová.

 

Foto: Jaroslav Svoboda, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Gravel kolo Stevens Gavere 2023
1. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Stezka nebo cyklostezka? Jezdíte v zimě každý den do práce nebo v krásném ročním období na cyklistická dobrodružství? Gavere to všechno zvládne.
Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody
30. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.
GP Favorit Brno a Přilba Moravy 2023
25. 9. 2023 | Kategorie: dráha
Cyklisté až z patnácti států startovali na letošní akci na brněnském velodromu.
Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►