Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova

Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova

Datum vydání: 5. 8. 2022

Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.


Cyklisté budou závodit v okolí Mnichova na silnici, dráze, v cross country horských kol i BMX Freestyle. Kromě cyklistů hostí Mnichov evropský šampionát atletů, plážového volejbalu, veslování a některých dalších sportů. Malá „olympiáda“ se koná ve dnech 11. – 21. srpna.

 

Lídry budou známá jména. Na silnici se představí celkem deset českých reprezentantů. Šest mužů a čtyři ženy. Silniční závod mužů pojede sestava, v níž bude lídrem zkušený Zdeněk Štybar, jediný zástupce z WorldTour v české nominaci. Spolu s ním se představí ještě J. Bárta, T. Bárta, Otruba a další dva závodníci budou donominováni v pondělí po Sazka Tour.

„V původní nominaci figurovali ještě mistr republiky Zahálka a jeho stájový kolega z Elkov Kasper Adam Ťoupalík, ale oba jsou nemocní a nemohou startovat. Proto musíme dělat změny v nominaci,“ vysvětlil hlavní trenér výpravy František Trkal.

Silniční závod mužů měří 209 km.

„Zhruba po 140 kilometrech se najíždí na městské okruhy do Mnichova. Je to profilem spíš takové klasikářské, nic extra náročného, hodně zatáček. Určitě budou rozhodovat zkušenosti s podobnými závody, kterých má Štybar suverénně nejvíce. Měl sice zdravotní problémy, ale už zvládl vysokohorské soustředění a teď jede Kolem Polska. Připraven bude dobře a na Evropu se těší,“ řekl Trkal.

V kategorii horských kol jsou největší naděje vkládány do Ondřeje Cinka, staronového šampiona ČR, který se však poslední dobou potýká především se zdravotními problémy a Evropský šampionát v jeho programu původně vůbec nebyl. Avšak díky všem změnám a vynechání některých světových pohárů se ho rozhodl zúčastnit a již se na něj intenzivně připravuje.

 

Mezi reprezentanty dráhy se představí mimo jiné lídři jako M. Čechman, R. Wagner či evropský šampion v keirinu z roku 2016 Tomáš Bábek.

 

BMX Freestyle bude reprezentovat i Tomáš Beran či Iveta Miculyčová, oba vítězové nedávného Undercastle games, mezinárodního Freestyle BMX závodu kategorie C1. 

 

Nominace české reprezentace:
 

SILNICE

Muži – silniční závod (neděle 14. 8.): Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Tomáš Bárta, Jakub Otruba + 2 donominováni v pondělí 8.8. 

Časovka (středa 17. 8.): Jan Bárta, Jakub Otruba.

Ženy – silniční závod (neděle 21. 8.): Tereza Neumanová, Nikola Bajgerová, Nikola Nosková, Kateřina Kohoutková.

Časovka (středa 17. 8.): bez české účasti

 

MTB – CROSS COUNTRY

Muži (pátek 19. 8.): Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Marek Rauchfuss, Jan Vastl, Lukáš Kobes. 

Ženy (sobota 20. 8.): Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová, Tereza Tvarůžková, Karla Štěpánová.

 

DRÁHA (12. – 16. 8.)

Muži: Tomáš Bábek (keirin, týmový sprint, 1 km s pevným startem), Martin Čechman (keirin, sprint, týmový sprint), Matěj Bohuslávek (sprint, týmový sprint), Robin Wagner (týmový sprint, 1 km s pevným startem), Daniel Babor (scratch, madison), Denis Rugovac (omnium, madison), Jan Voneš (bodovací závod, vylučovací závod).

Ženy: Veronika Jaborníková (sprint, keirin, 500 m s pevným startem), Petra Ševčíková (omnium, madison, scratch), Kateřina Kohoutková (madison, vylučovací závod, bodovací závod).

 

BMX FREESTYLE (12. – 13. 8.)

Muži: Tomáš Beran, Martin Habada. Ženy: Kateřina Jalůvková, Iveta Miculyčová.

 

Foto: Jaroslav Svoboda, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
13. ročník Milčova kolečka
9. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
Každoročně 8. května se pořádá v městské části Brno - Bosonohy vzpomínka na legendárního cyklistu Miloše Hrazdíru.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►