Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova

Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova

Datum vydání: 5. 8. 2022

Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.


Cyklisté budou závodit v okolí Mnichova na silnici, dráze, v cross country horských kol i BMX Freestyle. Kromě cyklistů hostí Mnichov evropský šampionát atletů, plážového volejbalu, veslování a některých dalších sportů. Malá „olympiáda“ se koná ve dnech 11. – 21. srpna.

 

Lídry budou známá jména. Na silnici se představí celkem deset českých reprezentantů. Šest mužů a čtyři ženy. Silniční závod mužů pojede sestava, v níž bude lídrem zkušený Zdeněk Štybar, jediný zástupce z WorldTour v české nominaci. Spolu s ním se představí ještě J. Bárta, T. Bárta, Otruba a další dva závodníci budou donominováni v pondělí po Sazka Tour.

„V původní nominaci figurovali ještě mistr republiky Zahálka a jeho stájový kolega z Elkov Kasper Adam Ťoupalík, ale oba jsou nemocní a nemohou startovat. Proto musíme dělat změny v nominaci,“ vysvětlil hlavní trenér výpravy František Trkal.

Silniční závod mužů měří 209 km.

„Zhruba po 140 kilometrech se najíždí na městské okruhy do Mnichova. Je to profilem spíš takové klasikářské, nic extra náročného, hodně zatáček. Určitě budou rozhodovat zkušenosti s podobnými závody, kterých má Štybar suverénně nejvíce. Měl sice zdravotní problémy, ale už zvládl vysokohorské soustředění a teď jede Kolem Polska. Připraven bude dobře a na Evropu se těší,“ řekl Trkal.

V kategorii horských kol jsou největší naděje vkládány do Ondřeje Cinka, staronového šampiona ČR, který se však poslední dobou potýká především se zdravotními problémy a Evropský šampionát v jeho programu původně vůbec nebyl. Avšak díky všem změnám a vynechání některých světových pohárů se ho rozhodl zúčastnit a již se na něj intenzivně připravuje.

 

Mezi reprezentanty dráhy se představí mimo jiné lídři jako M. Čechman, R. Wagner či evropský šampion v keirinu z roku 2016 Tomáš Bábek.

 

BMX Freestyle bude reprezentovat i Tomáš Beran či Iveta Miculyčová, oba vítězové nedávného Undercastle games, mezinárodního Freestyle BMX závodu kategorie C1. 

 

Nominace české reprezentace:
 

SILNICE

Muži – silniční závod (neděle 14. 8.): Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Tomáš Bárta, Jakub Otruba + 2 donominováni v pondělí 8.8. 

Časovka (středa 17. 8.): Jan Bárta, Jakub Otruba.

Ženy – silniční závod (neděle 21. 8.): Tereza Neumanová, Nikola Bajgerová, Nikola Nosková, Kateřina Kohoutková.

Časovka (středa 17. 8.): bez české účasti

 

MTB – CROSS COUNTRY

Muži (pátek 19. 8.): Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Marek Rauchfuss, Jan Vastl, Lukáš Kobes. 

Ženy (sobota 20. 8.): Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová, Tereza Tvarůžková, Karla Štěpánová.

 

DRÁHA (12. – 16. 8.)

Muži: Tomáš Bábek (keirin, týmový sprint, 1 km s pevným startem), Martin Čechman (keirin, sprint, týmový sprint), Matěj Bohuslávek (sprint, týmový sprint), Robin Wagner (týmový sprint, 1 km s pevným startem), Daniel Babor (scratch, madison), Denis Rugovac (omnium, madison), Jan Voneš (bodovací závod, vylučovací závod).

Ženy: Veronika Jaborníková (sprint, keirin, 500 m s pevným startem), Petra Ševčíková (omnium, madison, scratch), Kateřina Kohoutková (madison, vylučovací závod, bodovací závod).

 

BMX FREESTYLE (12. – 13. 8.)

Muži: Tomáš Beran, Martin Habada. Ženy: Kateřina Jalůvková, Iveta Miculyčová.

 

Foto: Jaroslav Svoboda, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►