Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu

Datum vydání: 26.05.2024

Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Mezi muži Pidcock potvrdil svou dominanci v Novém Městě, kde už po šesté v řadě zvítězil. Devětinásobný mistr světa Nino Schurter se musel spokojit s druhým místem, Ondřej Cink obsadil 26. příčku.

V ženské kategorii Ferrand-Prévot nenechala nikoho na pochybách o svém talentu a suverénně dojela do cíle jako první. Jitka Čábelická, mistryně České republiky, obsadila 36. místo.

Maratonisté se na trať vydali už v brzkých ranních hodinách a svedli si napínavý souboj na 123 kilometrů dlouhé trati s více než 1200 nastoupanými metry. V mužské kategorii Fabian Rabensteiner obhájil loňské vítězství, Filip Adel skončil na 8. místě a Martin Stošek obsadil 14. příčku. Mezi ženami triumfovala Vera Looser, Karla Löffelmann si svým parádním výkonem dojela pro 6. místo.

Kromě hlavních kategorií se v Novém Městě konal i závod juniorek, kde Viktória Chladoňová předvedla sólovou jízdu a nenašla přemožitelku. Amálie Gottwaldová obsadila skvělé 6. místo a Hana Viková s Kateřinou Duškovou uzavřely první patnáctku.

Závod horských kol v Novém Městě na Moravě tak opět potvrdil svou prestiž a nabídl fanouškům strhující podívanou plnou napínavých soubojů a skvělých výkonů. Čeští reprezentanti se neztratili a v maratonu zazářili, i když v hlavních kategoriích XCO na medailové pozice nedosáhli.

XCO MUŽI ELITE

1. Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) 1:21:41 hod.

5. Terese Andersson (SWE) 5:53:32
6. Karla Löffelmann (Česká spořitelna Accolade)
6:01:57
...
15. Aneta Hovorková (D2 Mont Merida)
21. Nikol Flašarová

MUŽI MARATON (123 km)

1. Fabian Rabensteiner (ITA, Wilier Pireli) 4:39:45 hod.

Autor: Tým CykloRepublic

Peter Sagan jel svůj poslední závod, vybojoval stříbrnou medaili na mistrovství Slovenska MTB
24.07.2024 | Kategorie: MTB

Peter Sagan na Slovenském mistrovství horských kol v Košicích obsadil druhé místo. Tento výsledek pravděpodobně znamenal jeho poslední profesionální závod.

Sokolovská 24 MTB: 6. ročník – Mistrovství ČR na 24 hodin MTB
24.07.2024 | Kategorie: MTB, ostatní
Již po šesté se uskuteční oblíbený vytrvalostní závod Sokolovská 24 MTB.
Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.