Petr Vakoč v plném tréninku

Petr Vakoč v plném tréninku

Datum vydání: 8. 12. 2018

Zpátky do smečky. Tak se nazývá blog Petra Vakoče (Quick-Step Floors), kde začal sto dní před návratem sdílet svou cestu zpět do pelotonu. Už jste ho nav​štívili?

V lednu to bude rok, co Petra srazilo nákladní auto na soustředění v Jihoafrické republice a zlomilo mu šest obratlů. Absolvoval tři operace, měsíce rehabilitace, opět sedl na kolo a nyní se vrací zpět. 

„Říkal jsem si, že by bylo fajn sdílet, co se mi stalo a hlavně návrat zpět. Chtěl bych tím lidem ukázat, že se překážky dají překonávat a záleží především na tom, jak se k nim člověk postaví. Zároveň by mohlo být pro fanoušky zajímavé, co takový návrat vlastně obnáší, jak probíhá moje příprava a co všechno v ní absolvuji,“ říká Petr ke svému rozhodnutí nechat veřejnost nahlédnout do jeho života.

Pro mnohé by takový úraz znamenal konec kariéry, ani Petr zpočátku nevěděl, zda se dokáže vrátit. Momentálně je ale pevně rozhodnutý vrátit se tam, kde byl a znovu bojovat o vítězství.

Ze začátku jsem vůbec nemyslel na návrat, soustředil jsem se na to, abych chodil, hýbal se. Začal jsem tomu věřit až když doktoři řekli, že mě dají dohromady. Většinu času se mi dařilo myslet pozitivně, soustředit se na to, jak se můj stav zlepšuje a mít z toho radost. Nejhorší pro mě byly momenty, když jsem měl nějakou představu, jak dlouho asi bude rekonvalescence trvat a má představa nevycházela, pořád se to protahovalo. Trvalo, než jsem přijal, že bude potřeba další operace, pak zase že budu mít korzet déle, než jsem si původně myslel a podobně. Nakonec jsem ale vždycky byl rád, že to dopadlo ještě takhle, že chodím, hýbu se, žiju... Bylo taky super, že jsem mohl operace absolvovat v Praze. Jsou tu výborní doktoři, měl jsem blízko rodinu, chodilo za mnou hodně kamarádů, takže nakonec ten čas ubíhal rychle.“

V době rekonvalescence ale rozhodně nezahálel. Se svým kamarádem vyvinul zdravé jídlo do kapsy Pokeat a začal podnikat.

Byznys jsme připravovali už půl roku před nehodou, intenzivně jsme na tom pracovali přibližně od loňského října. Původně jsem se chtěl do podnikání zapojovat méně, nakonec mi ale dost pomohlo, že jsem měl kam směřovat energii a neměl moc čas přemýšlet. Hodně mě to bavilo. Teď už se ale zase více soustředím na trénink a věnuji se tomu jen ve volném čase.“ 

V současné době tak je v plné přípravě na sezónu, na první start by se chtěl postavit už v únoru a pomýšlí také na účast na nějaké z GrandTour. 

V prosinci budeme mít s týmem soustředění a testy, tam se uvidí, kdy začnu závodit. Prvním startem by měl být etapový závod Tour de la Provence. Chtěl bych taky absolvovat ardenské klasiky, aby se tělo adaptovalo na plnou zátěž a plán je takový, že to budu směřovat ke startu na Vueltě. Ve hře je i Giro, ale to je méně pravděpodobné. Každopádně věřím, že bych nějakou GrandTour mohl v příští sezóně objet.“ 

V letošním roce také Petrovi končila smlouva, tým Quick-Step Floors mu ji ale na rok prodloužil a dopřál mu tak klid na rekonvalescenci.

Věděl jsem, že smlouvu dostanu. Chci se teď vrátit na stejný level, dělám pro to vše a věřím, že se vrátím mentálně silnější,“ vzkazuje Petr.

Přejeme Petrovi, aby jeho návrat úspěšný byl a pokud u toho chcete být i Vy, sledujte blog petrvakoc100.cz!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc),


Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Instagram Petra Vakoče
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Astana natočila vlastní rapové video. Nechybí ani Hirt
19. 1. 2019 | Kategorie: silniční
Jezdci profesionálního týmu Astana vytvořili vlastní rapové video.
Praní řetězu
19. 1. 2019 | Kategorie: ostatní
Jak se postarat o řetěz vašeho kola nejen v zimních měsících?
Slovinský matador má stopku za doping
18. 1. 2019 | Kategorie: silniční
Slovinec Janez Brajkovič byl testován pozitivně na methylhexanamin loni v dubnu na závodě Okolo Chorvatska.
TDU: Impey vyhrál čtvrtou etapu
18. 1. 2019 | Kategorie: silniční
Jihoafričan Daryl Impey vyhrál čtvrtou etapu australského závodu Tour Down Under.
Kristian Hynek představil Vitalo Future Cycling
17. 1. 2019 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný medailista z mistrovství světa v maratonu na horských kolech a vítěz slavného Cape Epic Kristian Hynek představil vlastní tým Vitalo Future Cycling.
TDU: Peter Sagan vítězí poprvé v sezoně
17. 1. 2019 | Kategorie: silniční
Peter Sagan vyhrál třetí etapu závodu Santos Tour Down Under a přiblížil se lídru závodu Patricku Bevinovi na vteřinu.
Vyjádření Emila Hekeleho k cyklokrosovému šampionátu
16. 1. 2019 | Kategorie: cyklokros
Na žádost cyklokrosaře Emila Hekeleho zveřejňujeme jeho prohlášení k jeho diskvalifikaci na domácím cyklokrosovém šampionátu v Holých Vrších.
TDU: Časovkář Bevin porazil sprintery v jejich disciplíně
16. 1. 2019 | Kategorie: silniční
Druhá etapa australského etapového závodu seriálu World Tour, Santos Tour Down Under, má novozélandského vítěze - Patricka Bevina.
Kola profesionálů v roce 2019
15. 1. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si​ kola profesionálů v roce 2019, které týmy prvně představily na australském závodě Tour Down Under.
Výzva Do práce na kole poprvé také v lednu
15. 1. 2019 | Kategorie: ostatní
Tradiční květnová týmová výzva Do práce na kole představuje poprvé i týdenní lednovou verzi. Řekli si o ni sami účastníci.
Tour Down Under: Elia Viviani vítězem 1. etapy
15. 1. 2019 | Kategorie: silniční
První ostrá etapa v nové sezoně patří italskému spurterovi, který ovládl hromadný finiš v Adelaide.
Anglická společnost rozvine řetězec hotelů pro cyklisty a turisty
14. 1. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost Bike and Boot Inns koupí prvního velkého hotelu na pobřeží Severního moře rozjíždí řetězec ubytovacích zařízení pro cyklisty, turisty a milovníky přírody.
» více novinek a videí

 
Reklama