Petr Vakoč v plném tréninku

Petr Vakoč v plném tréninku

Datum vydání: 8. 12. 2018

Zpátky do smečky. Tak se nazývá blog Petra Vakoče (Quick-Step Floors), kde začal sto dní před návratem sdílet svou cestu zpět do pelotonu. Už jste ho nav​štívili?

V lednu to bude rok, co Petra srazilo nákladní auto na soustředění v Jihoafrické republice a zlomilo mu šest obratlů. Absolvoval tři operace, měsíce rehabilitace, opět sedl na kolo a nyní se vrací zpět. 

„Říkal jsem si, že by bylo fajn sdílet, co se mi stalo a hlavně návrat zpět. Chtěl bych tím lidem ukázat, že se překážky dají překonávat a záleží především na tom, jak se k nim člověk postaví. Zároveň by mohlo být pro fanoušky zajímavé, co takový návrat vlastně obnáší, jak probíhá moje příprava a co všechno v ní absolvuji,“ říká Petr ke svému rozhodnutí nechat veřejnost nahlédnout do jeho života.

Pro mnohé by takový úraz znamenal konec kariéry, ani Petr zpočátku nevěděl, zda se dokáže vrátit. Momentálně je ale pevně rozhodnutý vrátit se tam, kde byl a znovu bojovat o vítězství.

Ze začátku jsem vůbec nemyslel na návrat, soustředil jsem se na to, abych chodil, hýbal se. Začal jsem tomu věřit až když doktoři řekli, že mě dají dohromady. Většinu času se mi dařilo myslet pozitivně, soustředit se na to, jak se můj stav zlepšuje a mít z toho radost. Nejhorší pro mě byly momenty, když jsem měl nějakou představu, jak dlouho asi bude rekonvalescence trvat a má představa nevycházela, pořád se to protahovalo. Trvalo, než jsem přijal, že bude potřeba další operace, pak zase že budu mít korzet déle, než jsem si původně myslel a podobně. Nakonec jsem ale vždycky byl rád, že to dopadlo ještě takhle, že chodím, hýbu se, žiju... Bylo taky super, že jsem mohl operace absolvovat v Praze. Jsou tu výborní doktoři, měl jsem blízko rodinu, chodilo za mnou hodně kamarádů, takže nakonec ten čas ubíhal rychle.“

V době rekonvalescence ale rozhodně nezahálel. Se svým kamarádem vyvinul zdravé jídlo do kapsy Pokeat a začal podnikat.

Byznys jsme připravovali už půl roku před nehodou, intenzivně jsme na tom pracovali přibližně od loňského října. Původně jsem se chtěl do podnikání zapojovat méně, nakonec mi ale dost pomohlo, že jsem měl kam směřovat energii a neměl moc čas přemýšlet. Hodně mě to bavilo. Teď už se ale zase více soustředím na trénink a věnuji se tomu jen ve volném čase.“ 

V současné době tak je v plné přípravě na sezónu, na první start by se chtěl postavit už v únoru a pomýšlí také na účast na nějaké z GrandTour. 

V prosinci budeme mít s týmem soustředění a testy, tam se uvidí, kdy začnu závodit. Prvním startem by měl být etapový závod Tour de la Provence. Chtěl bych taky absolvovat ardenské klasiky, aby se tělo adaptovalo na plnou zátěž a plán je takový, že to budu směřovat ke startu na Vueltě. Ve hře je i Giro, ale to je méně pravděpodobné. Každopádně věřím, že bych nějakou GrandTour mohl v příští sezóně objet.“ 

V letošním roce také Petrovi končila smlouva, tým Quick-Step Floors mu ji ale na rok prodloužil a dopřál mu tak klid na rekonvalescenci.

Věděl jsem, že smlouvu dostanu. Chci se teď vrátit na stejný level, dělám pro to vše a věřím, že se vrátím mentálně silnější,“ vzkazuje Petr.

Přejeme Petrovi, aby jeho návrat úspěšný byl a pokud u toho chcete být i Vy, sledujte blog petrvakoc100.cz!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc),


Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Instagram Petra Vakoče
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama