Petr Vakoč v plném tréninku

Petr Vakoč v plném tréninku

Datum vydání: 8. 12. 2018

Zpátky do smečky. Tak se nazývá blog Petra Vakoče (Quick-Step Floors), kde začal sto dní před návratem sdílet svou cestu zpět do pelotonu. Už jste ho nav​štívili?

V lednu to bude rok, co Petra srazilo nákladní auto na soustředění v Jihoafrické republice a zlomilo mu šest obratlů. Absolvoval tři operace, měsíce rehabilitace, opět sedl na kolo a nyní se vrací zpět. 

„Říkal jsem si, že by bylo fajn sdílet, co se mi stalo a hlavně návrat zpět. Chtěl bych tím lidem ukázat, že se překážky dají překonávat a záleží především na tom, jak se k nim člověk postaví. Zároveň by mohlo být pro fanoušky zajímavé, co takový návrat vlastně obnáší, jak probíhá moje příprava a co všechno v ní absolvuji,“ říká Petr ke svému rozhodnutí nechat veřejnost nahlédnout do jeho života.

Pro mnohé by takový úraz znamenal konec kariéry, ani Petr zpočátku nevěděl, zda se dokáže vrátit. Momentálně je ale pevně rozhodnutý vrátit se tam, kde byl a znovu bojovat o vítězství.

Ze začátku jsem vůbec nemyslel na návrat, soustředil jsem se na to, abych chodil, hýbal se. Začal jsem tomu věřit až když doktoři řekli, že mě dají dohromady. Většinu času se mi dařilo myslet pozitivně, soustředit se na to, jak se můj stav zlepšuje a mít z toho radost. Nejhorší pro mě byly momenty, když jsem měl nějakou představu, jak dlouho asi bude rekonvalescence trvat a má představa nevycházela, pořád se to protahovalo. Trvalo, než jsem přijal, že bude potřeba další operace, pak zase že budu mít korzet déle, než jsem si původně myslel a podobně. Nakonec jsem ale vždycky byl rád, že to dopadlo ještě takhle, že chodím, hýbu se, žiju... Bylo taky super, že jsem mohl operace absolvovat v Praze. Jsou tu výborní doktoři, měl jsem blízko rodinu, chodilo za mnou hodně kamarádů, takže nakonec ten čas ubíhal rychle.“

V době rekonvalescence ale rozhodně nezahálel. Se svým kamarádem vyvinul zdravé jídlo do kapsy Pokeat a začal podnikat.

Byznys jsme připravovali už půl roku před nehodou, intenzivně jsme na tom pracovali přibližně od loňského října. Původně jsem se chtěl do podnikání zapojovat méně, nakonec mi ale dost pomohlo, že jsem měl kam směřovat energii a neměl moc čas přemýšlet. Hodně mě to bavilo. Teď už se ale zase více soustředím na trénink a věnuji se tomu jen ve volném čase.“ 

V současné době tak je v plné přípravě na sezónu, na první start by se chtěl postavit už v únoru a pomýšlí také na účast na nějaké z GrandTour. 

V prosinci budeme mít s týmem soustředění a testy, tam se uvidí, kdy začnu závodit. Prvním startem by měl být etapový závod Tour de la Provence. Chtěl bych taky absolvovat ardenské klasiky, aby se tělo adaptovalo na plnou zátěž a plán je takový, že to budu směřovat ke startu na Vueltě. Ve hře je i Giro, ale to je méně pravděpodobné. Každopádně věřím, že bych nějakou GrandTour mohl v příští sezóně objet.“ 

V letošním roce také Petrovi končila smlouva, tým Quick-Step Floors mu ji ale na rok prodloužil a dopřál mu tak klid na rekonvalescenci.

Věděl jsem, že smlouvu dostanu. Chci se teď vrátit na stejný level, dělám pro to vše a věřím, že se vrátím mentálně silnější,“ vzkazuje Petr.

Přejeme Petrovi, aby jeho návrat úspěšný byl a pokud u toho chcete být i Vy, sledujte blog petrvakoc100.cz!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc),


Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Instagram Petra Vakoče
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►