Pátý závod ŠKODA CUPu vyhrál Dominik Neuman

Datum vydání: 25.08.2019

Předposlední díl Českéh​o poháru v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2019 hostilo Ostravsko.

Na startu se sešla kompletní konkurence českých týmů v čele s nejúspěšnějším celkem Elkov Author, jejichž závodník Dominik Neuman si po dnešním vítězství pojistil celkové vítězství v soutěži.

Na závodníky čekala náročná trať vedená po 24,1 kilometrů dlouhých okruzích ve zvlněném terénu. Elkov Author se už od prvního ze šesti okruhů ujal tempa na čele pelotonu. Ve druhém kole se o únik pokusili dva závodníci, nicméně hradečtí jejich náskok zanedlouho zlikvidovali. Své tempo vždy zvýšili ve stoupání s bočním větrem a postupně redukovali peloton. V nájezdu do posledního okruhu tak na čele zůstalo pouze deset závodníků.

Elkov Author měl v této skupince početní převahu, když z deseti jezdců tam byl Dominik Neuman, Michael Kukrle, Karel Hník a Matěj Zahálka (všichni Elkov Author), tři závodníci tam byli také z týmu Topforex-Lapierre, konkrétně Vojtěch Řepa, Petr Klabouch a Roman Lehký. Osamoceně v čelní skupině jeli Karel Tyrpekl (Tufo-Pardus Prostějov), Petr Hampl (TJ Favorit Brno) a Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro). Vedoucí závodníci byli velmi aktivní a snažili si nastupovat. Úspěšný byl až pokus trojice jezdců, kdy šest kilometrů před cílem odjeli Neuman, Hník a Řepa, ke kterým se dotáhl ještě Kukrle.

Závodníci v tomto složení dojeli až pod závěrečné stoupání, kde nástupem rozhodl o svém vítězství Dominik Neuman. O dvě vteřiny za ním v cíli zaostal Michael Kukrle a třetí skončil Vojtěch Řepa, který se zároveň stal vítězem kategorie do 23 let a nejlepším nováčkem závodu.

„Mé dnešní vítězství patří především celému týmu, který podal skvělý výkon. Kontrolovali jsme celý závod a postupně redukovali peloton. Závod byl velmi náročný, ztěžovalo ho teplo a hlavně dusno, navíc na této trati nebylo kde odpočívat. Dnešním vítězstvím jsem si také pojistil celkové vítězství v hodnocení ŠKODA CUPu, jsem za to moc rád a řadím to mezi největší úspěchy své kariéry. Chci za to ale poděkovat klukům z týmu, bez kterých by to celkové, ani dnešní vítězství, nebylo možné,“ řekl k dnešnímu výkonu vítězný Dominik Neuman.

V kategorii U23 za Vojtěchem Řepou dojel druhý Karel Tyrpekl (Tufo-Pardus Prostějov) a třetí skončil opět závodník Topforexu Petr Klabouch. V průběžném vedení kategorie U23 i po dnešním závodě zůstává Jakub Otruba (Elkov Author) a dres pro nejlepšího nováčka drží Vojtěch Řepa (Topforex-Lapierre).

Finálový závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 se pojede 21. 9. 2019 v Mladé Boleslavi. V prostorách ŠKODA Muzea, které bude po celý den zpřístupněno, se následně uskuteční slavnostní vyhlášení celkových výsledků a večerní raut.

Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Josef Vaishar

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.