TOI TOI Cup: Paprstka ovládl další závod

TOI TOI Cup: Paprstka ovládl další závod

Datum vydání: 10. 10. 2015

Skvělý vstup do sezony potvrdil ve třetím závodu seriálu TOI TOI Cupu svým druhým vítězstvím Tomáš Paprstka z celku Remerx Merida Kolín. Na okruhu dlouhém 2650 metrů v Milovicích, kteří jezdci absolvovali desetkrát vyhrál naprosto jasně s náskokem 57 vteřin před Lubomírem Petrušem (KC Hlinsko) a třetí Vojtěch Nipl (puskinak.cz) ztratil +1:13 a poprvé v sezoně vystoupil na stupně vítězů.


Paprstka ovládl dnešní závod, který je v kategorii C2 kalendáře Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) stejně přesvědčivě jako před týdnem v Hlinsku. Hned v prvním kole za to vzal, ukázal všem soupeřům záda a ti jej viděli až v cíli.

„Jsem rád, že mi forma drží a je vidět, že mé předchozí výsledky nebyly náhodné, ale je to důsledek kvalitní přípravy. Ty rozhodující závody mě ale nečekají na domácích okruzích, mým prvním vrcholem bude evropský šampionát v Huibergenu 7. listopadu a ještě předtím pojedu v Táboře," řekl Tomáš Paprstka.

Při neúčasti vedoucí ženy seriálu Pavly Havlíkové vyhrála třetí díl TOI TOI Cupu cyklokrosařek v Milovicích ještě juniorka Nikola Nosková (AA-Drink/Kalas Cycling team), mezi juniory nenašel ani ve třetím dílu přemožitele Josef Jelínek (Big Shock Team).

Na čele závodu žen se usadila dvojice Nosková a Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), které následovalo duo Slovenka Janka Keseg Štefková a Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny). O konečném pořadí nakonec rozhodl až závěrečný finiš v němž byla úspěšnější Nosková, v boji o třetí místo slavila Keseg-Števková. Czeczinkarová se ziskem 29 bodů vyhoupla do čela průběžné klasifikace.

„První dvě kola se mi nejelo nejlépe, ale poté jsem se rozjela a dostala do tempa. Na rovinkách jsem se snažila šetřit, ale Nikola byla hodně rychlá, sjížděla jsem ji v technických pasážích. I když jsem najížděla do cílové rovinky, tušila jsem, že využije zkušeností ze silnice. Je na tom fyzicky výborně a dneska mě dost potrápila,“ řekla Jana Czeczinkarová.

Scénář závodu juniorů je letos hodně podobný. V čele jezdil osamocený Josef Jelínek, s menšími rozestupy pak Václav Sirůček a Jonáš Březina. Jelínek si vítězství už pohlídal a ve finiši o druhé místo byl rychlejší Sirůček. 

„Měl jsem v plánu, že to zkusím hned od startu a uvidím. Vytvořil jsem si asi pětivteřinový náskok, který jsem postupně navyšoval. Poslední dvě kola jsem si svoje vedení už jen hlídal," řekl již trojnásobný letošní vítěz.

Mistr republiky Jonáš Březina ještě letos nevyhrál, dnes skončil třetí:

„Není to o tom, kdo je mistr republiky, ale jak je na tom momentálně výkonnostně. Nejelo se mi zrovna nejlépe, peru se s lehčí únavou. Snažil jsem se dojet Vencu, což se mi povedlo. Zkoušel jsem i Pepu, ale už mi chyběly síly," řekl Březina.“

Výsledky:

Muži:
 

1. Paprstka (Remerx Merida Kolín) 1:08:14, 2. Petruš (KC Hlinsko) +57, 3. Nipl (puskinak.cz) +1:13, 4. Gil (Pol.) +1:22, 5. Skála +1:38, 6. Bambula (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:45, 7. Glakza (SR/Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) +1:51, 8. Malík (Eleven Mercedes-Benz Mitas) +1:52, 9. Eberl (Remerx Merida Kolín) +1:52, 10. Kyzivát (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) +2:02.


Pořadí po třech závodech:

1. Paprstka 86, 2. Petruš 74, 3. Malík 68, 4. Skála 67, 5. Bambula 67, 6. Eberl 67, 7. Nipl 66, 8. Kyzivát 60, 9. Lasák (Max Cursor) 59, 10. Schubert (Remerx Merida Kolín) 54.


Ženy:
 

1. Nosková (AA-Drink/Kalas Cycling team) 47:14, 2. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +1, 3. Keseg-Števková (SR) +19, 4. Mikulášková (TJ Stadion Louny) +19, 5. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +51, 6. Kuntová (Remerx Merida Team Kolín) +1:44.


Pořadí po třech závodech:
 

1. Czeczinkarová 86, 2. Keseg-Števková 81, 3. Šafářová 76, 4. Kuntová 75, 5. Lukešová (Author Team Stupno) 70, 6. Ungermanová (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) 66.
 

Junioři:
 

1. Jelínek (Big Shock Team) 42:29, 2. Sirůček (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +5, 3. Březina (Kola-bbm.cz) +9, 4. Jarý (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) +1:08, 5. Honzák (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +1:25, 6. Gavenda (DCM Cycling Team) +1:49.
 

Pořadí po třech závodech:
 

1. Jelínek 90, 2. Březina 86, 3. Jarý 79, 4. Sirůček 76, 5. Honzák 75, 6. Prudek (Moravec Team) 71.

 
Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►