Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!

Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!

Datum vydání: 31. 10. 2019

Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.

Seminář začne netradičně až ve 13:30 hodin a má na programu vysoce aktuální a ožehavá témata současného prostředí sportu.
 

Součástí semináře bude představení novinek UCI pro rok 2020 a následující olympijský cyklus, které byly definovány na nedávných kongresech UCI.
 

Posluchačům Cycling University bude také představen koncept vzdělávání Českého svazu cyklistiky, včetně začlenění Cycling University pro další olympijský cyklus 2020 – 2024.

 

Úvodní přednáška bude patřit tiskové mluvčí Českého olympijského výboru a zástupkyni ředitele komunikace Českého olympijského výboru, Barboře Žehanové a téma bude znít: „Sociální sítě, komunikace a marketing ve sportu“.

 

Druhá přednáška světového odborníka na oblast sportovní výživy, prof. MUDr. Libora Vítka se zaměří na aktuální téma současné doby, „Výživové poruchy ve sportu“.

 

Cyklokros je v plné sezóně. Jak probíhá cyklokrosový trénink, jaká je cesta na vrchol cyklokrosového pelotonu či jaké to je žít život cyklokrosového profesionála představí ve své přednášce jeden z našich nejúspěšnějších cyklokrosařů, dnes expert a komentátor České televize, Radomír Šimůnek.

  

Dle studií se mentální přípravě a mentálnímu nastavení ve sportu přisuzuje až 50% podílu na úspěchu či neúspěchu sportovce. Zkrátka, hlava a tělo spolu tvoří spojené nádoby, jak definovali už staří a moudří Římané.
 

Úvodní sondu v rámci Cycling University do problematiky mentálního tréninku povede expert Českého olympijského týmu a jeden z neuznávanějších odborníků na tuto problematiku, Jan Mühlfeit.

 „Závěrečný seminář Cycling University v roce 2019 se dotkne témat, která jsou v dnešním sportu definovaná jako problematická,“ přibližuje program závěrečného semináře šéf projektu Cycling University, Viktor Zapletal. 

„Sociální sítě a komunikace jsou hlavním zdrojem informací i tvorby profilu sportovce či týmu nebo daného sportu. Podle aktivity a výstupu sportovců nebo týmu na sociálních sítích se definují jejich marketingové kontrakty i smlouvy. Mentální anorexie, bulimie a další výživové poruchy ve sportu u mužů i žen jsou velmi závažným problémem dnešní doby a je potřeba o nich otevřeně hovořit. Nemoc v tom lepším případě pozastaví činnost sportovce na řadu měsíců, v tom horším mohou důsledky znamenat dramatický konec  sportovní kariéry. Dostat se až na úplný vrchol v jakékoliv cyklistické disciplíně vyžaduje absolvovat těžkou cestu, která může přinést celou řadu ponaučení a poznatků pro ostatní. Sportovní příběh jednoho ze členů mé tréninkové skupiny, Radomíra Šimůnka je více než nevšední a přináší obrovské know how pro všechny, kteří by se chtěli prosadit v cyklistice. Sportovní psychologie a mentální trénink zásadním způsobem ovlivňují sportovní výkon. Osobně tomuto tématu přikládám stejnou důležitost, jako tréninku samotnému. Ovšem zvládnout problematiku mentálního tréninku ovládá jen málokdo a vše je tím složitější, že jde o vysoce individuální záležitost. Dlouho jsem vybíral vhodného lektora pro toto téma. Velmi mě ale zaujala a inspirovala přednáška Jana Mühlfeita, kterou jsem navštívil v rámci semináře Českého olympijského týmu a jsem rád, že Honza přijal pozvání na naši Universitu.“           

Bližší informace k semináři 26. listopadu přineseme v samostatných tiskových zprávách.

Více informací na www.cyclinguniversity.cz.

Zdroj: TZ CU


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Junior Jan Zatloukal vybojoval v Táboře bronz!
17. 11. 2019 | Kategorie: cyklokros
Junior týmu NU​TREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal vybojoval v závodě Světovém poháru v cyklokrosu, bronzovou medaili.
Vítězové TOMKET Pražského MTB poháru obdrželi poháry s dlažební kostkou
16. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Lidového domu Kbely aplaudoval nejlepším jezdcům TOMKET Pražského MTB poháru sezóny 2019.
SINGLETRAIL LETŇANY: Traily přímo v Praze
16. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vám ukáže traily přímo v Praze.
Ostře nabitá trailová zbraň - Marzocchi BOMBER Z2
7. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Čerstvou novinkou značky MARZOCCHI pro letní měsíce je trailová vidlice BOMBER Z2 již z modelové řady pro rok 2020
Termíny TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020!
6. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Osmou sezónu ods​tartuje v roce 2020 seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár.
Pinarello Dogma F10
5. 11. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si stavbu kola Pinarello Dogma F10.
Pozvánka na stánek CYKLOŠVEC na výstavu BIKE Life v Brně
5. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Zveme Vás na výstavu BIKE Life v Brně, která se uskuteční od 8. do 10. listopadu 2019.
Cyklo kongres #3 již 25. a 26. ledna
1. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Cyklo Kongres, série seminářů a přednášek, kde se představilo množství domácích odborníků na mnoho témat pokračuje.
Blíží se Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v přívětivém prostředí Music klubu Lidového domu Kbely.
Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Jan Zatloukal je aktuální světovou dvojkou!
29. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jan Zatloukal potvrdil pozici české cyklokrosové jedničky mezi juniory a zvítězil v dalším závodě Českého poháru ve Slaném.
Závěr Brasil Ride pro české jezdce!
27. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Závěr Brasil Ride ovládli čeští jezdci, když si pro triumf v sedmé etapě dojela česká dvojice Jaroslav Kulhavý a Matouš Ulman (Specialized).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►