Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!

Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!

Datum vydání: 31. 10. 2019

Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.

Seminář začne netradičně až ve 13:30 hodin a má na programu vysoce aktuální a ožehavá témata současného prostředí sportu.
 

Součástí semináře bude představení novinek UCI pro rok 2020 a následující olympijský cyklus, které byly definovány na nedávných kongresech UCI.
 

Posluchačům Cycling University bude také představen koncept vzdělávání Českého svazu cyklistiky, včetně začlenění Cycling University pro další olympijský cyklus 2020 – 2024.

 

Úvodní přednáška bude patřit tiskové mluvčí Českého olympijského výboru a zástupkyni ředitele komunikace Českého olympijského výboru, Barboře Žehanové a téma bude znít: „Sociální sítě, komunikace a marketing ve sportu“.

 

Druhá přednáška světového odborníka na oblast sportovní výživy, prof. MUDr. Libora Vítka se zaměří na aktuální téma současné doby, „Výživové poruchy ve sportu“.

 

Cyklokros je v plné sezóně. Jak probíhá cyklokrosový trénink, jaká je cesta na vrchol cyklokrosového pelotonu či jaké to je žít život cyklokrosového profesionála představí ve své přednášce jeden z našich nejúspěšnějších cyklokrosařů, dnes expert a komentátor České televize, Radomír Šimůnek.

  

Dle studií se mentální přípravě a mentálnímu nastavení ve sportu přisuzuje až 50% podílu na úspěchu či neúspěchu sportovce. Zkrátka, hlava a tělo spolu tvoří spojené nádoby, jak definovali už staří a moudří Římané.
 

Úvodní sondu v rámci Cycling University do problematiky mentálního tréninku povede expert Českého olympijského týmu a jeden z neuznávanějších odborníků na tuto problematiku, Jan Mühlfeit.

 „Závěrečný seminář Cycling University v roce 2019 se dotkne témat, která jsou v dnešním sportu definovaná jako problematická,“ přibližuje program závěrečného semináře šéf projektu Cycling University, Viktor Zapletal. 

„Sociální sítě a komunikace jsou hlavním zdrojem informací i tvorby profilu sportovce či týmu nebo daného sportu. Podle aktivity a výstupu sportovců nebo týmu na sociálních sítích se definují jejich marketingové kontrakty i smlouvy. Mentální anorexie, bulimie a další výživové poruchy ve sportu u mužů i žen jsou velmi závažným problémem dnešní doby a je potřeba o nich otevřeně hovořit. Nemoc v tom lepším případě pozastaví činnost sportovce na řadu měsíců, v tom horším mohou důsledky znamenat dramatický konec  sportovní kariéry. Dostat se až na úplný vrchol v jakékoliv cyklistické disciplíně vyžaduje absolvovat těžkou cestu, která může přinést celou řadu ponaučení a poznatků pro ostatní. Sportovní příběh jednoho ze členů mé tréninkové skupiny, Radomíra Šimůnka je více než nevšední a přináší obrovské know how pro všechny, kteří by se chtěli prosadit v cyklistice. Sportovní psychologie a mentální trénink zásadním způsobem ovlivňují sportovní výkon. Osobně tomuto tématu přikládám stejnou důležitost, jako tréninku samotnému. Ovšem zvládnout problematiku mentálního tréninku ovládá jen málokdo a vše je tím složitější, že jde o vysoce individuální záležitost. Dlouho jsem vybíral vhodného lektora pro toto téma. Velmi mě ale zaujala a inspirovala přednáška Jana Mühlfeita, kterou jsem navštívil v rámci semináře Českého olympijského týmu a jsem rád, že Honza přijal pozvání na naši Universitu.“           

Bližší informace k semináři 26. listopadu přineseme v samostatných tiskových zprávách.

Více informací na www.cyclinguniversity.cz.

Zdroj: TZ CU


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár odstartuje 7.6.!
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Osmý ročník ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár zahájí „coronavirovou“ sezónu 2020 v neděli 7. června v Beckově.
Cyklovýzva: 1. Zatloukal, 3. Tlamka!
18. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Slibně vstoupili junioři týmu NUTREND SPECIALIED Racing do sezóny 2020 po nucené, coronavirové pauze.
NOVA CUP 2020 odstartuje 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!
14. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start prvního závodu seriálu NOVA CUP 2020 si museli příznivci cyklistiky počkat déle než bývá zvykem. Nyní můžeme s radostí oznámit, že seriál započne 13. června ve středočeské Sázavě!
Vídeň pokračuje v intenzivní výstavbě cyklostezek
14. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Vídeň chce cyklistickou dopravu po městě udělat ještě snazší a bezpečnější.
Novinka: Shimano DEORE M6100
10. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Podívejte se na unboxing nové dvanácti rychlostní sady Shimano Deore.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►