Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa

Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa

Datum vydání: 24. 9. 2018

Druhý závodní den Mis​trovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.

Česká reprezentace měla na startu tři zástupce, mezi juniorkami úřadující mistryni republiky v časovce Markétu Hájkovou a Veroniku Jandovou, v mužích Jakuba Otrubu.
 
Pro obě juniorky byla téměř dvacet kilometrů dlouhá časovka premiérovým startem na akci takového formátu. Do elitní dvacítky se bohužel ani jedna ze závodnic svým časem nevešla. Markéta Hájková obsadila konečnou 29. příčku, Veronika Jandová byla klasifikována na 40. místě.

„Holky jely podle svých možností. Trasa byla jiná než na Mistrovství Evropy v Brně, kde nedopadly vůbec špatně, každý závod je ale jiný, a ne každý den se zadaří. Doufal jsem v trochu lepší umístění, byla to pro ně ale velká zkušenost, mohou z ní čerpat a věřím, že v silničním závodě si to vynahradí,“ okomentoval výkon mladých reprezentantek trenér Tomáš Konečný. 

V odpoledních hodinách se na startu představil Jakub Otruba, náš jediný zástupce v kategorii mužů do 23 let. Jakub, jako jediný závodník ze startovního pole měl v nohách včerejší týmovou časovku, přesto si na trati počínal velice dobře.

„Trať byla hodně rychlá, téměř po celé délce foukalo do zad. Únava ze včerejší týmové časovky byla trochu znát, v kopcích jsem cítil dobře, ale po rovině jsem podle všeho nedokázal jet dostatečně rychle. Čekal jsem troch více než 19. místo, ale na druhou stranu je to můj nejlepší výsledek na MS v časovce a v kategorii do 23 let mě čekají ještě dva roky,“ řekl v cíli trochu zklamaný Jakub Otruba. Reprezentační trenér Konečný pak dodává:

„Kuba podal dobrý výkon, od elitní desítky ho dělilo jen 13 vteřin, závodníci byli hodně vyrovnaní. Asi čekal lepší umístění, ale jel výborně a ukázal, že mezi špičku patří.“

Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►