Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa

Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa

Datum vydání: 24. 9. 2018

Druhý závodní den Mis​trovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.

Česká reprezentace měla na startu tři zástupce, mezi juniorkami úřadující mistryni republiky v časovce Markétu Hájkovou a Veroniku Jandovou, v mužích Jakuba Otrubu.
 
Pro obě juniorky byla téměř dvacet kilometrů dlouhá časovka premiérovým startem na akci takového formátu. Do elitní dvacítky se bohužel ani jedna ze závodnic svým časem nevešla. Markéta Hájková obsadila konečnou 29. příčku, Veronika Jandová byla klasifikována na 40. místě.

„Holky jely podle svých možností. Trasa byla jiná než na Mistrovství Evropy v Brně, kde nedopadly vůbec špatně, každý závod je ale jiný, a ne každý den se zadaří. Doufal jsem v trochu lepší umístění, byla to pro ně ale velká zkušenost, mohou z ní čerpat a věřím, že v silničním závodě si to vynahradí,“ okomentoval výkon mladých reprezentantek trenér Tomáš Konečný. 

V odpoledních hodinách se na startu představil Jakub Otruba, náš jediný zástupce v kategorii mužů do 23 let. Jakub, jako jediný závodník ze startovního pole měl v nohách včerejší týmovou časovku, přesto si na trati počínal velice dobře.

„Trať byla hodně rychlá, téměř po celé délce foukalo do zad. Únava ze včerejší týmové časovky byla trochu znát, v kopcích jsem cítil dobře, ale po rovině jsem podle všeho nedokázal jet dostatečně rychle. Čekal jsem troch více než 19. místo, ale na druhou stranu je to můj nejlepší výsledek na MS v časovce a v kategorii do 23 let mě čekají ještě dva roky,“ řekl v cíli trochu zklamaný Jakub Otruba. Reprezentační trenér Konečný pak dodává:

„Kuba podal dobrý výkon, od elitní desítky ho dělilo jen 13 vteřin, závodníci byli hodně vyrovnaní. Asi čekal lepší umístění, ale jel výborně a ukázal, že mezi špičku patří.“

Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama