Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě

Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě

Datum vydání: 18. 9. 2023

Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.

Nejenomže ve čtyřech z pěti etap sbírali z úniku body na prémiích a propagovali týmový dres, ale hlavně Jakub Otruba dokončil celý etapák na konci první desítky coby nejlepší ze závodníků kontinentálních týmů.


K závodu se prezentovalo 21 týmů, z toho byly čtyři z nejvyšší úrovně WorldTeams a šest z úrovně o jeden stupeň nižší, tedy ProTeams. 

Závod byl vypsán na pět klasických etap, které měly mírně zvlněný až lehce kopcovitý charakter.

Mimořádnou motivaci měli cyklisté belgického týmu z nejvyšší divize Soudal-Quick Step, které sponzoruje slovenská společnost Janom. Vyhráli všech pět etap, celkovou klasifikaci Rémi Cavagnou a i sprinterskou soutěž Timem Merlierem.

Nejlépe jim sekundovali cyklisté další dvou WorldTeams Groupama-FDJ a Jumbo-Visma. Jejich jezdci Stefan Küng a Milan Vader obsadili další dvě místa na stupních vítězů. Francouzský tým získal ocenění pro nejbojovnějšího jezdce, jímž byl vyhlášen Thibaut Pinot, nizozemský tým si domů veze puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře a bílý pro nejlepšího jezdce do 23 let.

Ze všech 11 Continental Teams se suverénně nejvíce zviditelnili cyklisté ATT Investments.
Matúš Štoček vezl po dva dny dres pro nejlepšího slovenského jezdce, aby nakonec v této soutěži skončil druhý.

Ve čtyřech z pěti etap se dokázali dostat do úniku. V prvních dvou to byl Jakub Otruba, což byl základ pro jeho konečné 10. místo. Přitom v první etapě odjela mimořádně silná 14členná skupina, což byl rozhodující moment celého závodu a kde byl s Jakubem z kontinentální úrovně pouze jeden další jezdec. 

 


V dalších dvou etapách sbírali body na rychlostních a vrchařských prémiích Jiří Petruš a Daniel Turek. Vyneslo jim to 4., resp. 6. místo ve vrchařské soutěži. Jakub Otruba ve druhé a Jirka Petruš ve třetí etapě byli vyhlášeni nejbojovnějšími jezdci etapy a vydobyli si tak právo vézt v další etapě červené číslo.

Nejpodstatnější ale je konečné 10. místo Jakuba Otruby:

"S ohledem na kvalitu startovního pole jsme se jako tým předvedli velmi dobře. Z pěti etap jsme byli čtyřikrát v únicích. Trošku mě mrzí, že jsem se nedokázal ve třetí etapě v závěru prosadit do skupiny, která poodjela z pelotonu, ale i tak desáté místo celkově v téhle konkurenci považuji za super výsledek." 

"A teď už se těším na Okolo Chorvatska, kde startujeme v příštím týdnu," připomněl Jakub fakt, že ATT Investments si svými letošními celoročními výkony vybojoval v závěru sezóny i účast na osmém etapáku kategorie vyšší než nejnižší a kde pořadatelé avizují pět WorldTeams.

Zdroj a foto: ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►