Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě

Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě

Datum vydání: 18.09.2023

Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.

Nejenomže ve čtyřech z pěti etap sbírali z úniku body na prémiích a propagovali týmový dres, ale hlavně Jakub Otruba dokončil celý etapák na konci první desítky coby nejlepší ze závodníků kontinentálních týmů.


K závodu se prezentovalo 21 týmů, z toho byly čtyři z nejvyšší úrovně WorldTeams a šest z úrovně o jeden stupeň nižší, tedy ProTeams. 

Závod byl vypsán na pět klasických etap, které měly mírně zvlněný až lehce kopcovitý charakter.

Mimořádnou motivaci měli cyklisté belgického týmu z nejvyšší divize Soudal-Quick Step, které sponzoruje slovenská společnost Janom. Vyhráli všech pět etap, celkovou klasifikaci Rémi Cavagnou a i sprinterskou soutěž Timem Merlierem.

Nejlépe jim sekundovali cyklisté další dvou WorldTeams Groupama-FDJ a Jumbo-Visma. Jejich jezdci Stefan Küng a Milan Vader obsadili další dvě místa na stupních vítězů. Francouzský tým získal ocenění pro nejbojovnějšího jezdce, jímž byl vyhlášen Thibaut Pinot, nizozemský tým si domů veze puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře a bílý pro nejlepšího jezdce do 23 let.

Ze všech 11 Continental Teams se suverénně nejvíce zviditelnili cyklisté ATT Investments.
Matúš Štoček vezl po dva dny dres pro nejlepšího slovenského jezdce, aby nakonec v této soutěži skončil druhý.

Ve čtyřech z pěti etap se dokázali dostat do úniku. V prvních dvou to byl Jakub Otruba, což byl základ pro jeho konečné 10. místo. Přitom v první etapě odjela mimořádně silná 14členná skupina, což byl rozhodující moment celého závodu a kde byl s Jakubem z kontinentální úrovně pouze jeden další jezdec. 

 


V dalších dvou etapách sbírali body na rychlostních a vrchařských prémiích Jiří Petruš a Daniel Turek. Vyneslo jim to 4., resp. 6. místo ve vrchařské soutěži. Jakub Otruba ve druhé a Jirka Petruš ve třetí etapě byli vyhlášeni nejbojovnějšími jezdci etapy a vydobyli si tak právo vézt v další etapě červené číslo.

Nejpodstatnější ale je konečné 10. místo Jakuba Otruby:

"S ohledem na kvalitu startovního pole jsme se jako tým předvedli velmi dobře. Z pěti etap jsme byli čtyřikrát v únicích. Trošku mě mrzí, že jsem se nedokázal ve třetí etapě v závěru prosadit do skupiny, která poodjela z pelotonu, ale i tak desáté místo celkově v téhle konkurenci považuji za super výsledek." 

"A teď už se těším na Okolo Chorvatska, kde startujeme v příštím týdnu," připomněl Jakub fakt, že ATT Investments si svými letošními celoročními výkony vybojoval v závěru sezóny i účast na osmém etapáku kategorie vyšší než nejnižší a kde pořadatelé avizují pět WorldTeams.

Zdroj a foto: ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí