Organizátoři Gira mají v poslední době těžké spaní

Datum vydání: 16. 12. 2017

Po Trumpovi, který uznáním Jeruzaléma jako výlučně izraelského hlavního města opět přilil oleje do ohně sporů v tomto regionu, způsobil další hluboké vrásky pořadatelům Gira Chris Froome svým dopingovým prohřeškem. 

Prezident Spojených států amerických nedávno jako první na světě od založení samostatného státu Izrael uznal Jeruzalém jako výlučně izraelskou metropoli a pochopitelně tím popudil (nejen) Palestince. Opět tak potenciálně přivedl nechtěnou pozornost radikálů a dalších vyšinutých jedinců do ulic jednoho z nejstarších měst světa. 

Tím vznikly ohromné starosti pořadatelům Gira v čele s ředitelem závodu Mauro Vegnim. Už tak byla totiž jedna z největších komplikací pro zajištění závodu vrtkavá bezpečnost v regionu. 

Podle původního plánu má závod odstartovat 4. května individuální časovkou právě ve „Svatém městě“, kde mají svůj domov tři světová náboženství – judaismus, křesťanství a islám. Plán B by mohl představovat start v sicilské Catanii se zbývajícími náhradními etapami na Apeninském poloostrově, eventuálně by se mohlo začínat na Sardinii.

Ředitel závodu však prozatím stále počítá s Izraelem jako velkolepým dějištěm úvodu 101. ročníku Corsa Rosa. 

"Každý ví o tom, co se teď kolem Izraele děje... Situaci monitorujeme, proto jsme taky v každodenním kontaktu s italským Ministerstvem zahraničí. Chci však potvrdit, že v současné chvíli všechny původní plány platí, startujeme v Jeruzalémě."    

RCS Sport si ale zadělalo už v minulých týdnech na problémy s druhou stranou barikády - izraelskou vládou. To když situovali start závodu do "Západního Jeruzaléma" namísto, aby použili pouze termín Jeruzalém, čímž v očích Židů uznali Araby nárokovaný Východní Jeruzalém. Pořadatelé se následně omluvili a popis startu přejmenovali. 

Tím ale trable pro pořadatele nekončí. Jen dva týdny poté, co s pompou ohlásili, že se závodu bude účastnit i vítěz dvou letošních Grand Tour, vyšel na světlo veřejného světa dopingový průšvih rodáka z Nairobi.

"Možná máme jen smůlu. Jen co s velkou slávou ohlásíme účast Frooma...bum a přijde tohle..." 

RCS Sport v čele s Vegnim však trvají na tom, že v té době o Froomeově pozitivním testu neměli tušení. V každém případě už se asi modlí, aby minimálně do Vánoc nic dalšího "neruplo". 

Zdroj: road.cc, cyclingnews.com 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Výjimečná sezóna mládežnických kategorií Favoritu Brno
23. 10. 2018 | Kategorie:
Favorit Brno sbíral v uplynulé sezóně úspěchy nejen mezi muži, ale ve skvělém světle se představili závodníci ve všech mládežnických kategoriích.
XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
» více novinek a videí

 
Reklama